mooie dag en meteen bingo Natuurgebied bij Hulst is in beeld voor woonvorm mensen met een seksuele stoornis Tragel en gemeente Hulst laten oog vallen op Groot Eiland Met gids wandelen door schor en bos Middelburger moet rijbewijs inleveren Medicijnen verloren in Middelburg Automobilist rijdt fietsers aan Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen w P2C Dinsdag 7 augustus 2007 23 door Conny van Grentberghe HULST - De gemeente Hulst en de Zeeuwse zorgstichting voor ver standelijk gehandicapten Tragel en Het Gors lijken hun zoektocht naar een geschikte woonlocatie voor een groep verstandelijk ge handicapten met seksueel grens overschrijdend gedrag te kunnen staken. Beide partijen willen een wooncomplexje voor de groep stichten op het Groot Eiland, een natuurgebied ten westen van Hulst. Het grootste deel van dit natuurge bied is in handen van de familie Bekaert en die ziet de voorgestelde woonvorm zo dicht in de buurt niet zitten. Ook al, omdat een ver dere openstelling van het natuurge bied door de mogelijke bouw van de zorgvoorzieningen in het ge drang zou kunnen komen. Directielid Jos van Hooydonk van Tragel wil eigenlijk niet over de kwestie praten. „Wij zijn met de gemeente Hulst aan het zoeken. Dit is een mogelijke locatie. Pas in september bepalen we onze defini tieve keuze." De voorzichtigheid van het Tragel- directielid en de gemeente Hulst heeft vooral te maken met de voor geschiedenis. Tragel en Het Gors zijn al twee jaar bezig met de reali satie van een woonvorm voor de ze specifieke doelgroep. Eerst was het de bedoeling dat er een zorg- complexje voor verstandelijk ge handicapten met een seksuele stoornis gebouwd zou worden aan de Plattendijk bij Absdale. De voor bereidingen voor dit project waren in een vergevorderd stadium. De bevolking van de buurtschap Absdale sprak zich - toen eenmaal 1*5 Trageldirecteur wil geen rucht- baarheid geven aan locatiekeuze uit vrees voor verzet van omwo nenden. Eerder verdween een plan in Absdale uit beeld. ruchtbaarheid aan het plan was ge geven -massaal uit tegen de specia le woonvoorziening. De weinig tolerante houding van de buurtschapbewoners had tot ge volg dat de gemeente Hulst geen verdere medewerking verleende aan het bouwproject. Tragel en Het Gors moest noodgedwongen op zoek naar een nieuwe bouwlo catie. Verantwoordelijk wethouder Paul Weemaes van Hulst liet half juli weten dat er een alternatief gevon den was, maar hij wilde niet vertel len waar. Dat blijkt nu het Groot Eiland te zijn: een natuurgebied omgeven door kreken westelijk van de stad Hulst. RITTHEM - Natuurliefhebbers kun nen deze dagen op pad met een IVN-gids. Vandaag in het Veerse Bos, om 19.00 bij kamphuis Het Veersegat aan de Landschuurweg in Veere. Morgen op de Haringvre ter, om 14.00 uur vanaf de steiger bij de Kampveerse Toren in Veere. Vanavond van 19.30 tot 21.00 uur en zondag 12 augustus van 14.00 tot 15.30 uur door natuurgebied Rammekenshoek en het fort. Ter plekke melden. Entree: 2,50 euro. MIDDELBURG - De politie heeft gis terochtend rond zes uur een 38-ja- rige automobilist aangehouden in de Meanderhof in Middelburg. De man, afkomstig uit Middel burg, had te veel alcohol gedron ken. Bij de blaastest bleek dat hij vijf keer zoveel had gedronken als is toegestaan. De politie heeft zijn rij bewijs ingenomen. Dat is de man in ieder geval kwijt tot aan de rechtszaak. MIDDELBURG - Een Middelburger heeft gistermiddag in zijn woon plaats medicijnen verloren. Het gaat om twee doosjes Diazepam (kalmeringsmiddel) van twintig en dertig stuks blauwe tabletten. Beide doosjes zijn wit van kleur met een bruin vlak. De Middelbur ger raakte de medicijnen vermoe delijk kwijt toen hij door de Lange Delft liep in de richting van de Nieuwstraat. De vinder wordt verzocht de medi cijnen bij een apotheek of politie in te leveren. MIDDELBURG - De bestuurder van een zwarte cabriolet reed gisteren in de Zusterstraat in Middelburg een fietser aan. De automobilist wilde niet uitwijken voor de 28-ja- rige Vlissingser. Die viel op de grond en liep daarbij pijn op aan milt, schouder, heup en ribben. Hij krabbelde overeind en rende de auto achterna. In de Vlissingsestraat sprak hij de bestuurder aan. Hierop werd de Vlissinger echter uitgelachen door de bestuurder en de auto reed ach teruit. Bij deze manoeuvre reed de auto nog twee fietsers aan. De poli tie wil graag in contact komen met de aangereden fietsers en an dere getuigen. Afgelopen zondag: de drukste stranddag van het seizoen. De parkeerterreii berm. In Dishoek kregen ze daarvoor een bekeuring, in Vlissingen niet. inen bij Dishoek en hier bij Westduin stonden vol. Bezoekers parkeerden in de foto Ruben Oreel Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl RISICOBEHEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39