Zeeland PZC Woonvorm Tragel op Groot Eiland n 21 Midden-Zeeland weert heli's Kunstenhuis in Sint Anna 'Zet verslaafden aan het werk' ZEEUWS-VLAANDEREN 29 30 Natuurgebied in beeld voor woonvorm seksueel gehandicapten. SJL Wij geven u de helft cadeau! Film by the Sea begint nieuw seizoen met 'Infamous' Dinsdag 7 augustus 2007 Koelkastmagneet is populair als Zeeland-souvenir Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe HULST - De gemeente Hulst en de Zeeuwse zorgstichtingen voor ver standelijk gehandicapten Tragel en Het Gors lijken hun zoektocht naar een geschikte woonlocatie voor een groep verstandelijk ge handicapten met seksueel grens overschrijdend gedrag te kunnen staken. De stichtingen en de ge meente willen een wooncomplex- je voor de groep stichten op het Groot Eiland, een natuurgebied ten westen van de stad Hulst. Het grootste deel van dit natuurge bied is in handen van de familie Bekaert en die ziet de voorgestelde woonvorm zo dicht in de buurt niet zitten. Ook al, omdat een ver dere openstelling van het natuurge bied door de mogelijke bouw van de zorgvoorzieningen in het ge drang zou kunnen komen. „Dat deze mensen met een seksu ele stoornis recht hebben op een nieuwe woonvorm staat buiten kijf Bij de bouw van een zorgboer derij moet evenwel rekening ge houden worden met de buur schap. Het volledig afzonderen van deze gehandicapten is niet ge wenst en de vestigingsplaats is dan ook slecht gekozen", meldt Pierre Bekaert. Directielid Jos van Hooydonk van Tragel wil eigenlijk niet over de kwestie praten. „Wij zijn met de gemeente Hulst aan het zoeken. Dit is een mogelijke locatie. Pas in september bepalen we onze defini fjl Trageldirecteur wil geen rucht- baarheid geven aan locatiekeuze uit vrees voor verzet van onwo- menden. Eerder verdween een plan in Absdale uit beeld. tieve keuze." De voorzichtigheid van het directielid en de gemeente Hulst heeft vooral te maken met de voorgeschiedenis. Tragel en Het Gors zijn al twee jaar bezig met de realisatie van een woonvorm voor deze specifieke doelgroep. Eerst was het de bedoeling dat er een zorgcomplexje voor verstandelijk gehandicapten met een seksuele stoornis gebouwd zou worden aan de Plattendijk bij Absdale. De voor bereidingen voor dit project waren in een vergevorderd stadium. De bevolking van de buurtschap Absdale sprak zich - toen rucht baarheid aan het plan was gege ven- massaal uit tegen de speciale woonvoorziening in hun omge ving. De weinig tolerante houding van de buurtschapbewoners had tot gevolg dat de gemeente Hulst geen verdere medewerking ver leende aan het bouwproject. Tra gel en Het Gors moest noodge dwongen op zoek naar een nieu we bouwlocatie. Verantwoordelijk wethouder Paul Weemaes liet half juli weten dat er een alternatief gevonden was, maar hij wilde niet vertellen waar. Dat blijkt nu het Groot Eiland te zijn: een natuurgebied omgeven door kreken westelijk van de stad. rrjj iRy door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Bijna tachtig mensen stonden giste ren om elf uur 's ochtends klaar om de eerste baantjes te trekken in zwembad De Vliegende Vaart in Terneuzen in het kader van de nationale zwemvierdaagse. De lokale uitvoering van de na tionale zwempromotie-actie vindt in Terneuzen voor de eerste keer plaats. Het ontbreken van een openluchtbad in de grootste kern van de grootste Zeeuwse gemeente had tot gevolg dat zwemlustigen in de Scheldestad in voorgaande ja ren niet in de gelegenheid waren om hun meter- tjes (250 meter, 500 meter en 1 kilometer) te draaien. Paul de Buck, voorzitter van de Terneu- zense zwemcommissie, was uitermate tevreden over de start van het evenement. Het deelne mersveld in de ochtenduren was het dubbele van wat de commissie vooraf had durven hopen, in de avonduren verdubbelde het aantal zwemlusti gen nog eens. Vrijdag wordt de zwemvierdaagse afgesloten. foto Camile Schelstraete Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. i~±MÈ1 Ja* W£Mê ARNEMUIDEN - Politie- en traumahe likopters kunnen hun werk in Zee land minder goed doen nu zij niet meer mogen landen op vliegveld Midden-Zeeland. Het vliegveld is door de directie gesloten voor heli kopters, omdat het maximaal aan tal starts en landingen voor dit jaar (400) nu al is bereikt. Voor de dienstverlening van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) en de traumaheli heeft het besluit gevolgen. M. van den Berg, basismanager van het helistation in Rotterdam (dat Zeeland bedient) verwacht dat voor traumaheli's een uitzondering wordt gemaakt. Maar vliegveld directeur P. Geysen neemt voorals nog geen risico's: „Dicht is dicht." door Frank van Cooten SINT ANNA TER MUIDEN - In de her vormde kerk van Sint Anna ter Muiden komt een kunstenhuis. Initiatiefnemer is dichter Jan Peter Kakebeeke uit Oostburg. Hij richt binnenkort de kunstzinnige stich ting Sint-Anna de Goede op. Zijn onderhandelingen met het college van kerkrentmeesters van de hervormde gemeente Zuidwest hoek over het gebruik van kerk en toren voor culturele manifestaties hebben tot een positief resultaat geleid. Kerkgebouw en toren wor den in de komende jaren perma nent gebruikt voor kunst en histo rie. Streven is om in maart 2008 te starten. Het eerste jaar wordt be schouwd als een proefjaar. Het kunstenhuis is volgens Kakebeeke ook een prima alternatief voor de kunstenaars die nog in het stad huisje van Sint Anna exposeren. Dit gebouw staat te koop. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet drugsverslaafden ver plichten te werken. In ruil daar voor betaalt Terneuzen de behan deling waarmee zij van hun versla ving moeten afkomen. Dat vindt gemeenteraadslid Giel van Boom van de fractie TOP/Ge- meentebelangen. „Verslaafden heb ben vaak geen werk en worden door de gemeente ondersteund. Die kosten drukken dus op de ge meenschap. Er kan een win-win- situatie kunnen worden onder zocht, waarbij de gemeente de be- handelingskosten betaalt in ruil voor een werkverplichting. De kos ten kunnen dan worden gedekt met geld dat vrijkomt voor elke werkloze die aan werk is gehol pen", aldus Van Boom. Het raadslid weet dat in Spanje al op een dergelijke manier wordt ge werkt. „Daar moet de patiënt alle medische kosten terugbetalen, als hij zich niet aan de afspraken houdt." Van Boom heeft zijn voor stel in vragen bij het college van E en W neergelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25