PZCI21 l'Escaut wil bewoners horen Kaowsomdirf Staatscircus van Moskou-Holiday weer betrapt WALCHEREN 29 Botters, boeiers en schokkers 30 Corporatie praat eerst met Oude stad, daarna met Engelse wijk. Asfalteren Dinsdag 7 augustus 2007 Film by the Sea begint nieuw seizoen met 'Infamous' yjk Koelkastmagneet is populair als Zeeland-souvenir Tip? redwalch@pzc.nl -- ARNEMUIDEN - Veertien botters, boeiers, schokkers, tjalken, een reünie in Veere. Een aantal van die deelnemers greep die Meerman van die werf keek glunderend toe toen de vloot hoogaarzen en andere platbodems meerden gisteren af in Ar- gelegenheid aan om maandag door te steken naar Arnemui- over het Arnekanaal aan kwam varen. Hij kan zich nog herinne- nemuiden bij de historische werf van Meerman. Afgelopen den om een bezoek te brengen aan de werf waar in het verle- ren dat zestig jaar geleden, toen hij ook op die werf werkte, er weekeinde hield de Vereniging Stichting Rond- en Platbodems den tal van platbodems werden gebouwd. Vrijwilliger Piet ook tal van zulke schepen lagen. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - l'Escaut heeft al wel met bewoners gesproken over haar sloopscenario in Vlissingen, maar de woningcorporatie wil ze nog een keer horen. In september gaat l'Escaut langs in de Oude Stad. Daarna volgt de En gelse wijk. Van mensen in de Ou de Stad wil de corporatie weten of ze hun huizen graag gesloopt zien worden, of liever gerenoveerd. De woningen verkeren in zeer slechte staat. Bewoners van de Schuit- vaartgracht en omgeving mogen meebeslissen of hun woningen worden samengevoegd tot eenge zinswoningen. Later wil l'Escaut ook nog Paauwenburgers en Sou burgers horen over hun woonwen sen. Begin maart lanceerde l'Escaut sa men met de gemeente Vlissingen prestatieafspraken. Men wilde 576 sociale huurhuizen slopen en ver vangen door nieuwbouw voor ou deren. Daar stak de raad eind mei een stokje voor. Immers, de mees te bewoners zouden helemaal niet weg willen. Dat bleek ook wel uit de felle protesten uit de stad. Nu blijkt de corporatie in juli al weer 'een paar keer' te hebben ge sproken met wethouder Tineke Verhage en haar ambtenaren. Over slopen. Proberen de partners alsnog hun zin door te drukken? Nee, zegt Thea de Feyter van l'Es caut. „Wij staan voor investeren in vastgoed. En we willen dat ieder een een goed dak boven zijn hoofd heeft. We willen graag we ten wat er leeft. Natuurlijk hebben Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. we dat kunnen opmaken uit eerde re bewonersbijeenkomsten, maar misschien zijn mensen wel van ge dachten veranderd. Dat denk ik haast niet, maar er waren ook mensen teleurgesteld dat de sloop- plannen niet doorgingen. Mensen die hun plantjes al aan de kinde ren hadden beloofd of die al om de verhuisvergoeding vroegen. Toen hebben we vragen van bewo ners beantwoord en nu willen we hén vragen wat ze willen." Met die uitkomst stapt l'Escaut ver volgens naar de gemeente. „Eigen lijk hoeven we alleen een sloopbe- sluit te nemen, maar het zou niet netjes zijn om de gemeente daarin ITJ De raad ketste eind mei de sloop- plannen van l'Escaut en de ge meente Vlissingen af, maar daar lijkt de woningcorporatie zich niet zomaar bij neer te leggen. niet te kennen. Ook de raad willen we horen. Het is niet zo dat als be woners aangeven dat we hun wo ningen mogen slopen, er maandag meteen een bulldozer op de stoep staat. De mensen krijgen hoe dan ook anderhalf jaar de tijd om een nieuwe woning te zoeken." Deze week kreeg de corporatie op nieuw kritiek over haar manier van communiceren. De vage ver volgbrief over de sloopplannen maakte bewoners uit de Schaep- manstraat boos en ongerust. „Dat snappen wij. Maar we kunnen ook niks communiceren en dan doen we het weer niet goed. We proberen zo transparant mogelijk te zijn en beloftes na te komen. We hadden beloofd om op de plannen terug te komen en bewo ners te horen. We zeggen toch ook niet dat we direct hun wensen in willigen?" WESTKAPELLE - Het Staatscircus van Moskou-Holiday staat van daag en morgen in Westkapelle. Zaterdag en zondag is het circus in Vrouwenpolder. Het programma omvat onder meer clowns, acrobaten, een circus orkest en trapezenummers. Er zijn nummers met paarden, Bengaalse tijgers en gedresseerde katten. OOST-SOUBURG - Een 59-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren bij een supermarkt in Oost-Souburg aangehouden. Ze had een pakje kauwgom met een winkelwaarde van zo'n negentig cent niet afgere kend. Omdat de vrouw al eerder veroor deeld is voor winkeldiefstallen kwam zij er niet met een boete vanaf Ze moet binnenkort ver schijnen voor de rechtbank. EHM1 Tip? redactie@pzc.nl De artiesten van het circus komen onder meer uit Rusland, Tsjechië, Polen, Frankrijk, Roemenië, Duits land en Nederland. In Westkapelle staat het circus op het terrein van manege de Zandbooi. In Vrouwen polder staat het aan de Noorddijk. De voorstellingen beginnen om 16.30 en 20.00 uur. Woensdag is er alleen een middagvoorstelling. Alle begin is moeilijk. Zo ook voor die twee Zeeuwse journalis ten in spe. Een eerste opdracht van school luidde: 'het nieuws ligt op straat, ga op pad'. En zo slenterde dit vrolijke duo door de straten van hun nieuwe stad. Nieuws was er aanvankelijk niet te ontdekken. Totdat de een plots stilstond en naar de opengebro ken straat wees. De eerste de bes te bouwvakker werd aange klampt. „Gaan jullie hier asfalte ren?", was de vraag van de en thousiaste speurneus. Waarop de man en de medestudent haar met mededogen aankeken en we zen naar de enorme stapel ste nen die achter deze 'slimme' meid lag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37