Spanning in renstal van McLaren bereikt kookpunt Tourwinnaar Contador zegeviert in Roosendaal Luis Suarez moet nog afwachten 34 Dinsdag 7 augustus 2007 PZC Arbitragecommissie neemt de tijd voor uitspraak. Italiaanse club zet topzwemster Laure Manaudou op straat Alonso negeert Hamilton na beladen GP van Hongarije. Fran^aise met Nederlandse moeder lijkt de weg kwijt. Rasmussen toegejuicht bij rentree in criterium CHARLOTTENLUND - Michael Rasmussen (rechts) op de eerste wedstrijd van de Deense renner Rasmussen, die een gele trui droeg, finishte in heeft onder luide toejuichingen bij een criterium sinds zijn voortijdige vertrek als klassementslei- het peloton. De zege ging naar Nicki Sörensen. in het Deense Charlottenlund zijn rentree ge- der uit de Ronde van Frankrijk en zijn ontslag bij Rasmussen is op zoek naar een nieuwe ploeg. „Er maakt. Zo'n 20.000 mensen kwamen gisteren af de Rabobankploeg. zijn een paar opties." foto Thorkiid Amdi/EPA ZEIST - Luis Suarez en FC Gronin gen stonden gisteravond lijnrecht tegenover elkaar voor de arbitrage commissie van de KNVB. Het rechtsorgaan van de nationale voetbalbond laat beide partijen zo snel mogelijk weten of, en even tueel onder welke voorwaarden, de twintigjarige aanvaller met on middellijke ingang naar Ajax mag verhuizen. Voorzitter Franken van de arbitra gecommissie betwijfelt of hij al voor donderdag met een uitspraak komt. „Het is voor ons belangrijk dat we een goede beslissing ne men", aldus de preses die volledig op de hoogte was van het gegeven dat Ajax donderdag de spelerslijst voor de voorronde van de Cham pions League aan de Uefa moet ge ven. Suarez wekte daarentegen allesbe halve de indruk dat hij wist waar hij aan toe was. De aanvaller spreekt nauwelijks Nederlands. Het juridische steekspel van zijn adviseurs en de clubleiding van FC Groningen ging daarom volledig langs hem heen. Suarez weet maar één ding zeker. Hij wil liever nog vandaag dan morgen het roodwitte shirt van de Amsterdamse club dragen. Het is voor hem van ondergeschikt be lang hoeveel zijn adviseurs en club aan hem verdienen. Suarez weet namelijk wat hij jaarlijks bij Ajax kan opstrijken. De aanvaller verdient bij FC Gro ningen 279.000 euro per seizoen. Ajax biedt hem de komende vier seizoenen een loon dat oploopt. Hij start met een jaarloon van 850.000 euro en verdient in zijn vierde jaar 1,1 miljoen euro. Suarez kiest volgens zijn aanwezige advi seurs Schuurman en Foortse niet alleen om financiële redenen voor Ajax. Hij beschouwt de overstap ook als een sportieve verbetering. ROOSENDAAL - De Spaanse wielren ner Alberto Contador heeft gistera vond het criterium Draai van de Kaai gewonnen. De winnaar van de Tour de France, rijdend in zijn gele trui, troefde in Roosendaal Mi chael Boogerd en Steven de Jongh af Contador maakte vorige week ook zijn opwachting in Stiphout. Toen werd hij in de sprint verslagen door Thomas Dekker. Bij de elite/beloften won de Roosendaalse wielrenner Mike Al- loo. Hij was aan de streep de snel ste sprinter van de elf vluchters. TWeede werd Ronald Schur uit Alkmaar, terwijl Yersekenaar John ny Hoogerland als derde finishte. Voor Hoogerland was het zijn vier de podiumplaats in zes dagen. In Chaam, Wateringen en Burgh- Haamstede stond hij steeds op het bovenste treetje. LONDEN - De spanning bij het team van McLaren is te snijden na het tumultueuze Grand Prix-weekein- de in Boedapest. Teambaas Ron Dennis wil de komende drie we ken tot de GP van Turkije gebrui ken om rust in de tent te brengen. „De spanning heeft een kookpunt bereikt", zei hij gisteren. De winnaar van de race op de Hungaroring, Lewis Hamilton, deed gisteren zijn beklag op de website van de BBC. Volgens hem ontwijkt collega en vooral concur rent Fernando Alonso de koploper in het Formule t-circus. „Het ziet er naar uit dat hij me negeert, dus ik kan niet zeggen of er een pro bleem is", zo stelt Hamilton eufe mistisch. De strijdbijl lijkt nu definitief opge graven tussen de twee kempha nen. Na de kwalificaties van zater dag in Boedapest werd Alonso vijf plaatsen op de startrij terugge plaatst, omdat hij door op te hou den tijdens een pitsstop zijn colle ga zou hebben gehinderd nog een laatste kwalificatieronde te kunnen rijden. Uiteindelijk vertrok Ha milton van pole position, won hij de race en klom Alonso van de zes de startplek naar de vierde plaats. Maar het zit al een tijdje niet lek ker tussen de twee. 1^ De kans is groot, dat Alonso en Hamilton volgend seizoen niet in dezelfde renstal zitten. De cou reurs kunnen elkaar na afgelo pen weekeinde niet luchten. Alonso stapte aan het begin van dit seizoen over van Renault - de stal waarmee hij in 2005 en 2006 kampioen werd - naar McLaren. Daar zag hij tot zijn stomme verba zing hoe snel de ster rees van Ha milton. Alonso sprak meerdere ma len de verdenking uit dat zijn team genoot een voorkeursbehandeling kreeg. Hetgeen door teambaas Ron Dennis in alle toonaarden werd ontkend. Hamilton vindt de hele situatie maar vervelend. „Ik hoop dat hij (Alonso) nog met me wil praten. Ik ben een gemakkelijke jongen en ben zeker niet haatdragend. Maar als hij weigert met me te spreken vind ik het ook best." Volgens Alonso is er niets aan de hand. Toch ziet het er niet naar uit dat beide piloten volgend seizoen nog voor dezelfde stal rijden. DEN HAAG - Op een jaar voor de Olympische Spelen, waar ze zo graag wil vlammen, pakken donke re wolken zich samen boven de carrière van de Franse zwemster Laure Manaudou. De twintigjarige zwemster met de Nederlandse wortels is gisteren ontslagen bij haar Italiaanse club LaPresse. De winnares van het olympisch goud op de 400 meter vrij in Athe ne zou zich volgens haar coach tij dens het Open de Paris, afgelopen weekeinde, hebben misdragen. De club houdt het erop dat ze niet meer overweg kan met coach Pao lo Penso. De club uit Turijn houdt de deur nog op een kier voor Manaudou. Als ze haar excuses aanbiedt aan de coach en aan het Franse natio nale team kan ze terugkomen. „Maar de kans is één op een mil joen dat dit gebeurt", aldus voorzit ter Marco Durante van LaPresse. Tijdens de prestigieuze Open de Paris was Manaudou geen schim van de zwemster, die ze tot dit voorjaar was. „We zijn stappen te ruggegaan op het pad, dat moet lei den tot olympisch goud", verklaar de Penso in l'Équipe na Manau- dou's twaalfde plaats op de 200 meter rugslag. Sinds dit-voorjaar lijkt Manaudou volledig de weg kwijt. Na een te genvallend WK (ze won maar twee keer goud) besloot ze te bre ken met haar coach Philippe Lu cas. Daarbij wilde ze dichter bij haar vriend wonen, de Italiaan Lu- ca Marin. Hoewel de Franse zwem- bond het allemaal maar dubieus vond, accepteerde men dat ze in Turijn ging trainen. Manaudou kreeg haar ontslag te horen terwijl ze op vakantie was. Zelf wilde ze geen commentaar ge ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56