mt PZC Okken faalt in Stockholm pMii Kerkhove stunt met nationale tennisploeg Contador zegeviert ook in Surhuisterveen 39 40 41 'Sluiproute' naar Osaka eventueel mogelijkheid voor Bram Som. Tiger Woods swingt vrolijk verder Snelste seizoenstijd Wariner op 400 meter Cubaanse honkballers maken overuren Partizan toch uit Uefa Cup-toernooi Amélie Mauresmo pauzeert tot US Open T-Mobile geeft uitleg over wielerplannen Teruggekeerde Elson geeft basketbalteam een nieuwe impuls Woensdag 8 augustus 2007 Zeeuwen op jacht naar startbewijzen voor Olympische Spelen Tip? sport@pzc.nl door Wilko Voordouw DEN HAAG/STOCKHOLM - Misschien dat hij door het gewicht van zijn missie net naast zijn kans op recht streekse kwalificatie voor het WK-atletiek in Osaka greep. Zeker is dat 8oo-meterloper Arnoud Ok ken in Stockholm niet voldeed aan zijn richttijd van maximaal 1 mi nuut 45,40 seconden. In de laatste honderd meter van de Grand-Prix- wedstrijd ging bij de Achterhoeker het licht uit. Hij finishte uiteinde lijk na 1.46.37 minuten als zesde. Door die gemiste kans op de recht streekse internationale limiet, zit de Atletiekunie met een probleem. Nederland heeft twee klasselopers op de 800 meter: Arnoud Okken en Bram Som. De eerste werd dit voorjaar soeverein Europees kam pioen indoor. Bram Som greep af gelopen zomer in het Zweedse Go thenburg de gouden plak op het EK outdoor. Maar er mag op dit moment maar één loper naar Osa ka afgevaardigd worden. Beide atleten hebben namelijk dit jaar niet die internationale limiet van 1 minuut 45,40 geslecht. Wél voldeden beiden aan de zogeheten B-limiet van 1.46,34. De internatio nale afspraken zijn duidelijk. Als niemand voldoet aan de A-limiet, mag er maar één atleet per land worden uitgezonden volgens de B-limiet. Komende maandag 1^ Arnoud Okken slaagt er in Stock- holm op de 800 meter niet in de A-limiet voor het WK in Osaka te lopen. De kans is groot dat Ne derland nu één atleet afvaardigt. maakt de Atletiekunie de WK-se- lectie bekend. En daar zal in princi pe maar één 8oo-meterloper bij zitten. Toch ziet coach Honoré Hoedt nog een mogelijkheid dat beide atleten naar Japan kunnen afreizen. Want de Atletiekunie kan, in samenspraak met de Inter nationale Atletiekunie 1AAF beslui ten om in het geval van Bram Som de kwalificatieperiode op te rekken tot 1 januari 2006. En in dat geval gaat Som wel degelijk naar Osaka, omdat hij vorig jaar tot een tijd kwam van 1.43.45 mi nuten. TULSA - De honger van Tiger Woods is nog niet gestild. Een paar dagen na zijn zege in de de Bridgestone Invitational werkt de nummer één van de wereld zich alweer in het zweet. Woods traint op de vierde hole van de Southern Hills in Tulsa, waar morgen het 89e PGA Championship van start gaat. Vorig jaar werd dit majortoernooi gewonnen door de Amerikaan. foto Charlie Riedel/AP door Jan Dagevos LEYSIN - Tennisster Lesley Kerkho ve is gisteren met het Nederlandse meisjesteam tot en met 16 jaar Eu ropees kampioen geworden. In het Zwitserse Leysin werd regerend kampioen Roemenië overtuigend verslagen: 3-0. Lesley Kerkhove maakte in de fina le indruk door een fraaie zege op Europees kampioene Simone Ha- lep. De Zierikzeese zegevierde in drie sets: 4-6, 6-1 en 6-4. Ook Richel Hogenkamp (Doetin- chem) won haar partij. Kiki Ber- tens (Wateringen) en Hogenkamp waren vervolgens ook te sterk in het dubbelspel. De laatste keer dat een Nederlands meisjesteam Europees kampioen werd, was in 2003. Toen maakte Michaëlla Krajicek deel uit van de landenploeg. Door het bereiken van de finale hadden de meisjes zich al geplaatst voor de Junior Fed Cup, die van 25 tot en met 30 september in Reggio Emilia (Ita lië) wordt gespeeld. Daar strijden ze onder begeleiding van teamcap tain Erwin Clarenbach om de we reldtitel. Kerkhove kwam vannacht op Schiphol aan. Morgen wacht al weer een nieuwe klus, bij het NK jeugd dat in Alphen aan den Rijn wordt gehouden. Kerkhove moet morgen meteen twee partijen spelen. SURHUISTERVEEN - Onder het toe ziend oog van Pat McQuaid, grote baas van de internationale wielren- unie UCI, heeft de Spaanse wiel renner Alberto Contador gisteren het criterium van Surhuisterveen gewonnen. De winnaar van de Ronde van Frankrijk liet in de slotfase zijn twee medevluchters achter zich van wie de Italiaanse Girowinnaar Danilo Di Luca tweede werd. De Fries Pieter Weening legde in ei gen provincie beslag op de derde plaats. McQuaid loste in Surhuisterveen het startschot. Contador had maandag ook al het criterium Draai van de Kaai in Roosendaal gewonnen. De Portugees Candido Barbosa won voor eigen publiek de derde etappe in de Ronde van Portugal. In de rit tussen Idan- ha-a-Nova en Gouveia was hij aan de meet sneller dan Danail Petrov en de Spanjaard David Blanco. In het algemeen klassement blijft Martin Garrido leider. De Argen tijn telt zes seconden voorsprong op Xavier Tondo. Bouke Kuiper heeft bij de wereld kampioenschappen baanwielren- nen voor junioren een zilveren me daille behaald op het onderdeel puntenkoers. De 17-jarige Edam mer moest in Aguascalientes al leen de Rus Novikov voor laten gaan. STOCKHOLM - De Amerikaanse at leet Jeremy Wariner heeft bij Su per Grand Prix-wedstrijden in Stockholm de snelste tijd van het seizoen op de 400 meter gereali seerd. Wariner kwam tot een tijd van 43,50, slechts vijf keer werd er in de historie sneller gelopen. De snelste seizoenstijd stond al op naam van Wariner met 44,02, gelo- pen in Osaka waar later deze maand de wereldkampioenschap pen worden gehouden. ROTTERDAM - De Cubaanse honk ballers hebben gisteren overuren moeten maken om hun vijfde ze ge op het World Port Tournament te boeken. De titelverdediger stond na negen innings op gelijke hoogte met Taiwan. Pas in de vier de extra slagbeurt maakte Cuba het beslissende punt: 6-5. Cuba blijft daardoor fier aan kop in het klassement, met de volle score uit vijf duels. Oranje stuit vandaag op Taiwan. BERN - Partizan Belgrado is defini tief uit het Uefa Cup-toernooi ge zet. De beroepscommissie van de Europese voetbalbond heeft de be zwaren van de Servische club afge wezen en handhaaft de straf die eerder werd opgelegd. Partizan werd voor een jaar uitgesloten naar aanleiding van rellen in het kwalificatieduel voor de Uefa Cup tegen het Bosnische Zrinjski Mostar op 19 juli. Daarbij raakten 36 mensen gewond. Ook kreeg de club een geldboete. HAMBURG - Tennisster Amélie Mau resmo komt voorlopig niet meer in actie. Dat maakte de Francaise gisteren bekend. „Tot het begin van de US Open speel ik geen toernooien meer. Ik ben na mijn blindedarmoperatie iets te snel op de baan terugge keerd en heb nu een kleine terug slag." Mauresmo slaat de toer nooien in Toronto en New Haven over. De US Open, het vierde en laatste Grand Slamtoernooi van het jaar, begint op 27 augustus. HAMBURG - Telecommunicatiebe drijf T-Mobile gaat morgen be kendmaken of het nog langer ac tief wil blijven in de wielersport. Dat heeft Christian Frommert, woordvoerder van het Duitse con cern, gisteren laten weten. Voor het begin van de Ronde van Frank rijk heeft de sponsor een aantal ke ren bevestigd het tot 2010 lopende contract uit te dienen. Na de do- pingaffaires in de Tour zou er bin nen het bedrijf toch weer twijfel zijn ontstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59