'Ach, wat maakt Aanbieders van reizen vermaand Binnenlan LOO,ES 349, 499, 399,- 349, www.skytours.nl De Canarische Eilanden Gemelde prijs moet ook op internet inclusief alle kosten zijn Dierziekte blauwtong rukt op in Nederland 'Man in jeugdzorg had kinderporno op pc' Duizenden mensen in Utrecht zonder water Meisje overleden na aanrijding met trein Balkons Emmeloord dicht om bouwfout Brabantse drukkerijen doelwit inbrekers 4 Woensdag 8 augustus 2007 PZC Europees en toch heel exotisch. De Canarische eilandengroep biedt het beste van Spanje en het warme klimaat van Noord-Afrika. Gran Canaria is een vakantiebestemming met vele mogelijkheden. Of u nu op zoek bent naar rust of drukte, hier zult u het vinden. Dit zonovergoten eiland beschikt over prachtige zandstranden, een heerlijk subtropisch klimaat en een afwisselend landschap. Daarnaast biedt het een scala aan sportieve mogelijkheden als watersporten, mountainbiken en golfen en natuurlijk een bruisend nachtleven. Wat wenst u nog meer.... Tenerife is het meest tropische en grootste eiland van de Canarische Archipel. Dé blikvanger hier is de trotse Pico del Teide, met 3718 m de hoogste berg van Spanje. Befaamde badplaatsen met mooie stranden vindt u in het zuidwesten van het eiland. In het noorden is het landschap in feite één grote tuin met palmbomen, cactussen, citrusbomen en bananenplantages. Gran Canaria - Piaya del ingles 3* Playa del Sol Appartementen Tenerife - Costa del Silencio 3* Ten Bel Alborada Aparthotel ALL INCLUSIVE Gran Canaria - Playa del ingles 3* Los Arcos Bungalows HALFPENSION v.a. Tenerife - Los Cristianos 3* Castle Harbour Studio's LOGIES Gran Canaria - Maspaiomas 3* Sonora Golf Bungalows ALL INCLUSIVE M Af\ v.a. Tenerife - Costa del Silencio 3* Palia Parque Don Pedro LOGIES Bel: 09001552 (18c/m) ^International Tours é- Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF toeslagen. Het aantal inbeslagnames van in het wild gevangen vogels stijgt spectaculair. Toch blijft de opsporing een kwestie van dweilen met de kraan open. Sjoemelen met pootringen is eenvoudig. door Dylan de Cruijl w einig plekken in Nederland zijn zo stil als het na tuurgebied de Oostvaarders- plassen. Boven het ruisen van de wind klinkt alleen zo nu en dan de roep van een vogel of het ge- plons van een waterhoen. Dit gebied is het ideale terrein voor stropers om nesten leeg te ro ven en vogels te vangen. „Ze zet ten een kooitje met een putter neer als lokmiddel", zegt boswach ter Leo Smits. „En als er dan een andere putter op afkomt, doen ze - klap - het net in een keer dicht." Jarenlang moest Smits vrijwel machteloos toekijken hoe het ge bied werd leeggeroofd. Van ransui len tot raven, ze verdwenen spoor loos. De vogels worden gelegali seerd doordat stropers ze voorzien van pootringen. Daarna worden ze op markten en via internet ver kocht aan vogelhouders. De handel is lucratief want naar el ke vogel is vraag. Een putter brengt zo'n 50 euro op, een havik het tienvoudige. „We hadden een keer veertien pestvogels in Zeewol- de gesignaleerd. Ineens waren ze verdwenen, totdat we bij een inval er dertien vonden." Toch bespeurt Smits vooruitgang. De Algemene Inspectiedienst (AID), politie en het openbaar ministerie (OM) in tensiveerden dit jaar de jacht op stropers. Daardoor zijn er nu al 2199 inheemse vogels in beslag ge nomen, bijna twee keer zo veel als in heel 2006. Vorige maand is nog een grote ben de opgerold. Bij huiszoekingen in Friesland, Groningen, Overijssel, Limburg en Zuid-Holland stuitte de politie op tweehonderd vogels, waaronder baardmannetjes, oe hoes, kievieten, grutto's, boomkle vers en buizerds. Daarnaast be schikten de zes opgepakte man nen over broedmachines, vuurwa pens en een arsenaal aan vangmid- delen, zoals lijmstokjes en netten. Volgens Pauline Verheij van het Functioneel Parket, het onderdeel van het OM dat belast is met frau de- en milieucriminaliteit, speelt liefhebberij geen rol bij de daders. Pootring Het draait om winstbejag. „Je zou denken dat we met doorgeschoten hobbyisten te maken hebben. Maar als je de vele dode vogeltjes ziet en de exemplaren met bebloe de en vaak verminkte pootjes, doordat er een ringetje omheen is geforceerd, kom je tot de conclusie dat het met dierenliefde niets te maken heeft. Met deze illegale praktijken valt op simpele wijze veel geld te verdienen." De daders zijn vaak opvallend koppig. „On langs hadden we nog iemand die tijdens een inval zei: 'Je kan wel al les weghalen, maar ik ga gewoon door'. En dat terwijl hij kort daar voor nog tot een paar maanden ge vangenisstraf was veroordeeld." „Daar blijkt wel uit dat er heel veel mis is", verzucht Hans Peeters van Vogelbescherming Nederland. -Hij presenteerde in februari een onder zoek waarin hij de vloer aanveeg de met de bestrijding van de illega le vogelhandel. Het onderwerp De handel in illegaal gevangen vogels is enorm toegenomen. Dat heeft vermoedelijk te maken met de uitspraak van het Europese Hof in 1996 dat alle soorten vogels - ook die van de 'rode lijst' met bedreigde soorten - mogen worden gehouden. Voorwaarde is dat de dieren een gesloten pootring hebben. Dat moet stropers buitenspel zetten, omdat de ring alleen om het pootje van een kuiken past. Dat systeem blijkt fraudegevoelig. Pootringen zijn makkelijk en in grote aantallen te krijgen bij bonden van vogelhouders. Bovendien roven stro pers kuikens en laten ze eieren uitbroeden. Ook kan de ring worden opgerekt, zodat die om de poot van een volwas sen dier past. Dat leidt vaak tot verwondingen en verminkingen. De straf voor illegale vogelhandel is fors. Daders kunnen een celstraf van maximaal zes jaar krijgen. De maxirhumboete is 67.000 euro. Is er sprake van een rechtspersoon, zoals een besloten vennootschap, dan kan de boete oplopen tot 670.000 euro. DEN HAAG - De Reclame Code Commissie heeft reisorganisaties Aer Lingus, Jet2com, SkyEurope en Ryanair teruggefloten wegens misleidende prijzen en overtre ding van de Code Reisaanbiedin- gen. Dat maakte de Consumenten bond gisteren bekend. De Consumentenbond diende de ze klachten in omdat de maat schappijen op internet reizen aan boden die in werkelijkheid door bijkomende kosten veel duurder uitvallen. De klant kwam er pas tij dens het boeken achter dat de wer kelijke prijs hoger lag. Volgens de Reclame Code Com missie moeten reisaanbieders niet alleen in gidsen en in winkels de inclusiefprijzen vermelden, maar ook op internet. De commissie ad viseert de reisorganisaties de aan biedingen op hun websites met 'uitgeklede' prijzen te staken. De Consumentenbond houdt de ko mende maanden in de gaten in hoeverre dat gebeurt. Overigens kunnen de vier reisorganisaties nog beroep aantekenen. Binnenkort buigt de Reclame Co de Commissie zich ook nog over twee soortgelijke klachten die de bond heeft ingediend tegen Transavia.com en Wizzair. ZAL n<r OE rug pdem O DEN HAAG - Hoe wel de dierziekte MKZ de meeste aandacht trekt rukt ook de ziekte blauwtong op. Het ministerie van Landbouw meldde gisteren dat het virus is aangetroffen op bedrijven in Hee- ten (Ov.) en Snelrewaard (Ut.). De afgelopen anderhalve week zijn 117 Nederlandse bedrijven getroffen. ZETTEN - De politie verdenkt een 33-jarige medewerker van de instel ling voor kinder- en jeugdpsychia trie Karakter in Zetten formeel van het bezit van kinderporno. De verdachte zou kinderporno op zijn pc hebben staan. Hij is volgens de instelling inmiddels ontslagen. UTRECHT - Ruim 9000 huishou dens in de provincie Utrecht zaten gisteren tot een uur of twee 's mid dags zonder water. Montfoort, Lo- pik en Oudewater kampten met een storing in het waternet. Die ontstond nadat de waterleiding was afgesloten ter voorbereiding op werkzaamheden. ROODESCHOOL - Een io-jarig meis je uit het Groningse Eemsmond is gisteren overleden na een botsing met een trein bij Roodeschool. Ze stak met haar fiets een overweg over, waar ze werd gegrepen. Het meisje raakte zwaargewond en stierflater in een ziekenhuis. EMMELOORD - De gemeente Noord oostpolder heeft zestien balkons van een appartementencomplex in Emmeloord afgesloten. Bewo ners mogen er niet meer op, maak te de gemeente gisteren bekend. In de prefab betonplaten is niet ge noeg wapening aangebracht, waar door scheurtjes zijn ontstaan. UDEN - Grafische bedrijven in de regio Oss, Uden en Veghel worden sinds anderhalve maand geteisterd door inbraken. De inbrekers zijn al leen uit op hun moderne pc's van het merk Apple. De politie ver moedt dat het steeds gaat om de zelfde groep daders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4