SSV'65 laat het afweten Tennistoernooi van MLTC in Middelburg zit tot aan de nok toe vol met wedstrijden Zierikzee gaat naar finaleronde van Borsele Sloepoort Cup. Arie Langstraat verslaat Hicham El Jadidi in categorie 6. Succes voor Zeeuwse zwemmers in Hoorn Nick van der Lijke in gele leiderstrui Goede resultaten voor jeugd Middelkamp Golfster Van der Graaff wint in Zwitserland Kerkhove met Oranje naar Fed Cup-finale BPZC Dinsdag 7 augustus 2007 3 7 door René van Stee NIEUWDORP - Niet het favoriete SSV'65, maar Zierikzee speelt za terdag de finale om de Borsele Sloepoort Cup. Het elftal van trai ner Marco Groeneveld kwam gis teravond in Nieuwdorp als win naar van poule A uit de bus. On danks een 3-1-nederlaag tegen Zee- landia Middelburg bleken twee winstpartijen tegen SSV'65 (1-0) en Kapelle (1-0) voldoende om ver der te gaan. Groeneveld was tevreden over het spel van zijn ploeg tegen SSV en Kapelle. „Positief was dat we graag de bal wilden hebben en ons niet van de wijs lieten brengen. Vooral tegen SSV.lukte dat goed. Na de matige partij tegen Zeelandia Mid delburg was het knap dat we ons tegen Kapelle herpakten." In de wedstrijd tegen SSV'65 was Matthijs Hage matchwinnaar voor Zierikzee. Het doelpunt van Pa trick Roggeband bleek voldoende voor de overwinning op Kapelle. Zowel Zeelandia Middelburg als Kapelle had voorafgaand aan de laatste poulewedstrijd nog zicht op de eindzege. De 0-0 van de Middelburgers tegen SSV'65 bleek echter niet voldoende, terwijl Ka pelle verloor van Zierikzee. Groeneveld, die vorig jaar met SSV een rampseizoen in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal meemaakte en is overgestapt naar een club waar het eerste elftal ook kansloos degradeerde, denkt dat Marco Groeneveld: 'We lieten ons niet van de wijs brengen' zijn ploeg in de derde klasse van het zondagvoetbal in het linkerrij tje moet kunnen eindigen. Hij spreekt die verwachting niet al leen uit op basis van het vertoon de spel van gisteren, maar ook om dat hij overtuigd is van de kwali teit van zijn selectie. SSV'65, vorig jaar winnaar van het toernooi, eindigde gisteren met één puntje laatste. Trainer Aad Andriessen had als verzachtende omstandigheid dat hij Christol van Campenhout, Ronnie Hille- brand, Marcel Kole, Pim Bruins en Jan Baaijens miste. Poule A: SSV'65-Zierikzee 0-10-1 Mat thijs Hage; Kapelle-Zeelandia Middel burg 1-1. 0-1 Ruud Mesu, 1-1 Koen Sin- ke; SSV'65-Kapelle 1-2. 0-1 Edwin van Damme, 0-2 Edwin van Damme, 1-2 Christaan Boon; Zierikzee-Zeelandia Mid delburg 1-3. 0-1 Jasper van Houcke, 1-1 Martijn van Crunsven, 1-2 Alberto Con- de Morgado, 1-3 Jeffrey van de Velde. SSV'65-Zeelandia Middelburg 0-0; Zierik- zee-Kapelle 1-0. 1-0 Patrick Roggeband. Eindstand. 1Zierikzee 6 punten, 2. Mid delburg 5, 3. Kapelle 4, 4. SSV'65 1 door Sven Bakker MIDDELBURG - Op de tennisbanen van MLTC begon het Drukkerij Verhagetoernooi. In de zesde cate gorie van het mannenenkelspel won Arie Langstraat. De als eerste geplaatste Langstraat versloeg in zijn eerste partij Hicham El Jadidi in de tiebreak van de derde set: 3-6 6-2 en 7-6. Het tennistoernooi kampt met een drukke bezetting. „We zitten qua wedstrijden tot aan de nok toe vol", vertelt toernooiorganisa- tor Bert van Sabben. „We hebben maar een aantal inschrijvingen meer dan vorig jaar, maar het pro bleem lag de afgelopen dagen er gens anders. Veel spelers hadden stonden ingepland in het voor- weekeinde, terwijl zij nog voor een halve finale of finale in een an der toernooi zaten. Die wedstrij den hebben wij allemaal moeten verplaatsen." Op de banen van tennisclub 't Hal ve Maantje in Goes startte gisteren het Summer Kids-jeugdtoernooi. Er was direct een verrassing te no teren bij het jongensenkelspel tot en met zestien jaar. De als eerste geplaatste Stephan de Leeuw stond als grote favoriet te boek, maar de speler uit Rilland-Bath kon zijn status niet waarmaken te gen Djoeke Altena. Met tweemaal 6-3 was Altena uit Nisse de meer dere van De Leeuw. Een leeftijdscategorie ouder kon den Koen de Bruijn en Niels Ar kenbout wel aan de verwachtin gen voldoen. De als derde inge schaalde De Bruijn uit Zierikzee won met 6-2 6-2 van Robin de Jong. Niels Arkenbout, als vierde geplaatst en van tennisclub Kapel- ff* Het Drukkerij Verhage tennistoer- nooi in Middelburg kent een vol le bezetting. In een paar dagen tijd moeten veel wedstrijden wor den afgewerkt. Ie, versloeg Adam Rohmer met 6-2 6-1. In Waarde en Kruiningen is begon nen met de zeventiende editie van het Scaldistoernooi. In de 7-catego- rie van het gemengddubbelspel wonnen Ria Schrier en Kees Sent hun eerste wedstrijd. Schrier, van de organiserende vereniging Waar de, en Sent van tennisclub De Klappers uit Krabbendijke pakten in twee sets de zege tegen Nadine van Houten en Richard Krijnsen: 6-2 en 6-3. Ruben Haverbeke verkeert in top vorm. De zeventienjarige tennisser rijgt de zeges aaneen. Gisteren won hij in IJzendijke ook zijn eer ste dubbelspelpartij. HOORN - De tweedaagse open wa terwedstrijden in Hoorn verliepen succesvol voor de Zeeuwen. Op de 5000 meter vrije slag behaalden Jeroen Dellebeke en Mieke van Dort respectievelijk een negende plek bij de senioren en een tweede plaats bij de jeugd. Bij de junioren waren de prijzen voor Simon Edenburg, Amira Fathi (500 schoolslag) en voor Judith Stap (1000 vrij). De 7.04 van Edenburg op de schoolslag was erg snel. LOENHOUT - Nick van der Lijke heeft de eerste etappe van de Ron de van Antwerpen gewonnen. De Middelburgse wielrenner de marreerde samen met Sjors Roosen in de tweede ronde. Na 40 kilometer werden ze bijgehaald door een groep van zeven renners. Hierna koos Van de Lijke samen met Moreno Hofland net voor het ingaan van de laatste ronde weer het hazepad. In de eindsprint ver sloeg hij Hofland waardoor hij de gele leiderstrui aan mocht trekken. Komend weekeinde wordt de laat ste rit verreden. •4A. ASSEN - De jeugdrenners van de wielervereniging Theo Middel kamp kwamen goed voor de dag tijdens de internationale jeugdtour in Assen. Denise Gunst werd in het eindklas sement van categorie 3 derde en pakte de roze trui. Maurits de Waal finishte als 20e. Nick Janssen (categorie 2) legde beslag op een dertiende positie. De andere resul taten waren: Tim Janssen 29e (cat 4), Davy Gunst 17e (5), Peter Blok 14e, Veronique Tolleman 53e (6), 28e George van Koeveringe (7). BASEL - De uit Tholen afkomstige golfster Marjet van der Graaff heeft zondag het open Zwitsers amateurkampioenschap gewon nen. Zij bleef de concurrentie vijf slagen voor. Op de baan van golfclub Basel (par 72) ging de nationaal kampioene rond in 73, 71, 73 en 70 slagen. Ze was de enige die na vier rondes on der par bleef. Voor de 24-jarige Van der Graaff was het haar tweede grote interna tionale titel. De speelster die aan het einde van 2007 prof hoopt te worden, won in 2006 de open Itali aanse amateurkampioenschappen. Donderdag begint ze aan de Finse titelstrijd. LEYSIN - Lesley Kerkhove heeft gis teren met het Nederlands team de finale gehaald van het Europese kwalificatietoernooi van de Fed Cup voor tennissters onder 16 jaar. De Zierikzeese won zowel haar en kel- als haar dubbelspel tijdens de confrontatie met Rusland. Het duel eindigde in 2-1. Vandaag speelt Oranje de eind strijd tegen Polen. De ploeg heeft zich al geplaatst voor de Fed Cup- finale, in september in Barcelona. SSV'65 (donker shirt) ging tegen Kapelle onderuit. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59