Rust op de rechterrij strook Koude douche op vrijgezellenfeestje 'Gemiste kans voor Terneuzen' Vier kandidaten voor kunstwerk Harder rijdende caravan moet doorstroming op de snelweg verbeteren. Steekpartij verandert uitje van aanstaande bruidegom in enge film. Bezwaren tegen horeca in Fort Ellewoutsdijk wam w door Joeri Wisse WESTKAPELLE - Verkeersminister Camiel Eurlings kan zijn woonka mer binnenkort behangen met an sichtkaarten van Nederland. Behal ve vriendelijke groeten van kam peerders op campings als De Boog aard in Westkapelle en Groot Val kenisse bij Biggekerke krijgt hij ook nog een advies: verhoog de maximumsnelheid voor auto's met een caravan. Nu mogen auto's met een aanhan ger niet harder dan tachtig. Gisteren trapte Bovag (de branche organisatie van garagebedrijven) het begin van de actie af op de twee Zeeuwse campings. Gewa pend met een tas vol voorgedruk te ansichtkaarten lopen de man nen en vrouwen van de Bovag alle voortenten af om de vakantiegan gers aan te sporen een kaartje in te vullen. En dat lukt aardig, zegt Hans Louwers van de Bovag. „We krijgen zeer enthousiaste reacties van kampeerders. Iedereen wil graag harder dan tachtig rijden." Daarbij gaat het volgens Louwers niet zozeer om het feit dat je door bijvoorbeeld negentig te rijden sneller op je bestemming bent. „Nee hoor, je bent ten slotte op va kantie. Het is ons vooral te doen om het verbeteren van de doorstro ming op de snelwegen. Nu komt het vaak voor dat vrachtwagens, die vaak 85 rijden, caravans inha len. Dat zorgt voor opstopping op de linkerrijstrook. Dat is vervelend voor gewone auto's, maar ook voor vrachtwagens en caravans die liever rustig op de rechterrijstrook blijven rijden." Om die reden trapt Marcel Pisarowitz uit Venlo het gaspedaal iets dieper in dan wette lijk is toegestaan. „Ik ben hier met honderd naar toe gekomen. Als je tachtig rijdt, houd je het verkeer 'Het is heel vermoeiend rijden als je telkens wordt ingehaald door trucks' op. Bovendien is het heel ver moeiend rijden als je telkens wordt ingehaald door vrachtwa gens." Pisarowitz vindt het dan ook geen probleem tussen de bor relnootjes en de drankjes door een kaartje aan 'Camiel' te sturen. Ook Peter van Hulsteijn, het zand nog aan de enkels, neemt graag de moeite om zijn stem te laten ho ren. „Wij wonen in 't Harde. De rit naar Westkapelle is 250 kilome ter lang. We zijn expres in het weekend vertrokken omdat je dan niet zo veel last hebt van het vrachtverkeer. Het is vooral verve lend als je wordt ingehaald; zo'n vrachtwagen zuigt aan je caravan. Dan moet je continu bijsturen." Hans Louwers van de Bovag knikt instemmend. Hij kan weer een klein stapeltje ingevulde kaartjes in zijn tas steken. „Dit signaal kan de minister niet negeren. We hoe ven echt geen 130 te rijden, zoals in Frankrijk mag. Maar negentig of honderd moet geen probleem zijn. Dat kunnen caravans technisch ge zien best aan." Tot en met zondag doet het team van de Bovag elke dag twee cam pings in andere provincies aan. Wie de minister ook wil laten we ten dat tachtig te langzaam is, kan stemmen op www.bovag.nl. PZC Woensdag 8 augustus 2007 29 GOES - Vier kunstenaars zijn in de race om een buitenkunstwerk te maken voor de wijk Goese Polder, onder wie de vermaarde Marte Röling uit Amsterdam. Andere kandidaten die een schets ontwerp mogen indienen zijn de groep Paul Menno de Nooijer uit 's-Heer Abtskerke en Wies de Bles en Martin McNamara uit Heinkenszand, en de individuele kunstenaars Herman Lamers uit Rotterdam en Ton Zwerver uit Amsterdam. Het kunstwerk moet een verbinding leggen tussen de nieuwe brede school in De Spinne en het nog te bouwen nieuwe zorg- complex Erasmus en bij voorkeur uit meer dan één deel bestaan. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Ondernemerskoepel Coördinatie Management (C8cM) in Terneuzen begrijpt ab soluut niet waarom middenstands vereniging City Terneuzen de ha venstad heeft teruggetrokken uit de strijd om de titel Beste Binnen stad van Nederland. Volgens Bram Stoffels van C8tM is er sprake van een gemiste kans. „Het laatste woord is hierover nog niet gezegd. Als de gemeente de stad aanmeldt en we worden geno mineerd in de categorie middelgro te steden, dan mag je daar trots op zijn. Dan ga je je toch niet op het laatste moment terugtrekken." C8cM vindt ook de argumentatie van City Terneuzen, 'dat de stad nog niet toe is aan een titel die niet waargemaakt kan worden' niet al te sterk. „Wij als koepel zijn tevreden over de ontwikkeling. De binnenstad kent geen leegstand meer, de straten zijn schoon, de criminaliteit is erg laag, de beweg wijzering is verbeterd, we hebben een aardige beeldenroute en een mooie fietsenstalling. Plannen voor het Schuttershofgebied en de Kop van de Noordstraat staan in de steigers. Dan heb je iets om trots op te zijn, dan mag je dat best uitdragen ook", stelt Stoffels. door Frank Balkenende KAMPERLANO - Komende vrijdag trouwt hij, maar dat hij op zijn vrijgezellenfeest een mes in zijn onderarm zou kijgen, had hij niet kunnen bevroeden. „Als ik die be wegingen niet had afgeweerd, had het slechter kunnen aflopen." Edwin (34) uit Kamperland - zijn achternaam wil hij niet publieke lijk maken uit zorg over mogelijke represailles - belandde afgelopen zaterdagavond op recreatieterrein De Speelmansplaten bij Tholen plotseling in een enge film. Toen ze stonden te douchen, werden hij en zijn zes vrienden belaagd door een groep mannen met een 'Oost- Europees uiterlijk'. Zij staken met messen en reden later ook nog met een auto in op de Kamperlan- ders. Edwin weet niet waarom. „We waren naar de Speelmanspla ten gegaan om op mijn vrijgezel lenfeest lekker met quads te scheu ren." We zaten na afloop flink on der de modder, dus gingen we om een uur of acht douchen op het re- 'lk wilde om de hoek kijken en kreeg meteen een mes in mijn arm' creatieterrein. Probleem was dat de binnendouches alleen koud wa ter gaven. De meesten besloten dan ook zich buiten af te spoelen. Ik denk dat ze zich hebben ge stoord aan het feit dat sommigen van onze groep buiten in hun blo te kont stonden." Edwin was binnen, in het douche gebouw, toen hij buiten tumult hoorde. „Ik wilde om de hoek kij ken en kreeg meteen een mes in mijn arm. Ik heb nog een klap uit gedeeld, maar het ging allemaal zo snel." Ook een vriend kreeg een messteek in zijn arm. De daders vertrokken per auto en reden nog een keer in op twee Kamperlan- ders. Zij sprongen net op tijd weg. Het politieonderzoek loopt nog. ELLEWOUTSDIJK - Tegen de komst van een horecavoorziening in fort Ellewoutsdijk zijn bezwaren inge diend bij de gemeente Borsele. De bezwaarmakers zijn omwonen den, die toename van het verkeer vrezen. Met de komst van een wandelnetwerk door de Zak van Zuid-Beveland wil Natuurmonu menten, eigenaar van het fort, het gebruik van het openbare fort uit breiden met een theeschenkerij. Volgende week donderdag is er een hoorzitting bij de gemeente Borsele over de bezwaren. Marloes Slaakweg, oud-leerling van de CSW in Middelburg, is aan de Universiteit van Tilburg afgestudeerd in fiscale economie. Op het bureau van verkeersminister Eurlings ploft binnenkort een stapel kaartjes van caravanbezitters. „Bijna iedereen wil harder dan tachtig op de snel weg", zegt Hans Louwers van de Bovag. Op de foto: toeristen uit Roosendaal tonen hun kaartje op camping Groot Valkenisse. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49