Het marktplein van de Enkel schaafwonden na eerste val in Muggen PZC 2 Dinsdag 7 augustus 2007 PZC iÊÉSÊÊÊSI „De klant heeft de aanbiedingen voor het uitzoeken" De krant 4 weken voor €9f95! Een groep van 38 Zeeuwen fietst voor het goede doel van Nice naar Goes. De PZC brengt elke dag verslag uit. Vandaag: de opa van de ploeg heeft het moeilijk. Vaag hoor ik de regelmatige ademhaling van mijn man. De gedachte die zich begon te vormen lost langzaam op in het begin van een zoete slaap. Dan duikt aan de randen van mijn bewustzijn een vaag geluid op. Het geluid zwelt aan tot het meest irritante zomergeluid: de mug. Terwijl ik als een mummie in mijn dekbed gerold lig en mijn man als een zonaanbidder op het strand, kiest zij mij. Ik haat haar. Een week of twee geleden vertelde mijn man me dat de grote hoeveelheid muggen te maken had met het natte weer. Er wa ren drie droge dagen nodig en dan zou het minder worden. Die krant moet ook in de vakantie vol, denk ik dan. Vorig jaar waren het de dazen en dit jaar zijn het de muggen. Er is altijd iemand die iets wil, denk ik gela ten. Afgelopen week was het dan zover, drie dagen droog op rij. Maar niets was minder waar, het werd niet minder, maar meer. Wat ik niet begrijp van muggen is hun voorliefde voor sommigen. Ze hebben duidelijk favorieten. Ieder gezin heeft er meestal één. En ook al vermomt die zich als een wandelende citronellastick, niets helpt. Soms verdenk ik de fabrikanten van dat soort zaken dat zij lokstoffen toevoegen om de ver koop te stimuleren. Want immers: hoe meer muggen, hoe meer sticks. Terwijl de andere familieleden één of twee mug- gensteken per dag oplopen, zien zij eruit alsof ze aan de builen pest lijden. Vrouwelijke solidariteit bestaat niet. In onze fami lie worden namelijk alle jongste dochters opgegeten door dat vrouwelijke muggenleger. Noten en zaden eten schijnt te helpen, las ik ergens. Maar drie dagen droog zou ook helpen. Mijn advies: Vraag uw jongere zusje om nog eens langs te ko men. 'Wat ik niet begrijp is hun voorliefde voor sommigen' Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 314460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg. Onderwijs, Educatie, Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 COLOFON Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van üw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl 29-08-2003 Minister Brinkhorst (D66, economische zaken) dreigt energiebedrijven op te splitsen. Hij wil voorkomen dat ze bezuinigen op het onder houd van kabels en leidingen om commerciële avonturen te kunnen betalen. De energiebe drijven zijn woest. Delta stelt dat op.termijn 500 van de 1500 banen verloren gaan. Postbode en buschauffeur droegen nog een platte pet, bellen deed je met een huurtoestel van de PTT en al even vanzelfsprekend zorgde het nutsbedrijf voor gas, water en licht. door Marcel Modde Goed dertig jaar gele den zag de wereld er een stuk overzichtelij ker uit. Sinds 1970 zijn uiteenlopende overheidsdiensten 'op afstand ge plaatst' of volledig geprivatiseerd. Logge, ambtelijke organisaties moes ten worden omgevormd tot efficiën te, moderne bedrijven, die door een stukje gezonde Onderlinge con currentie bovendien de prijs-kwali- teitverhouding voor de consument scherp in het oog zouden houden. De uitverkoop bracht de Nederland se staat geen windeieren. Novem ber 2006 verkocht toenmalig minis ter Zalm (WD) voor 1,5 miljard eu ro het resterend overheidsbelang in postbedrijf TNT. Twee maanden eerder werden tegen 1,7 miljard eu ro de laatste aandelen in het tele- combedrijf KPN van de hand ge daan. Daarmee werd de verzelfstan diging van de PTT afgerond, een proces dat in 1989 Was ingezet. De overheid gebruikte het geld voor af lossing van de staatsschuld. De burger profiteert 'over het alge meen' van de privatiseringen, zegt Ewald van Kouwen van de Consu mentenbond: Een sterke toezicht houdende rol van diezelfde over heid blijft evenwel gewenst. Van Kouwen neemt de sterk gedaalde te lefoontarieven als voorbeeld. „De consument heeft tegenwoordig de beste aanbiedingen voor het uitzoe ken." Zo vergaat het ook de energie bedrijven. „Zijn ze te duur of laat de service te wensen over, dan zul len ze daar door de klant op wor den afgerekend. Die kan eenvoudig overstappen naar de concurrent. Dat houdt ze scherp." Privatisering op zich is niet zaligma kend, zegt Van Kouwen ook. Wordt een taak in handen gegeven van een monopolist, dan is daarmee kwaliteit niet gewaarborgd. Klach ten over internetproviders namen pas af, zodra ook andere bedrijven voor internationale spelers als Arri- va (onder meer actief op Goeree- Overflakkee), Veolia (Zeeuws-Vlaan deren) en het Franse Transdev, dat vorige maand voor tussen de 200 en 250 miljoen euro Nederlands grootste streekvervoerder Con nexion van de staat overnam. Meijer voorziet een hoop gedoe met verschillende kaartjes en tarie ven. Daarmee gaat de dienstverle ning eerder achteruit. Ook de werk omstandigheden voor chauffeurs zullen niet verbeteren door 'efficiën tere' dienstroosters, vreest de SP'er. Het uit handen gegeven van nuts voorzieningen kost de burger uitein- zich op de markt van digitale televi sie en kabeltelcfonie stortten. „Je ziet duidelijk de tendens dat in een sterk concurrerende markt de kwali teit verbetert. Zelfs in de zorg zie je dat gebeuren. Mensen gaan shop pen voor hun polis of operatie." Europarlementariër Erik Meijer (SP) beschouwt het voordeel voor de consument aanmerkelijk minder rooskleurig. Dc Rotterdammer heeft als rapporteur namens de Eu ropese Commissie de voor- en nade len van een geprivatiseerd open baar vervoer op een rij gezet. Niet doen, was zijn condusie. Een meer derheid in het parlement nam zijn amendement over en het plan de busdiensten zonder meer in han den te geven van de grote vervoer ders in Europa was van de baan. De lidstaten behielden de mogelijkheid dé lijndiensten zelf te regelen, dan- wel ze onderhands te gunnen aan kleine (tot 23 bussen) bedrijven. Nederland nam evenwel een voor schot op de Europese wet. De Twee de Kamer stelde de markt open delijk geld, trekt Meijer een parallel. Multinationals slepen met aanbie dingen contracten binnen, slopen zo de concurrentie en op den duur valt er voor de klant weinig meer te kiezen. „Je moet naar de langere ter mijn kijken." Wat is splitsing? Energiebedrijven worden in tweeën geknipt. De netwerken gaan op in een onderneming die grotendeels (51 procent) in overheidshanden (netbeheer der Tennet) moet blijven. De centrales, de energiehandel en de energielevering gaan op in eén ander bedrijf waarvan de huidige aandeelhouders - pro vincies en gemeenten - alle aan delen kunnen verkopen. Na splitsing hoeft er niet direct iets te veranderen. De aandeel houders van Delta kunnen er-' voor kiezen om hun aandelen niet van de hand te doen. Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maan den.geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v 1 Straat l Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres k machtig de PZC om het abonnementsgeld "lekeningnummer van mijn rekening af te schrijven. Handtekening T|ffn De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het cotoi for. treft u nadere informatie De etappe van maandag was een zware: 205 kilometer, van Bollene naar Bourgoin-Jallieu. Het is niet zo vreemd dat Theo Schouwenaar, met zijn 58 jaar de opa van de ploeg, het moeilijk had. „Niet eens zozeer omdat ik heel slechte be nen heb", legt hij uit. „Maar om dat die andere gasten in mijn groep zulke goeie benen hebben." De etappes worden in vier groe pen verreden. Schouwenaar is inge deeld in groep één: de snelle jon gens. Die reputatie maakten ze gis teren weer helemaal waar, want hoewel ze als laatsten vertrokken, stonden ze om half vier als eersten onder de douche. Ter vergelijking: de mannen uit groep vier, die als eersten vertrokken, kwamen rond half zes als laatsten binnen. Het moet gezegd: ze hadden een pechdag. Loek Franchimont moest uitwijken voor een auto en raakte daarbij het wiel van Johan Decor- te, die tegen het asfalt sloeg. Geluk kig bleef de schade beperkt tot wat schaafwonden aan schouder en heup. Op een terras kwam de groep daarna even bij van de schrik. De organisatie meldt trouwens dat nog geen enkele renner op het ge bruik van doping is betrapt. Ten-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2