PZC Drenthe wil breuk forceren Deze week in de winkel voor slechts Een jaar lang AutcWeek voor slechts €1 per week? 35 Van NistelrooiJ weer in selectie <r\ 37 36 Spoedarbitrage moet weg vrijmaken voor overgang naar Real. Luc Krotwaar zegt af voor WK atletiek Sluiter zet opmars richting top 100 door Borg maakt rentree op veteranentour Honkballers Oranje verslaan Japan Minimaal week rust voor Andwelé Slory Knappe zege van Haase op Berdych C™ J? 4' SSV'65 loopt finale Sloepoort Cup mis Dinsdag 7 augustus 2007 Voor de Nederlandse turnsters is Peking nog ver weg Tip? sportdJpzc.n door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Na zijn doelpunt te gen Liverpool begon Royston Drenthe zondagavond aan een uit bundige sprint langs de fans van Feyenoord. Hij leek ermee te wil len aangeven nog steeds volledig voor de club te willen gaan. Gisteren bleek de realiteit heel an ders. Drenthe liet weten een spoedarbitragezaak bij de KNVB aan te vragen, om op die manier een overgang naar Real Madrid af te dwingen. De deadline voor transfers is op 31 augustus. Het officiële verzoek tot een spoed arbitrage is gisteren opgesteld door mr. Harro Knijff De advocaat staat Drenthe en zijn zaakwaarnemer Si- gi Lens bij. Zodra het verzoek is ontvangen door de KNVB, zal de voorzitter van de arbitragecommis sie beoordelen of er inderdaad sprake is van spoedeisend belang. Mr. Knijff is ook de vaste raads man van de Rabobank-wieler- ploeg en vertegenwoordigde in 1999 Frank en Ronald de Boer tij dens hun arbitragezaak tegen Ajax. De broers verloren hun arbi tragezaak, maar konden deson danks een transfer naar Barcelona afdwingen. Drenthe wil nu de overstip ma ken naar de aartsrivaal van de Cata laanse club. Real Madrid is sinds het jeugd-EK, dat Drenthe met Jong Oranje won, geïnteresseerd DEN HAAG - Luc Krotwaar gaat niet naar het WK atletiek in Osaka. De marathonloper heeft, na uitvoerig overleg met de atletiekunie, afge zegd. Krotwaars manager Pieter Langerhorst gaf gistermorgen test en uitleg: „De snikhete marathon van Rotterdam in april heeft er bij Luc flink ingehakt, met een lange re hersteltijd dan verwacht tot ge volg. Hierdoor is hij niet op tijd in vorm voor Osaka. Hij heeft onvol doende snelheidstrainingen kun nen doen." RIJSWIJK - Tennisser Raemon Slui ter is weer een stukje dichter bij de tophonderd van de wereldrang lijst gekomen. Hij stijgt vier plaat sen en staat nu op de 112e plek. De Rotterdammer dankt de sprong aan zijn finaleplaats op het challen- gertoernooi afgelopen weekeinde in het Finse Tampere. Daarin ver loor hij van de Fransman Eric Pro don. Een week eerder won Sluiter het challengertoernooi in Poznan. VALE DO LOBO - Tennislegende Björn Borg maakt deze week, na zes jaar afwezigheid, zijn rentree in de Tour of Champions, de vete ranentour. In het Portugese Vale do Lobo neemt de Zweedse tennis ser het vandaag op tegen voorma lig Roland Garros-winnaar Andres Gomez. Borg zou in juni al zijn rentree maken in Engeland, maar moest afzeggen nadat hij door een hond gebeten werd. in de linkermiddenvelder. De Spaanse club had lange tijd vooral concurrentie van Chelsea, dat be reid was Drenthe nog een jaar aan Feyenoord te verhuren. De Engel sen haakten echter af vanwege de hoge vraagprijs. Real Madrid was bereid 12,5 miljoen euro voor Dren the te betalen, maar daar ging de clubleiding van Feyenoord niet mee akkoord. De Stadionclub wil naar verluidt 17 miljoen euro voor Drenthe. Drenthe, die gisteravond zelf niet wilde reageren, verlengde in april zijn contract met de Rotterdamse club nog tot medio 2011. Nu wil hij die overeenkomst laten ontbin den, omdat hij zich sportief én fi nancieel kan verbeteren. Feye noord betreurt de huidige gang van zaken. „Aan ons standpunt is niets veranderd", zei interim-direc teur Peter Vogelzang. „Feyenoord wil Royston Drenthe niet kwijt. Onze intentie is hem nog mini- Feyenoorder Royston Drenthe vraagt een spoedarbitragezaak aan bij de KNVB. Hij wil naar Real Madrid, om zich sportief én financieel te kunnen verbeteren. maal een jaar voor de club te be houden en liefst langer. Royston is ons sportief gezien, in deze fase van de voorbereiding op de compe titie, veel waard. We willen hem al leen verkopen als er een bod wordt gedaan dat overeenkomt met dat wat Royston ons waard is." Bert van Marwijk sprak vorige week al uitgebreid met de talent volle middenvelder. „Ik heb hem proberen uit te leggen dat ik zijn si tuatie goed begrijp", aldus Van Marwijk. „Ik probeer me te ver plaatsen in de speler, want Royston heeft de afgelopen tijd veel meegemaakt. Na het EK ston den de topclubs in de rij en kwam er veel op hem af Ik heb ongeveer hetzelfde meegemaakt met Nuri Sahin, toen hij als zestienjarige de buteerde bij Borussia Dortmund. Dus ik weet waar ik over praat." Ook de trainer wil Drenthe graag behouden voor Feyenoord. Mocht het toch tot een transfer komen, dan zal de club op zoek gaan naar een vervanger voor Drenthe. Daar naast aast Feyenoord ook nog steeds op een centrumspits en een verdedigende middenvelder. ZEIST - Ruud van Nistelrooi maakt weer deel uit van de voorlo pige selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Marco van Bas ten heeft de spits zoals beloofd op genomen in een voorlopige groep van 33 spelers voor de oefeninter land op 22 augustus tegen Zwitser land in Genève. Ruud van Nistelrooij speelde vorig jaar op 21 juni voor de 54e en laat ste keer met Oranje. Bondscoach Van Basten was tijdens de groeps wedstrijd op het WK tegen Argen tinië ontevreden over de spits en wisselde hem voor Ryan Babel Van Nistelrooij, goed voor 28 inter- landtreffers, moest vervolgens van af de zijkant toekijken hoe Portu gal het Nederlands elftal uitscha kelde. Voorlopige selectie: Doel: Van der Sar, Stekelenburg, Timmer en Waterman. Verdediging: Boulahrouz, Bouma, De Cler, Donk, Emanuelson, Heitinga, Jaliens, Mathijsen, Melchiot en Ooijer. Middenveld: Afellay, Van Bronckhorst, En gelaar, De Jong, Landzaat, Seedorf, Sneij- der, Van der Vaart en De Zeeuw. Aanval: Babel, Castelen, Huntelaar, Koe vermans, Kuijt, Van Nistelrooij, Van Per- sie, Robben, Slory en Vennegoor of Hesse- link. ROTTERDAM - Het Nederlands honkbalteam heeft gisteravond tij dens het World Port Tournament zijn tweede overwinning geboekt. Oranje was in Rotterdam met 4-3 te sterk voor Japan. Door de zege staat Nederland nu gedeeld tweede, samen met de Verenigde Staten en Taiwan. De nummers één en twee plaatsen zich voor de finale, die zondag is. Cuba staat onbedreigd aan kop, met acht punten uit vier wedstrij den. ROTTERDAM - Andwelé Slory moet minstens een week aan de kant blijven. De aanvaller van Feye noord heeft zondag een hamstring- blessure opgelopen in het duel met Liverpool. Slory kan door zijn kwetsuur niet meedoen in de laatste wedstrijd van de voorbereiding, zaterdag te gen Schijndel. Kevin Hofland moet enkele dagen rust houden wegens problemen met de enkel. MONTREAL - Robin Haase heeft gis teren in de eerste ronde van het tennistoernooi in Montreal een knappe zege op de Tsjech Tomas Berdych geboekt. De 20-jarige Ha genaar versloeg de nummer tien van de wereld in twee sets, 6-4 7-5. Het is zijn eerste overwinning op een speler uit de top ien. Haase plaatste zich zondag via de kwalificaties voor het hoofdtoer nooi in Canada. Ga dan snel naar www.autoweek.nl/abonnement en vul uw gegevens in. U kunt ook gratis bellen met 0800-5567777. U krijgt dan elke week 50% korting! Royston Drenthe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57