Boete voor inzet Polen niet terecht Soldaten Uruzgan schieten man dood Homo's in Amsterdam op straat mishandeld Staf Task Force Uruzgan terug in Nederland Rechter haalt streep door bekeuringen Arbeidsinspectie. Derde keer in twee weken tijd dat burger om het leven komt. 'Straatmuzikantjes dupe van kinderarbeid' Humanisten: wet hulp zelfdoding te mager Bij 'drugsruzie' twee zwaargewonden 6 I Dinsdag 7 augustus 2007 PZC EINDHOVEN - De staf van Task Force Uruzgan 2 is gister- gaf aan de Nederlandse en Australische militairen in de avond teruggekeerd in Nederland. Commandant der Afghaanse provincie. Met de herinnering aan de vier Strijdkrachten Berlijn verwelkomde de militairen bij aan- slachtoffers die in Uruzgan vielen, sprak Berlijn zijn komst op vliegbasis Eindhoven. Onder hen ook kolonel waardering uit voor de massale opkomst in Eindhoven Hans van Griensven, die het afgelopen halfjaar leiding van familieleden en vrienden van de staf. foto ANP BREDA - De Arbeidsinspectie mag tuinders niet beboeten die vorig jaar de oogst geheel hebben uitbe steed aan een Poolse onderne ming, en daarom geen werkver gunning voor Poolse werknemers hadden aangevraagd. Dat blijkt uit een voorlopige voor ziening gisteren van de rechtbank in Breda. De rechter stelde Cham pignonkwekerij Veeke in het ge lijk, nadat die bezwaar had ge maakt tegen een boete van 285.000 euro. De tuinder liet het Poolse bedrijf Verschoor-Agrar Spolka zijn cham pignons oogsten en volgens zijn advocaat Pieter Boomaars was 'in het kader van vrij verkeer van diensten binnen de Europese Unie' voor de dertig Poolse werk je Sociale Zaken reageert nog niet op de rechterlijke uitspraak dat een tuinder ten onrechte is be boet na het inschakelen van een Pools bedrijf bij zijn oogst. AMSTERDAM - Homo's zijn tijdens het Gay Pride-weekeinde in Am sterdam bij twee afzonderlijke inci denten mishandeld. In de nacht van zaterdag op zon dag werd in de buurt van de Kinkerstraat een 34-jarige Ierse man aangevallen, meldde de poli tie gisteren. De Ier liep met zijn Spaanse vriend over straat en kreeg volgens de politie een woor denwisseling met twee agressieve mannen. Na een handgemeen sloe gen zij de Ier met een hard voor werp, waarop deze zwaargewond naar het ziekenhuis is vervoerd. De Ier werd daar geopereerd aan zijn kaak. De politie denkt dat het geweld in deze zaak gericht was te gen homo's. In de nacht van vrijdag op zater dag zijn op de Nassaukade twee nemers geen werkvergunning no dig. De rechtbank oordeelt dat een deugdelijke motivering van de Ar beidsinspectie ontbreekt om te kunnen stellen dat de Polen in werkelijkheid onder toezicht ston den van Veeke. Verder werd het de inspectiedienst van het ministerie van Sociale Zaken verweten dat slechts tien van de dertig werkne mers zijn gehoord. Bovendien heb ben die tien Polen verklaard dat ze wel degelijk hun werkinstructies kregen van Verschoor-Agrar. Het ministerie van Sociale Zaken moet de uitspraak nog bestuderen, voordat het kan reageren. Volgens Boomaars staat de zaak niet op zichzelf Hij verwacht vandaag twee soortgelijke uitspraken van de voorzieningenrechter in Arn hem. Tot 1 mei dit jaar gold dat Polen en andere werknemers uit Oost-Euro- pese landen die in 2004 EU-lid zijn geworden, een werkvergun ning nodig hadden om in Neder land te werken. Binnen de EU heeft personeel uit Roemenië en Bulgarije, die sinds 1 januari zijn toegetreden, nog wel een vergun ning nodig. Amerikanen belaagd. Een van hen kreeg pepperspray of traangas in het gezicht gespoten en werd gesla gen. De politie vermoedt dat hier even eens sprake was van geweld dat te gen homo's is gericht, maar sluit een beroving niet uit. Bij het homomonument bij de Westerkerk is een krans vernield en in het water gegooid. In ver band daarmee arresteerde de poli tie twee jongemannen. Amsterdam was de afgelopen da gen het toneel van de Gay Pride, het jaarlijkse festival voor homo's en lesbiennes. Veel deelnemers spraken zich uit tegen het geweld en de intoleran tie waar homo's de laatste tijd in Amsterdam het slachtoffer van zijn. DEN HAAG - Nederlandse militairen hebben zondagmiddag in Afgha nistan een bromfietser doodge schoten. De man reed op een pa trouille in Deh Rawod af, zonder te reageren op waarschuwingste kens dat hij moest stoppen. Het is de derde keer in twee weken tijd dat de Nederlands-Australische troepenmacht in Uruzgan een Af ghaanse burger doodschiet. DEN HAAG - Roemeense ouders la ten hun kinderen in Nederlandse steden op straat muziek maken om geld te verdienen. De CDA-fractie in de Tweede Kamer wil dat de ministers van de Euro pese Unie, die belast zijn met kin derbescherming, een einde maken aan deze vorm van kinderarbeid. CDA-Kamerlid De Pater: „Dit soort toestanden is binnen de Eu ropese Unie niet te tolereren." De bromfietser kwam volgens het ministerie van Defensie 'met enige snelheid' op de Nederlandse pa trouille af De militairen waar schuwden hem met gebaren dat hij afstand moest houden. Toen dat niet hielp, losten ze waarschu wingsschoten. Omdat de man bleef doorrijden, werd de bromfiets onder vuur ge nomen. De bestuurder kwam daar bij om het leven, zijn bijrijder bleef ongedeerd. De marechaussee onderzoekt of de Nederlandse militairen volgens de regels hebben gehandeld en of AMSTERDAM - Het Humanistisch Verbond vindt dat geestelijk ver zorgers en andere deskundigen wettelijk meer mogelijkheden moeten krijgen om mensen met een doodswens te helpen. Het verbond vindt het kwalijk dat een groot deel van de mensen met een doodswens niet onder de Euthanasiewet valt. De huidige regering wil geen de bat over de wet. de bromfietser van plan was een aanslag te plegen. In Tarin Kowt en Deh Rawod staan borden die de bevolking waarschuwen niet te dicht bij militaire voertuigen te ko men. De dreiging van zelfmoord aanslagen en bermbommen is groot. Onder de bevolking groeit de on vrede over de werkwijze van de militairen. De vele controles zou den het dagelijks leven te veel ver storen. Na incidenten in Tarin Kowt leg den marktkooplui uit protest het werk een halve dag neer. ROTTERDAM - De zwaargewonde man en vrouw die gisterochtend in een woning in Rotterdam wer den gevonden, zijn mogelijk slacht offer geworden van een geschil in de drugsscene. Dat zegt de politie. De twee werden gevonden in een woning in de Sint-Mariastraat. De politie ging naar het huis toe na dat zij gisterochtend vroeg een met bloed besmeurde man op het Centraal Station aanhield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6