besteld Vaccin Bezorgklachten? Bel: 0800 - 023 12 31 Inenten dieren bij uitbraak kan pas na goedkeuring Europa. Kopzorg minder voor Poppelaars Israëlische militairen verwijderen kolonisten KRAS.NL boek online AZZ kan geen kind meer helpen Woensdag 8 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 185 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl Toine Poppelaars, mét haarstuk... DEN HAAG - Minister Verburg van Landbouw laat 265.000 doses vac cin aanmaken tegen de veeziekte mond-en- klauwzeer. Zij heeft de Voedsel en Waren Autoriteit ge vraagd zich voor te bereiden om koeien, varkens, schapen en geiten in te enten tegen de besmettelijke ziekte bij een uitbraak in Neder land, zo maakte Landbouw gistera vond bekend. De bestelling van de vaccins bete kent nog niet dat de dieren wor den ingeënt bij een uitbraak. Dat kan pas als de Europese Commis sie het vaccinatieplan goedkeurt. Bij een uitbraak worden besmette dieren en de dieren in een straal van een kilometer daaromheen af gemaakt. Het ministerie wil in een cirkel daaromheen de dieren vacci neren om verspreiding van het vi rus te voorkomen. Tot nu toe bleven Nederlandse be drijven gevrijwaard. De Voedsel- en Warenautoriteit verwacht van ochtend alle risicodieren die sinds 1 juni uit Engeland zijn geïmpor teerd, op mkz te hebben gecontro leerd. Het gaat om circa 19.000 schapen, geiten, varkens en runde ren, verdeeld over honderdvijftig bedrijven, waaronder 1 in Zeeland. De meeste andere zijn gevestigd in Overijssel, Gelderland en Noord-Brabant. In Nederland geldt sinds zaterdag een vervoersverbod van levend vee. Dat besluit volgde op de mkz-uitbraak in Groot-Brittannië eind vorige week. Daar is maandag in het Zuid-Engelse Surrey een tweede geval ontdekt bij een be drijf in de buurt van de eerste uit braak. Berichten over een derde be smet bedrijf sprak het Britse minis terie van Landbouw gisteren te gen. Het ministerie meldde giste ren dat het farmaceutische bedrijf Merial zeer waarschijnlijk de bron van de besmettingen Brittannië is. ...en na zijn vakantiemetamorfose. door Rinus Antonisse VEERE - „Het is een hele kopzorg minder", lacht gedeputeerde Toine Poppelaars. In de vakantie onder ging hij een opvallende gedaante verwisseling. Na bijna 25 jaar zette de bekendste Zeeuwse politicus zijn haarstukje voorgoed af. „De vakantie leek me een goed moment. Ikzelf en mijn gezinsle den konden er zo even aan wen nen. Het bevalt me goed, je bent veel vrijer om dingen te doen", ver telt de CDA-voorman. Hij werd op jonge leeftijd kalend. In die tijd was dat niet in, gebruik van een haarstukje was wijd ver spreid. Opvattingen en modebeeld zijn veranderd: kaal is in, toupet is uit. Poppelaars zegt dat hij veel en thousiaste reacties krijgt. Late metamorfose Poppelaars is dapper reageer op www.pzc.nl waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 fk MIDDELBURG - De Zeeuwse jeugd zorg zit vol. Zorgverlener AZZ neemt geen nieuwe kinderen in de zorg omdat zij met de provin cie heeft afgesproken niet méér zorg te verlenen dan het budget voor dit jaar toestaat. Vorige jaren overschreed AZZ budgetten wel omdat de vraag naar jeugdzorg jaarlijks tot twintig procent meer is dan waarvoor het Rijk betaalt. Zeeuwse kinderen die jeugdzorg vragen moeten kiezen: wachten of uitwijken naar elders. pagina 31: jeugdzorg vol Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 t/m 10; Meningen: 11; Beurs: 13; Eco nomie: 14 en 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. In auto's zit te veel elektronica eens 66% HEBRON - Israëlische militairen verwijderen een jonge joodse kolonist in Hebron op de Westelijke jordaanoe- ver. Het leger kwam daar gisteren in actie om kolonis ten weg te halen uit twee Arabische winkels die ze had den gekraakt. De zaak baarde opzien in Israël omdat een groeiend aantal militairen weigert om medewer king te verlenen aan acties tegen joodse kolonisten. Bo vendien proberen steeds meer inwoners de dienstplicht te ontlopen. foto EPA pagina 7: dienstweigeraars in Israël groeiend probleem Nu of nooit! KRAS biedt u de eenmalig de kans om spotgoedkoop de Zuid-Spaanse stad Sevilla te ontdekken. Want wij bieden u 3 volle dagen naar deze stad, inclusief vlieg reis en overnachtingen in een hotel met ontbijt, al aan v.a. 199! Ontdek voor deze spotprijs deze stad, bekend door het Alcazar, de Santa Maria kathedraal en de gezellige terrasjes en de (tapas-)restaurants. Alleen op 31 augustus, boek snel, want VOL=VOL! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Sevilla per transavia.com, luchthavenbelasting, verblijf in AparthotelTuristicos Resitur en ontbijt. Augustus 31 v.a. €199 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reisnr. EZ 24.228, zie www.kras.nl/24228

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1