Fantasie vertaald in kleurcomposities Fotocollectie Warren te raadplegen Samenspel trombones Museum is in trek Voorpremière film over Truman Capote Expositie met werk van Corrie Vet-Bakker en Cathrien Verlinde. Opnamen uit 1946-1950 lijken vooral gemaakt in opdracht van gemeente. Film by the Sea begint nieuw seizoen met vertoning 'Infamous'. PZC Dinsdag 7 augustus 2007 29 door Anita Tournois TERNEUZEN - Ongeveer twintig jaar geleden ontdekte Corrie Vet-Bak- ker uit Zaamslagveer dat zij zich door middel van schilderen hele maal kon uitleven. Om zich te be kwamen volgde zij cursussen en workshops. Toen zij na 27 jaar een punt zette achter haar baan als peuterleidster, kon zij zich voortaan helemaal wijden aan haar passie. Het lukte haar een ei gen stijl te ontwikkelen, gebaseerd op haar gevoelens. Fantasieën wor den omgezet in afgebakende kleur composities, waarin contrasten het afgebeelde versterken. Vet, die nu exposeert in het Ter- neuzense ziekenhuis, werkt zowel 'Bij de vrouwenfiguren probeert zij hun karakter en expressie weer te geven' abstract als figuratief maar de tus senvorm domineert in haar acryl- schilderijen. Acryl blijkt veruit fa voriet, ook al gebruikt zij soms ook andere materialen. Haar wer ken, vervaardigd op doek, papier, jute of kunststof worden behalve door kleur en contrast gekenmerkt door in elkaar passende vlakken en vormen die soms zelfs wat gra fisch aandoen. Zij zijn vaak geba seerd op vrouwenfiguren, waarin door Rolf Bosboom BORSSELE - Hans Warren (1921- 2001) is vooral bekend als dagboek schrijver, dichter, literair criticus en vertaler. Zijn tot nu toe onbe kende vaardigheid als fotograaf is sinds kort digitaal te bekijken via de Beeldbank Zeeland van de Zeeuwse Bibliotheek. De literaire nalatenschap van War ren, die bij de bibliotheek is onder- VUSSINGEN - Film by the Sea her vat vanavond haar programma 'door het jaar' met de voorpremiè re van Infamous. De voorstelling in de Vlissingse bioscoop Cine City begint om 19.30 uur. Infamous gaat over de Amerikaan se schrijver Truman Capote (1924- 1984). Hij werd vooral bekend met In cold blood, gebaseerd op een werkelijk gebeurde moord op een gezin in de staat Kansas. De schrij ver verdiepte zich intensief in de zaak. Daarmee introduceerde hij zij probeert hun karakter en ex pressie weer te geven. Dit streven is bijvoorbeeld waarneembaar in werken als Statig, In gedachten, Jas je, Luie stoel maar ook Overpein zing: een figuratief werk in pastel op papier van een vrouw met hoofddoek. Elk werk geeft zij op eigen creatie ve wijze gestalte. Voorbeelden hier van zijn de drieluiken Intens en Ele menten: gemengde technieken, gebracht, telt ongeveer 280 foto's die Warren tussen 1946 en 1950 maakte. Deze zijn recent gedigitali seerd. Alleen de foto's van Zeeuw se onderwerpen zijn te raadplegen via de Beeldbank. Ronny Boogaert en Eric de Rooij, die een website over Hans Warren onderhouden en de boeken Dui ven op Bouvet en - onlangs - Hart van mijn land ik ben terug over hem publiceerden, gaan in het jongste nummer van het literaire tijdschrift De Parelduiker in op de foto's. Zij constateren dat Warren in zijn dagboek nauwelijks mei een nieuw genre: de non-fictie ro man. Zowel de persoon als schrijver Ca pote zijn bijzonder en staan cen traal in Infamous. Als uitgangspunt nam regisseur Douglas McGrath het interviewboek dat George Plimpton publiceerde. McGrath portretteert Capote zoals vriend en vijand hem zagen. De hoofdrol wordt gespeeld door Toby Jones. De voorstelling wordt vanavond in geleid door filmjournalist Harry Peters. In 2005 kwam ook al een biopic over de auteur uit: Capote van Ben nett Miller, met in de titelrol Phi lip Seymour Hoffman. Hij won daarmee een Oscar. met vormen van de mond en de zon als vertrek- en middelpunt. De werken zijn tevens het resul taat van het zich verdiepen in grafi sche technieken als lino- en hout snede en carborundum-druk. Hier aan besteedde zij het afgelopen jaar veel tijd en het zorgt in combi natie met het schilderen voor ver rassende resultaten. Mede-exposante is Cathrien Ver linde. Zij verzorgt naast haar baan ding maakte van zijn activiteiten als fotograaf De meeste bewaarde foto's komen uit de periode dat hij werkzaam was als ambtenaar in zijn geboorte dorp Borssele. Opvallend is dat hij veel sociale activiteiten vastlegde, zoals een uitstapje van ouderen, een huwelijksfeest, spelende kinde ren en veel opnamen van Konin ginnedag 1948. „Het lijkt alsof hij in opdracht van de gemeente er met een fototoestel op uit werd ge stuurd", concluderen Boogaert en De Rooij. „De Warren die we uit het dagboek van die tijd kennen, in het Terneuzense ziekenhuis daar al jarenlang exposities, vooral van plaatselijke kunstenaars. Daar naast legt zij zich regelmatig toe op het maken van keramiek. Tien jaar geleden is Verlinde met pot tenbakken begonnen. Toen zij de ze techniek goed onder de knie kreeg wilde zij meer. Het maken van handvormen volgde en haar werken werden steeds creatiever. Ditmaal is - in de laatste door haar wist zijn vrije tijd wel op andere manieren te besteden." De Beeldbank telt ook veel foto's van de Zeeuwse natuur (vooral van de Kaloot), wat veel meer bij Warrens interesse aansluit. Daar naast bevat de collectie slechts een paar echt persoonlijke foto's. De Parelduiker, nr 3/2007. Uitgave: Stichting Oog in 't Zeil i.s.m. Uitge verij Bas Lubberhuizen. ■Flj De Beeldbank is te raadplegen via http://beeldbank.zeeuwsebiblio- theek.nl. georganiseerde expositie - een plekje ingeruimd voor eigen werk. Keramische vrouwenfiguren van haar hand bevolken de vitrine. Ka rakteristieken in haar werk zijn lange lijven of benen, kleine hoofd jes en rompen zonder armen. Tentoonstelling tot en met eind sep tember in Zorgsaam-ziekenhuis in Terneuzen, expositieruimte route 31. Geopend tijdens kantooruren. OOSTKAPELLE - De serie zomera vondconcerten in Oostkapelle wordt morgen afgesloten door het trombonekwartet Trombonata. Dat bestaat uit Alex van Eenen- naam, Henk Kramer, Paul Droo- gers en Frank de Haan. Het ensem ble, dat een breed repertoire heeft, is begin vorig jaar opgericht. De vier musici kenden elkaar vanuit andere gezelschappen. Het concert wordt gehouden in de Dorpskerk in Oostkapelle en be gint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Het Museum van de Verbeelding van het Zeeuwse beel dend muziektheatergezelschap Het Bedrijf v/h van Rob Maaskant heeft zijn 100.000e bezoeker ont vangen. In het museum, dat be staat uit een kleine tent en een ca ravan, wordt aan de hand van bij zondere objecten en eigenzinnige muziek de oorsprong achterhaald van de fantasie. Sinds 2003 heeft het rariteitenkabinet grote interna tionale theater- en kunstfestivals aangedaan in onder meer Berlijn, Brussel, Praag en Gent. Volgens Het Bedrijf v/h is het Museum van de Verbeelding inmiddels uit gegroeid tot een van Zeelands best bezochte musea. Toby Jones als Truman Capote in Infamous.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51