Natuurorganisaties pakken uit met verschillende excursies de drukte bijna niet aan Bach-avond in Kamperland Herdenking Oost-Indië Auto's gestolen op Beveland Folkgroep uit Georgië treedt op in Sluiskil Politie bekeurt bij koffieshops Op zoek naar bijzondere vogels en planten in Zeeuws-Vlaamse land. Z PZC Dinsdag 7 augustus 2007 23 In Zuidzande wordt hard gewerkt om het graan binnen te halen. foto's Camile Schelstraete TERNEUZEN - De stichting Oost-In- dië Monument Zeeuws-Vlaande- ren houdt op vrijdag 31 augustus een herdenkingsdienst met krans- legging. De dienst vindt plaats in de Goede Herderkerk. Aanvang is 14.00 uur. Er is een welkomstwoord van voorzitter T. Veerman, waarna bur gemeester J. Lonink van Terneu- zen het woord voert. Na een muzi kaal intermezzo houden leerlin gen van de scholengemeenschap De Rede een toespraak. Deze school heeft het Oost-Indiëmonu- ment 'geadopteerd'. Na de dienst vertrekken de bezoe kers om 15.10 uur naar het mo ment, schuin naast de kerk. Daar worden de namen voorgelezen van de gesneuvelden. Aansluitend wordt een minuut stilte in acht ge nomen, waarna de Last Post wordt gespeeld. Na krans- en bloemleg- ging besluit een informeel samen zijn in zorgcentrum Bachten Die- ke de bijeenkomst. TERNEUZEN - De natuurorganisa ties in Zeeuws-Vlaanderen hebben deze maand weer een groot aantal excursies op het programma staan. Morgen is er om 15.00 uur een ex cursie in het Land van Saeftinghe. De vertrekplaats is het bezoekers centrum in Emmadorp. Aanmel ding: 0114-633110. Ook is er een uitstap mogelijk in de Verdronken Zwarte Polder. De tocht (19.30 uur) begint op het par keerterrein bij 't Gemaal aan de Zeedijk in Nieuwvliet-Bad. Donderdag is vanaf 9.00 uur een excursie naar het natuurgebied 't Zwin. De wandeltocht, met de nadruk op zeldzame planten en vogels, duurt twee uur en begint in het Bezoekerscentrum in Retranchement (0113-569110). Onder leiding van een boswachter wordt zondag 12 augustus de Noor delijke Braakman bezoxht. Vertrek om 10.00 uur aan de parkeerplaats van Braakman-Noord tussen Hoek en Biervliet. Een dag later is er een fietstocht van ongeveer 20 kilometer langs de Paulinaschorren en de nieuwe natuur westelijk in De Braakman. Vertrek om 19.00 uur op de Markt in Biervliet. De tocht toont in het bijzonder vogels, pionierplanten en natte natuur. Info: 0115-482488. Vleermuizen en uilen zijn het doel van de excursie op dinsdag 14 augustus in het Bos van Erasmus en De Knokkert bij Nieuwvliet. De natuurorganisaties in Zeeuws-Vlaanderen bieden in deze vakantieperiode tal van ex cursies in regionale natuurgebie den. ISO Vertrek om 21.30 uur vanaf de par keerplaats aan de Knokkertweg. Op woensdag 15 augustus is er we derom een excursie in het Land van Saeftinghe. Vertrek 10.30 uur in het Bezoekerscentrum. Ook de Verdronken Zwarte Polder staat dan weer op het programma (19.30 uur) Donderdag 16 augustus is er weer een mogelijkheid voor een bezoek aan 't Zwin. Vertrek in het Bezoe kerscentrum om 10.00 uur. Op 21 augustus is er een uitstap naar De Knokkert en het Bos van Erasmus (21.30 uur). Op zondag 19 augustus wordt on der begeleiding van een gids ge wandeld langs de Staats-Spaanse li nies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Om 10.00 uur verzamelen in café 't Zand in Koewacht. De tocht gaat langs (deels) herstelde forten met bijzondere flora en fauna. Informa tie over deze tocht: 06-51365184. KAMPERLAND - In kerkgebouw De Ark aan de Veerweg 100 in Kam perland wordt vanavond een bij eenkomst gehouden rond de Duit se componist Johann Sebastian Bach. 'Geloven in muziek' is het thema. Bach-composities worden ten ge hore gebracht. Annemiek Vogels uit Tholen geeft uitleg. De Bach- avond begint om half acht. LEWEDORP - Dieven zijn er in de nacht van zondag op maandag van door gegaan met auto's in 's-Heer Arendskerke en Lewedorp. In dat laatste dorp werd aan de Pa rallelweg een zwarte Seat Leon ge stolen, nadat de inbrekers eerst in huis waren geweest. Daar namen ze ook nog mobiele telefoons, por temonnees en een computer mee. In 's-Heer Arendskerke werd inge broken aan de Lange Achterweg. Behalve een Citroen gingen de in brekers daar aan de haal met tele foons en een laptop. Uit een tweede auto werd de radio gestolen. De familie Inghels in Hulst heeft het druk met rooien van pootaardappelen. Boeren in Sluis zijn bezig met het binnenhalen van vlas. SLUISKIL - De Stichting Folkart haalt vrijdag 17 augustus de Georgi sche groep Rokva naar welzijnscen- trum 't Meulengat in Sluiskil. De jonge dansers uit Tblisi zijn dan op doorreis van een festival in Hasselt naar een evenement in het Noord-Brabantse Heeze. In 't Meu lengat treden zij op om geld in te zamelen voor de stichting Soco, die is opgericht door de Terneu- zense presidentsvrouw Sandra Roelofs. De stichting probeert de leefomstandigheden van de kinde ren in Georgië te verbeteren. Het optreden in Sluiskil begint om 20.00 uur. Folkart is nog in onderhandeling over een optreden van Rokva in het centrum van Terneuzen op za terdag 18 augustus. TERNEUZEN - De politie is afgelo pen weekeinde bij gerichte contro les van klanten van de koffieshops een aantal malen verbaliserend op getreden. Zes klanten kregen een bekeuring wegens het niet dragen van de autogordel en vier werden bekeurd voor fout parkeren. Eén bezoeker kreeg een bon om dat hij het eenrichtingsverkeer ne geerde. Een bekeuring was er ook voor overtreding van de maxi mumsnelheid. Eén klant bleek niet in het bezit van een rijbewijs terwijl hij een auto bestuurde. Een verdachte is aangehouden voor het bezit van vals geld. Het gaat om een 24-jarige Fransman. Hij heeft een nacht doorgebracht in de gevangenis in Middelburg; maandagmiddag is hij vrijgelaten. Verder werd 175 euro aan open staande boetes geïnd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27