iii if! £*ii I Sinn Vakantie Sarkozy leidt opnieuw tot rel 'Executies' op school mogelijk beroving 'Zoon koning Albert' is meesteroplichter Drie jongeren in Newark (VS) in koelen bloede doodgeschoten. President zit in dure Amerikaanse villa van bevriend echtpaar. Hiroshima herdenkt slachtoffers atoombom Politie Estland betrapt blinde automobilist Vrouw heeft jarenlang potlood in het hoofd Ondergelopen Spaanse campings geëvacueerd Formatie België loopt uit op crisis Waarschuwing aan toeristen uit Israël Joodse graven Polen doelwit van vandalen m li E lilnï i I IfLI i 1 lb! PZC Dinsdag 7 augustus 2007 7 NEWARK - Drie Amerikaanse vrien den zijn afgelopen weekeinde ach ter een school in Newark in de staat New Jersey geëxecuteerd. Een vierde slachtoffer, een meisje, werd zwaargewond bij hen in de buurt aangetroffen. Volgens Ameri kaanse media werden de jongeren, in de leeftijd van achttien tot twin tig jaar, door onbekenden gedwon gen bij een muur te knielen, waar na ze van dichtbij door het hoofd werden geschoten. De politie tast in het duister over het motief. Mogelijk ging het om een roofoverval die werd uitge voerd door vier of vijf mannen, al dus lokale media. Persoonlijke be zittingen van de slachtoffers zou den zijn gestolen. De vier slachtoffers waren niet be kend bij de politie. Drie van hen stonden ingeschreven bij een uni versiteit in Delaware, waar ze later dit jaar een studie zouden begin nen. De verbijsterde burgemeester van Newark, Cory Booker, sprak van 'modeljongeren' die nog nooit met justitie in aanraking zijn ge weest en zich altijd keurig gedroe gen. De toestand van de gewonde jon ge vrouw is stabiel. Ze ligt in het ziekenhuis met een schotwond in het hoofd en ze zou ook met een mes zijn bewerkt. Ze was met een vriendin en twee vrienden voor de Mount Vernon School naar mu ziek aan het luisteren toen onbe kenden het bloedbad aanrichtten. De politie heeft erkend geen ver dachten op het oog te hebben. De Amerikaanse politie tast nog in het duister over het motief achter de moord op drie scholie ren. Volgens lokale media wordt gedacht aan een roofoverval. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - Kort na zijn verkiezingsze ge in mei oogstte de Franse presi dent Nicolas Sarkozy kritiek door een paar dagen uit te blazen op een enorm jacht. Nu is het weer raak. Terwijl zijn ministers van de Franse Alpen, Bretagne of aan de Cöte d'Azur genieten, is meneer de president naar Amerika vertrok ken. Ofschoon de voorkeur voor het land van McDonald's en George W. Bush genoeg is om menig Fransman met walging te vervul len, is het vooral de financiering van het tripje waar pers en linkse oppositie vraagtekens bij zetten. Wie betaalt immers de reis naar het buitengewoon luxueuze vakan tiepark Wolfeboro in New Hampshire in het noordoostelijke merengebied, waar een villa al gauw 20.000 dollar (13.500 euro) per week kost? Een socialist ver moedde zelfs dat de vakantie van Sarkozy meer kost dan zijn jaarsa laris. De president zag zich daarop genoodzaakt een persconferentie te beleggen. Hij vertelde dat een bevriend Frans-Amerikaans gezin zijn vrouw Cécilia, zijn zoontje Louis en hem heeft uitgenodigd in een villa aan een meer en dat ze per lijnvlucht zijn gekomen. Hij brengt er zijn dagen door met vissen, kanoën en joggen met zijn iPod op. Ook herhaalde de president op zijn persconferentie nog eens dat de contracten ter waarde van 300 miljoen euro tussen de Franse wa penindustrie en Libië en de vrijla ting van Bulgaarse verpleegsters los van elkaar staan. Direct na zijn verkiezingszege raak te Sarkozy in opspraak toen hij met een privéjet van de bevriende mediamagnaat Bolloré afreisde naar Malta, waar hij eveneens van diens jacht gebruik mocht maken. Sarkozy lag vaker onder vuur om zijn nauwe banden met de top van de zakenwereld en de media. HIROSHIMA - In het Japanse Hiroshima is gisteren pionnen. Op de achtergrond is het karkas te zien komen radioactieve straling liep het dodental bin- herdacht dat de stad 62 jaar geleden werd ver- van een van de weinige gebouwen die na de bom nen enkele maanden op tot zo'n 140.000. Sinds- woest door een Amerikaanse atoombom. Een van overeind bleven. De verwoestende klap kostte di- dien overlijden nog jaarlijks mensen aan de gevol de ceremonieën was het te water laten van lam- reet aan 78.000 mensen het leven. Door de vrijge- gen van de bom. foto Kimimasa Mayama/EPA TALLINN - De politie van de stad Tartu in Estland heeft een blinde betrapt die autoreed, aldus een po litiewoordvoerster. De agenten dachten eerst dat de man dronken was. Pas toen hij een blaastest moest doen en het tuitje maar niet kon vinden, besef ten ze dat de 20-jarige man blind was. De blinde liet zich tijdens zijn rit met instructies bijstaan door een ziende 'copiloot' van 16. BERLIJN - Bij een 59-jarige Duitse vrouw is een stuk potlood uit haar hoofd verwijderd. De vrouw had al bijna haar hele leven last van hoofdpijn, meldde de Duitse krant Bild gisteren. Op 4-jarige leeftijd viel ze terwijl ze het potlood vasthield. Het ver dween in haar hoofd, zonder ern stige schade aan te richten. Toen durfde niemand een operatie aan. MADRID - Door noodweer in het noorden van Spanje moesten gisterochtend rond de driehon derd toeristen op twee campings worden geëvacueerd. De cam pings, een bij het stadje Llanos en een bij Biescas in de Pyreneëen, lie pen door zware regenval helemaal onder water. Er waren veel Fran sen onder de gedupeerden, alsme de een groep scouts. Ze zijn onder gebracht in sporthallen. JERUZALEM - De Israëlische natio nale veiligheidsraad heeft Israëli sche staatsburgers die zich in Egyp te, Jordanië en andere moslimlan den bevinden, gisteren via haar website gemaand onmiddellijk te vertrekken. Er dreigt 'een concreet en ernstig gevaar voor terreuraan slagen'. Israëlische toeristen elders in het buitenland wordt op het hart gedrukt alert te zijn op de kans dat zij worden ontvoerd. GENT - De Belgische justitie zoekt naarstig naar meesteroplichter Piet van Haut. De man is niet terugge keerd naar zijn psychiatrische ge vangenis na een uitstapje naar Am sterdam, meldde de Gentse justitie gisteren. Van Haut (38) slaagt er steeds in om goedgelovige burgers geld uit de zak te kloppen. Hij beweerde onder meer een zoon te zijn van koning Albert. Ook gaf hij zich soms uit voor een hoge justitie ambtenaar. Zelfs de politie trapte daar in en vervoerde hem een keer per helikopter. Bij een auto-onge luk lieten agenten hem snel gaan: hij was immers de chef van de staatsveiligheidsdienst. Van Haut werd in 2005 veroor deeld en opgenomen in een psy chiatrisch centrum voor hopeloze gevallen. Hij is daar weggegaan 'omdat een therapeut hem wilde afpersen', zei hij na zijn ontsnap ping per gsm tegen de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. Hij be weert nu in dure hotels in de Ar dennen te verblijven. Dat kan hij naar eigen zeggen gemakkelijk be talen: bij een Nederlandse bank heeft hij een rekening met 9 mil joen euro, gekregen van een rijke vrouw die hem graag mocht. Ook de Duitse politie is op zoek naar een oplichter. Op Duitse auto snelwegen is een nepagent actief die boetes oplegt aan buitenlandse toeristen. Zo werd een Nederlan der 50 euro armer omdat hij te hard zou hebben gereden. De man zet een zwaailicht op zijn auto als hij een buitenlander wil stoppen. De man is sinds half juli actief, aldus de politie. Nooit eer der was een nepagent in zo'n groot gebied actief: de deelstaten Sleeswijk-Holstein, Hamburg, Noord-Rijnland-Westfalen, Rijn land-Palts en Hessen. BRUSSEL - De formatie van de nieu we Belgische regering stevent af op een crisis. Dat zei voorzitter Bart Somers van de liberale partij Open VLD gisteren. De Vlaamse partijen botsen met de Waalse christendemocraten over splitsing van het kiesdistrict rond Brussel. De vorming van een kabinet van christendemocraten en liberalen duurt al bijna twee maanden. WARSCHAU - Onbekenden hebben op de joodse begraafplaats van Czestochowa honderden grafste nen met antisemitische leuzen en nazisymbolen beklad. Volgens de politie zouden jonge vandalen uit de Zuid-Poolse stad de vernielin gen op hun geweten hebben. De begraafplaats, die aan het eind van de negentiende eeuw ont stond, telt ongeveer 4500 graven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7