conomie Schaarste op arbeidsmarkt maakt uitzendkracht duur Op reis met uw krant Ruim helft van werknemers maakt veel overuren Microsoft hoeft niet te betalen p.p. o.b.v. halfpension Vooral in medische sector en techniek zijn moeilijke vacatures. 22 september - 29 september (8 dagen) mSÊÉÈÊÊÉAÊÊSÈmi 'Een treinreis waarbij je bijna met je handen de gletsjers kunt aanraken Reisprogramma; PZC Woensdag 8 augustus 2007 1 5 BADHOEVEDORP - Door de schaars te op de arbeidsmarkt worden uit zendkrachten duurder. Die trend wordt versterkt doordat zowel op drachtgevers als uitzendbureaus zelf, optimistisch over de floreren de economie, steeds vaker uitzend krachten in vaste dienst nemen. In het laatste geval gaat uitzendwerk over in detachering (uitlenen van arbeidskrachten). Dat blijkt uit de marktmonitor van brancheorganisatie ABU over de maand juli. In deze periode steeg het totaal aantal door uit zendkrachten gewerkte uren met drie procent en de omzet in geld met negen procent, vergeleken met dezelfde periode een jaar gele den. „Vorig jaar waren beide groeicijfers hoger", aldus een woordvoerder. „De groei vlakt bij ons een beetje af zoals altijd als algemeen econo misch herstel doorzet." Vooral de medische sector en de techniek vragen nog veel uitzend krachten voor moeilijk vervulbare vacatures. De gezondheidszorg no- Uitzendkrachten krijgen door goede economische vooruitzich ten snel een vaste baan. Uitzend bureaus verwachten in septem ber meer werkzoekenden. teerde tien procent meer uren en zestien procent meer omzet. Voor technische functies waren er niet meer uren, maar wel vier procent meer omzet. Toch is de ABU niet ontevreden. „Je ziet dat uitzendbureaus nog steeds erg goed zijn in het vinden van mensen voor gespecialiseerde functies, die bedrijven zelf lastig kunnen vervullen", aldus de woordvoerder. De uitzendbranche verwacht in september, na afloop van de vakantieperiode, de tradi tionele golf werkzoekenden. Dat zijn zowel schoolverlaters die de ar beidsmarkt betreden als mensen die na de vakantie besluiten actief werk te zoeken, waar zij voorheen niet of minder werkten. DIEMEN - Het overwerk in Neder land is fors toegenomen. Ruim de helft van de werknemers werkt structureel over. Gemiddeld ma ken zij zeven overuren per week. Vorig jaar werkte een op de drie werknemers structureel over en ging het om gemiddeld zes over uren per week. Dit staat, in de Werkmonitor van uitzendbureau Randstad die giste ren is gepubliceerd. Voor het on derzoek zijn ruim achthonderd werknemers ondervraagd. Van hen geeft zestien procent aan dat overwerk op geen enkele wijze wordt gecompenseerd. Een op de drie krijgt de extra uren in tijd te rug. Anderen krijgen de uren (deels) uitbetaald of op een andere manier (deels) vergoed. Over alle werknemersuitge smeerd komt het overwerk nu neer op ruim drie uur per week. Vorig jaar was dat anderhalf uur. Een op de vijf werknemers heeft het naar eigen zeggen te druk. Dat komt neer op 1,2 miljoen mensen. Vooral hoogopgeleiden vinden de werkdruk hoog of te hoog. Werknemers zien hun kansen op de arbeidsmarkt stijgen. Ruim drie kwart heeft er vertrouwen in een andere baan te kunnen vinden. Nog maar drie procent is bang voor ontslag. SAN FRANCISCO - Microsoft hoeft Alcatel-Lucent geen 1,52 miljard dollar te betalen wegens het schen den van MP3-patenten. Dat heeft een Amerikaanse federale rechter in een beroepszaak bepaald. De rechter oordeelde dat Microsoft de patenten van Alcatel-Lucent niet heeft geschonden. In februari dit jaar verklaarde een federale jury dat Microsoft schul dig was aan het schenden van pa tenten van Alcatel-Lucent. De soft warefabrikant moest van de jury 1,52 miljard dollar schadevergoe ding betalen voor schenden van MP3-patenten, gebruikt voor het afspelen van digitale muziek. Prijs o.b.v, tweepersoonskamer B 91A $4 81 s isi g H Vertrekpunten: Eindhoven, Tilburg en Den Bosch Vertrekpunten: Roosendaal, Breda en Goes Wegens groot succes heeft de PZC 2 extra reizen met de Glacier Express samengesteld. Deze reis kenmerkt zich door uitzonderlijke kwaliteit van vervoer, hotels, maaltijden en Nederlandssprekende reisleiding. Daarnaast komt het reisgezelschap uitsluitend uit uw eigen regio. Kortom; wilt u er eens lekker vertrouwd tussenuit, ga dan op reis met uw krant! (Ga naar www.opreismetuwkrant.nl voor een compleet verslag van deze reis.) Van de gletsjers bij Zermatt en St. Moritz naar de palmen van het Lago Maggiore. Beleef de schoonheid van het Zwitserse berglandschap tijdens deze bijzondere lezersreis! Tot de hoogtepunten behoort de rit per panoramawagon met de Gletsjer Expresse langs gletsjers, bergmeren en ruisende beken van Zermatt naar St. Mortiz. Aansluitend voert de Bernina Expresse u van het St. Moritz langs de eeuwige sneeuw van de Morteratsch-gletsjer naar het Como-meer en het Lago Maggiore. Hier kunt u tijdens een boottocht Stresa en de Borromeïsche eilanden bezoeken: Isola Pescatori, Isola Bella en Isola Madre. Laat u verwennen in dit gastvrije Alpenland en geniet van de heerlijke gerechten uit de Zwitserse keuken en van een ontspannen verblijf tussen de bergen en aan het Lago di Lugano. Dag 1Heenreis over Weil am Rhein Dag 2: Via Montreux naar Tasch Dag 3: Zermatt (inclusief), Gornergrat (facultatief) Dag 4: Glacier Express Zermatt - St. Moritz per panoramawagon (inclusief) Dag 5: Bernina Express van-St, Moritz naarTirano (facultatief) Dag 6: Boottocht Borromeïsche eilanden (facultatief) .Dag 7: Boottocht Vierwoudstedenmeer (facultatief) - Weil am Rhein Dag 8: Terugreis naar Nederland via Karlsruhe inbegrepen in de reissom: Reis per luxe touringcar van uw vertrekpunt naar Zwitserland en terug Zeven overnachtingen met ontbijt en avondmaal in gerenommeerde hotels (3 of 4 sterren) Comfortabele kamers met bad of douche, toilet en TV Rondleiding in Zermatt met bezoek aan het alpenmuseum (incl. toegang) Tocht per panoramawagon met de Glacier Express van Zermatt naar St. Moritz Bagagevervoer in Zermatt Ervaren, Nederlandstalige begeleiding tijdens de gehele reis Insolventieverzekering (vergelijkbaar met SGR) Informatiemateriaal en reisgidsje Organisatie: De PZC organiseert deze reizen in samen-werking met Mondial Tours Zwitserland/vestiging Enschede Nederland. U ontvangt de complete reisvoorwaarden bij uw boeking. Kleine -wijzigingen in het programma voorbehouden. Meer informatie: Telefoon (053) 484 25 26 maandag t/m vrijdag van 10.00.tot 17.00 uur Website www.opreismetuwkrant.nl E-mail opreismetuwkrant@wegenerdagbladen.nl Boek vóór 1 september en ontvang de excursie naar de Borromeïsche eilan den (incl. lunch) t.w.v. 70,- gratis '*Vr Ja, ik ben geïnteresseerd in de reis met de Glacier Express. Stuur mij geheel vrijblijvend uitgebreide informatie, inclusief reisverslag en een boekingsformulier. Naam:O m Ov Straat: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail: Stuur deze volledig ingevulde bon naar: Op reis met uw krant, Postbus 500, 7500 AM Enschede. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u meer informatie aan. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl. www.opreismetuwkrant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15