Terneuzen geeft op met finish in zicht opruimin I pi la rid Gleuf in het spoor zorgt voor valpartijen Sealife redt zeehondenpups schoenen kopen een i niet bij mm %dPll 1.5 Stad trekt zich op verzoek ondernemers terug uit wedstrijd. LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl 1 J| PZC Dinsdag 7 augustus 2007 25 -w-ïU l -«%-f-v i de race was voor de titel Beste Binnenstad van Nederland. Op aandringen van de winkeliers besloot de gemeente zich foto Camiie Schelstraete Platform Detailhandel Nederland maakte gisteren bekend dat Terneuzen in echter op het laatste moment terug te trekken uit de wedstrijd. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Het had zo mooi kun nen zijn. Terneuzen was tot gister middag in de race om twee'jaar lang met de titel 'Beste Binnenstad van Nederland' te pronken. In het zicht van de finish besloot de ge meente echter, onder druk van on dernemersvereniging City Terneu zen, om zich terug te trekken uit de wedstrijd. Gisteren maakte het organise rende Platform Detailhandel be kend dat de stad aan de Wester- schelde samen met Bergen op Zoom, Elburg, Meppel, Ooster hout en Woerden in de race was om er in de categorie middelgrote steden (minder dan 70.000 inwo ners) met de prijzen van door te gaan. Blijkbaar schrokken ze in Terneu zen nogal van dat bericht, want on dernemersvereniging City Terneu zen liet de gemeente direct weten dat de aangesloten winkeliers in het centrum 'niet klaar zijn' voor de wedstrijd. „Jammer", vindt loco-burgemees ter J. van Schaik (PvdA). „De afge lopen jaren hebben we veel geïn vesteerd in de binnenstad. Blijk baar hebben de ondernemers te weinig zelfvertrouwen om door te zetten." Voordat de gemeente Ter neuzen besloot de stad aan te mel den voor de wedstrijd, is er uitvoe rig overleg geweest met alle belang hebbenden, zoals de wijktafel én 'Dit was een kans om als Terneuzen eens positief in de publiciteit te komen' City Terneuzen. Waarom de on dernemersvereniging gisteren plots van mening veranderde, is dan ook onduidelijk. Voorzitter van City Terneuzen, B. Legrand, wenste gisteren geen verder com mentaar te geven op de opmerke lijke ommezwaai. Van Schaik be treurt dat zijn stad nu een kans misloopt. „Regelmatig komen we als Terneuzen, al dan niet terecht, negatief in de landelijke publici teit. Dit was een mooie kans om eens op een positieve manier on der de aandacht te komen." Organisator Platform Detailhandel stuurde eerder dit jaar naar alle Ne derlandse gemeenten een uitnodi ging om mee te doen aan de ver kiezing. Gemeenten die interesse hadden, konden een informatie pakket aanvragen met daarin een vragenlijst over de betreffende stad. „Aan de hand van de ant woorden op die vragen hebben we in twee categorieën zes steden ge selecteerd", zegt R. Ploeg van het Platform. Feitelijk is het dus aan het gemeentebestuur om te beslis sen over deelname aan de wed strijd. „Maar je kunt alleen door gaan als alle participanten in de binnenstad meedoen", zegt Van Schaik. Ploeg is zeer verbaasd over de te rugtrekking van de Zeeuws-Vlaam- se stad „Ik vind het echt zonde. Ik begrijp ook niet waarom ze niet meer mee willen doen. Zes sep tember kiest de jury een winnaar, maar dat betekent niet dat de ande re genomineerde steden verliezers zijn. Het is al een prestatie om door te dringen tot de laatste zes." ZEEBRUCCE - Het Sealife Marine Park heeft het afgelopen weekein de in Blankenberge vier gewone zeehondenpups gered van het strand. De pups waren door uit putting op het strand terechtgeko men, waarschijnlijk nadat ze hun moeder verloren hadden. Strandgasten deden een beroep op het team van het Sealife, dat de zie ke zeehondenpups meenam. De pups, die drie weken geleden gebo ren moeten zijn, zijn mager, ge wond en niet in staat weg te vluch ten. De pups zitten in quarantai ne, omdat gevreesd wordt dat de diertjes lijden aan het Phocine Dis temper Virus. Dat virus is levens bedreigend en heeft in 1988 en 2002 veel slachtoffers gemaakt on der de zeehonden. KRABBENDIJKE - Op de spoorweg overgang aan de Noorddijk tussen Krabbendijke en Oostdijk zijn de afgelopen weken zeker drie fietsers ten val gekomen door een gleuf tussen twee platen. Zondag kroop een inwoner van Krabbendijke 's avonds door het oog van de naald. Het slachtoffer -Statenlid Izak Vo gelaar van de WD- kwam met zijn wiel vast te zitten in de gleuf en sloeg over zijn stuur heen. Hij lag bewusteloos op het spoor toen de spoorbomen dichtgingen en een trein naderde. Enkele mensen die toevallig met de auto passeer den, schoten Vogelaars vrouw ten hulp en kondgn haar man nog net op tijd wegtrekken. De Krabbendij- kenaar is met diverse verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. Volgens A. Jansen, die bij de over gang woont, is het zeker al de der de valpartij. „Na het ongeluk van zondag hebben we serieus overwo gen om met een stoel bij het spoor te gaan zitten om mensen te waar schuwen", zegt ze. „Tussen twee platen zat een gleuf van een centi meter of vier, waar je precies met je band in kon komen. Dan zat je echt muurvast. Het was gewoon le vensgevaarlijk." De gemeente Reimerswaal heeft gisteren contact opgenomen met spoorwegbeheerder ProRail. Die ondernam meteen actie. De gleuf werd weggewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29