College bemiddelt zelf in crisis 25 Clementie voor dief mp3-speler Tibetanen varen wel bij opbrengst verkoop Vlissingse boeken 27 Kamerlid: Vliegveld is zelf schuldig aan probleem met heli's 26 WALCHEREN B en W Vlissingen zien kans voor toenadering directeur en personeel. Ergernisje Plezier met pech Woensdag 8 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Het Vlissingse college van B en W gaat zelf bemiddelen in de crisis tussen de gemeentese cretaris en de ondernemingsraad en het personeel. Vandaag is de eerste poging tot verzoening. De ondernemingsraad, de mana gers en de vakbonden zegden vori ge week het vertrouwen op in ge meentesecretaris en algemeen di recteur D. Schipperheijn. Dat ge beurde twee werkdagen - met daar tussen een weekeinde - nadat was afgesproken dat directeur en mana gers samen zouden gaan proberen de communicatie en de werkfseer te verbeteren. Dat was wel erg snel, vindt wethouder T. Verhage, verantwoordelijk voor zowel perso neelszaken als het project Schelde- kwartier, naar aanleiding waarvan het conflict is ontstaan. Juist om dat het zo snel ging, én omdat de brieven van ondernemingsraad en vakbonden voor het college te wei nig argumenten bevatten om even eens het vertrouwen in Schipper heijn op te zeggen, ziet Verhage ge noeg ruimte om de communicatie tussen de strijdende partijen weer op gang te brengen. Dat de onder nemingsraad de uitnodiging voor het gesprek van vanochtend heeft aanvaard, geeft haar ook hoop. Het college heeft, zoals burgemees ter A. van Dok vorige week al deed, gisteren het vertrouwen in Schipperheijn uitgesproken. Dat is gebeurd zonder nader overleg met Het Vlissingse gemeentebestuur heeft nog vertrouwen in de direc teur en gaat vandaag proberen de vertrouwensbreuk tussen di recteur en personeel te lijmen. de ondernemingsraad en de vak bonden over hun brieven. Verha ge: „Zij hebben zelf aangegeven dat zij ons besluit zouden afwach ten." Het college heeft de afgelo pen dagen wel met Schipperheijn over de kwestie gesproken, voor zover dat nodig was als voorberei ding op de collegevergadering. Het standpunt over haar positie is ge formuleerd in een ander overleg waar Schipperheijn niet bij was. De ondernemingsraad wil sinds vorige week niet meer praten met Schipperheijn over kwesties die het personeel aangaan. Als het niet lukt de raad op andere gedach ten te brengen, wordt mogelijk ie mand anders gezocht om dat over leg te voeren. „We onderzoeken welke ruimte de wet ons biedt", zegt Verhage. Het college heeft gis teren het personeel over de beslui ten ingelicht. Volgens Verhage is daarin benadrukt dat B en W zich verantwoordelijk voelen voor de crisis en dat zij het van groot be lang vinden dat de communicatie verbetert. Schipperheijn is blij met het ver trouwen van het college. Zij vindt het belangrijk dat het gesprek op gang wordt gebracht en ziet daar toe ook voldoende mogelijkheden. DEN HAAG - Een 38-jarige Terneuze- naar hoeft de drie maanden cel straf die hij eerder van de Middel burgse politierechter kreeg opge legd wegens een gewelddadige winkeldiefstal, niet meer uit te zit ten. Zijn advocate S. Koller kreeg giste ren in hoger beroep in Den Haag voor haar cliënt een werkstraf van 100 uur voor elkaar, die in plaats komt van de celstraf Haar cliënt kwam overigens zelf niet opdagen, tot verwondering van de advocate die wel op hem had gerekend. De drugsverslaafde Terneuzenaar had bij de Lidl in Middelburg een mp3-speler gestolen. Bij een ande re Middelburgse winkel waar hij een T-shirt stal, kwam het volgens getuigen tot een handgemeen tus sen de verdachte en iemand van die winkel. De advocate wees het hof erop dat haar cliënt tegenwoor dig zijn leven betert, er wordt iets aan zijn drugsverslaving gedaan. Hoewel hij zijn twijfels niet onder stoelen of banken stak, wilde hof- aanklager P. van Zeben het wel proberen met een werkstraf „Loopt dat mis, dan draait meneer toch alsnog de bak in, dus vooruit maar." Hofrechter C. Flint vonnis te conform de eis. Tip? redactie@pzc.nl Tot de dagelijkse ergernisjes die de argeloze burger het leven zuur maken, behoren de groepjes jeugdige fietsers die zich van ver bodsborden niets aantrekken en de voetgangerszones in binnen steden onveilig maken. Waag het niet hen te berispen, want dat levert slechts reacties op in de trant van: 'Waar bemoei je je mee!' Een heer op leeftijd uit de Zeeuwse hoofdstad heeft dé reme die gevonden. Steeds wanneer hij een groepje fietsers in het voet gangersgebied ziet naderen, roept hij op waarschuwende doch vriendelijke toon: 'Pas op jongens, verderop staat politie.' En het werkt!, meldt hij op triom fantelijke toon. Spaar mee voor $0% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. BIGGEKERKE - Zelfs bandenpech kon het plezier dinsdag niet bederven. Meer dan drieduizend fiet sers reden op Walcheren de elfdorpentocht. On der hen deze Rotterdammers, afkomstig van een camping in Oostkapelle. Goedgemutst lapten ze bij Biggekerke een lekke band op. De 2800 route boekjes, voor drie euro te koop bij de elf stempel posten, waren al vroeg in de middag op. Terre des Hommes, die de tocht voor het elfde jaar op touw zette, stuurt de opbrengst naar een varend medisch centrum in de delta van Bangladesh. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27