Zeeland PZC Protesten tegen groenbeleid lonen 25 De stekker is uit Groei en Bloei SCHOUWEN-DUIVELAND 29 26 Grasbaan in plaats van schelpenpad; berken zijn van de baan. Maquette, maar dan anders g. fP*r Tmm Ergernisje Campinggast wil met zijn caravan harder dan tachtig op de snelweg Woensdag 8 augustus 2007 Zomers uitgaansleven in Renesse wordt steeds 'normaler' Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - De felle protesten van bewoners tegen het groenbeheer in een deel van Burgh-Haamstede leiden uiteindelijk toch tot aanpas sing van de oorspronkelijke plan nen. De gemeente heeft de bewoners van Oosterscheldelaan, Grevelin- genlaan, Westerenban en Boeijes- bosch in een brief op de hoogte ge steld van de belangrijkste wijzigin gen. Zo wordt in het gebied rond Oosterscheldelaan en Westeren ban in elk geval afgezien van het planten van berken. De betrokke nen wijzen die bomen eensgezind van de hand, omdat ze voor men sen met een allergie schadelijk zou den zijn. Over diverse andere punten in het zogeheten Groenkwaliteitsplan ble ken de meningen meer verdeeld. Reden voor wethouder W. Ren den tijdens een hoorzitting eerder dit jaar te constateren dat de ge meente het nooit iedereen naar de zin kan maken in dit soort zaken. Zijn weigering toezeggingen te doen, kwam de wethouder toen op felle kritiek te staan. Sommige bewoners verweten hem een arro gante houding en onbehoorlijk be stuur. Nu alle vragen, opmerkin gen en suggesties zijn geïnventari seerd, is het plan voor de groenre- novaties echter toch aangepast. Niet alleen de berken zijn van de baan - in plaats daarvan komen nu ondermeer lijsterbessen - maar W* Bezwaren en suggesties van be- woners over groenonderhoud zijn gewogen. De gemeente past het plan groenrenovaties op di verse punten aan. ook het extra schelpenpad in het Boeijesbosch komt te vervallen. Dit wordt nu een grasbaan met aan de randen heesters en daarach ter bomen zonder doorgang naar de Zeepeduinen. Er komt een bruggetje om onderhoud goed mo gelijk te maken. Verder belooft de gemeente een grotere plantafstand tussen de bomen te zullen aanhou den. Ook is toegezegd dat er geen bomen geplant worden in de direc te nabijheid van particuliere bo men. „Ik ben blij dat we in elk geval die starre houding van de gemeente nu hebben doorbroken", luidt de reactie van bewoonster Y. Don, een van de felste protestvoerders. Wat de concrete wijzigingen be treft, is zij echter nog sceptisch. „Om het bezwaar tegen die ber ken, kon de gemeente natuurlijk niet meer heen. Maar verder mis ik vooral visie achter dit groenbe leid. Het hele plan is nog steeds chaotisch en onduidelijk", vindt Don. Zo dient de gemeente vol gens haar uit te leggen waarom de ene bewoner wel en de ander straks geen bomen voor zijn ra men krijgt. Ook over de mogelijk heid van aankoop groenstroken zou ze meer willen weten. £s0mÊ8em Sgg - ■Mb*. »'i BRUINISSE - Bru zou Bru niet zijn, als men de za ken niet net een beetje anders aan zou pakken dan elders op Schouwen-Duiveland. Met dat cre do in het achterhoofd is men aan de slag gegaan in het Bruse Visserijmuseum. In de filmzaal is een maquette gewijd aan het dijkherstel en daarbij zijn niet tot in detail nagebouwde werktuigen de basis maar kinderspeelgoed uit de jaren '40 en '50 van de vorig eeuw. Zo wordt op speelse wijze getoond hoe in vroeger tijden natte waterstaats werken werden uitgevoerd. Rijdend (mini)materi- eel ontbreekt niet. foto Marijke Folkertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen-Duiveland van Groei gn Bloei is ter ziele. De vereniging van tuin- liefhebbers kan geen nieuw be stuur vinden en de huidige drie be stuursleden houden het voor ge zien. Daarop is besloten de afde ling op te doeken. „Het probleem is dat we al jaren vragen om nieuwe bestuursle den", zegt oud-secretaris J. Zuid geest. „We hebben er van alles aan gedaan. We hebben mensen per soonlijk benaderd en we hebben een algemene oproep gedaan tij dens de ledenvergadering. Toen is gezegd dat als er geen nieuwe be stuursleden zouden komen, de af deling op zou houden te bestaan maar niemand heeft zich gemeld." De afdeling Schouwen-Duiveland telt meer dan 300 leden, die zullen zich nu moeten aanmelden bij een andere afdeling. Het opdoeken van de afdeling bete kent ook het einde van de inmid dels traditionele Meimarkt in Schuddebeurs. Voor deze markt was altijd veel belangstelling, ook van niet-leden. Mochten zich alsnog nieuwe be stuursleden melden, dan kan de af deling weer nieuw leven worden ingeblazen, zegt Zuidgeest. Tip? redactie@pzc.nl Tot de dagelijke ergernisjes die de argeloze burger het leven zuur maken, behoren de groepjes jeugdige fietsers die zich van ver bodsborden niets aantrekken en de voetgangerszones in binnen steden onveilig maken. Waag het niet hen te berispen, want dat levert slechts reacties op in de trant van: 'Waar bemoei je je mee!' Een heer op leeftijd uit de Zeeuwse hoofdstad heeft dé reme diegevonden. Steeds wanneer hij een groepje fietsers in het voet gangersgebied ziet naderen, roept hij op waarschuwende doch vriendelijke toon: 'Pas op jongens, verderop staat politie.' En het werkt!, meldt hij op triom fantelijke toon. vuuroen°uaen. Kijk voor uw dichtstbiiznnde sliitarü r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35