Kliederen met jZcëlsfi Inzet politie- en traumahelikopter bemoeilijkt door sluiten vliegveld Gemeente Veere slingert badgasten op de bon Locatie in beeld voor groep met seksstoornis Vrouw raakt gewond bij aanrijding in Goes Bach-avond in De Ark in Kamperland Midden-Zeeland kan rest van het jaar geen heli's meer ontvangen. Salsa dansen bij Kats in Zeeuwse Rozentuin Stadswandeling onder begeleiding in Goes Concert ZomerOrkest in Goese binnenstad Snorkeltocht kinderen in Oosterschelde Kindervakantieweek in Goes-West gaat gewoon door tijdens regen. Het regent bekeuringen op de eerste warme stranddag. 22 Dinsdag 7 augustus 2007 PZC GOES - Een 43-jarige vrouw uit Goes is gisteren naar het zieken huis vervoerd wegens nekklachten die ze opliep bij een aanrijding. De vrouw werd rond 15.20 uur op de M.A. de Ruijterlaan in haar woonplaats van achteren aangere den door een 44-jarige automobi list uit Vlissingen. De laatste had vermoedelijk niet op tijd gezien dat de vrouw moest remmen en knalde bovenop haar personen auto. KAMPERLAND - In kerkgebouw De Ark aan de Veerweg 100 in Kam perland wordt vanavond een bij eenkomst gehouden rond de Duit se componist Johann Sebastian Bach. 'Geloven in muziek' is het thema. Bach-composities worden ten gehore gebracht. Annemiek Vo gels uit Tholen geeft uitleg. De Bach-avond begint om half acht. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Politie- en trauma helikopters kunnen hun werk in Zeeland minder goed doen nu zij niet meer mogen landen op vlieg veld Midden-Zeeland. Het Arne- muidse vliegveld is door de direc tie gesloten voor helikopters om dat het maximaal aantal toegesta ne starts en landingen voor dit jaar (400) nu al is bereikt. „Onze optimale serviceverlening komt in het geding", zegt woord voerder E. Kraszewski van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD). De politiehelikopters die naar Zeeland komen, zijn gestatio neerd op Schiphol en tanken op Midden-Zeeland. „We zullen meer rekening moeten houden met de B KATS - In de Zeeuwse Rozentuin bij Kats kan komende zaterdagmid dag worden 'geproefd' van het sal sa dansen. Dansschool Salsa Para Siempre geeft die middag van twee tot vier uur een workshop. Een danspartner meenemen hoeft niet. Medewerkers van de Zeeuw se Rozentuin doen mee. Deelna me kost 6 euro, inclusief een Mohi- to, een Cubaanse cocktail. Opge ven kan via e-mail info@zeeuwse- rozentuin.nl of 0113-600631. GOES - Wandelen door het histo risch centrum van Goes onder be geleiding van een stadsgids. Het kan vandaag vanaf 14.00 uur. Het verzamelpunt voor de wandeling is het VW/ANWB-kantoor aan de Singelstraat 13 in Goes. Tot 1 september worden de stadswande lingen nog gehouden, elke dinsdag en zaterdag vanaf 14.00 uur. tijd en met de brandstof die we hebben", zegt Kraszewski. Tóch landen op Midden-Zeeland, on danks het verbod, is geen optie. In het geval van een calamiteit kan wel overleg plaatsvinden met de directie, oppert hij. Ook heeft het KLPD al contact gezocht met de Inspectie Verkeer en Waterstaat om een oplossing te verzinnen. Ook voor de traumaheli heeft het besluit gevolgen, beaamt M. van den Berg, basismanager van het he listation in Rotterdam, dat Zee land bedient. „We moeten onze vluchten beter plannen. Overigens komen wij maar een keer of drie per jaar op Midden-Zeeland. Wij tanken altijd op Rotterdam." Vliegveld Midden-Zeeland heeft nu al de norm van 400 starts en landingen voor helikopters be reikt. De directie heeft het veld daarom gesloten voor heli's. GOES - Het ZomerOrkest Neder land geeft morgenavond op het parkeerterrein bij grand café Ray- mondo - vlakbij de V&D - in Goes een concert vanaf acht uur. longeren spelen in het orkest, ama teurs én conservatoriumstudenten van 16 tot en met 23 jaar. Zij breng en harmoniemuziek van barok tot rock. Zij doen dat in zomerse out fit, in korte broek, T-shirt en met baseballpet op. Het doel is blaas muziek maken en promoten. COLIJNSPLAAT - Kinderen van acht tot en met twaalf jaar met zwemdi ploma kunnen zaterdag onder be geleiding bij Colijnsplaat scharre len en snorkelen in de Oosterschel de. Het verzamelpunt is om 13.30 uur het strandje westelijk van de jachthaven Colijnsplaat. Kosten 7,50 euro; huur snorkelspullen en wetsuit 10 euro. Info: 0113-226431. Van den Berg verwacht dat voor traumaheli's een uitzondering ge maakt zal worden. Vliegdvelddirec- teur P. Geysen neemt voorlopig echter geen enkel risico meer, na dat hij begin dit jaar van de Inspec tie Verkeer en Waterstaat een waarschuwing kreeg omdat hij in 2006 zeven starts en landingen van helikopters te veel had toege staan. „Dicht is dicht. Ook voor po litie- en traumaheli's." Geysen verlangt duidelijkheid van minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat. Die heeft begin dit jaar laten weten dat het altijd mogelijk is voor helikopters van politie en artsen om te landen op Mid den-Zeeland. Als de norm van 400 vliegbewegingen al is bereikt, kan ontheffing worden verleend. Bo vendien kan de minister achteraf besluiten de vliegvelddirectie niet te bestraffen voor een overschrij ding. door Rob Paardekam GOES - De negentig deelnemende kinderen hadden gisteren de groot ste lol tijdens de kindervakantie week in Goes-West. Het is echter de vraag of de papa's en de ma ma's ook zo moesten lachten toen ze 's avonds thuis kwamen. Natuurlijk stond ook in West de eerste dag van de speelweek in het teken van hutten bouwen. En een mooie hut moet een mooi kleurtje hebben, dus werden de blikken verf opengerukt. Dat hebben ze ge weten. Er zat meer verf op de han den van de kinderen dan op de hutten. Sies stond zelfs met zijn schoenen in een bak verf te dan sen. „Het zijn toch oude, dus wat maakt een beetje verf uit?", zei hij. Na een mooie ochtend begon het om half twee 's middags plots te re genen en werd het behoorlijk fris. De meeste kinderen trokken zich er niets van aan. In plaats van te vluchten naar de grote tent tim merden ze vrolijk door. In 's-Heer Arendskerke was het wel even anders. Daar streek het jaarlijkse evenement neer op een weiland aan de Wissekerkseweg, tegenover de speelboerderij. Toen de eerste druppels neerdaalden, werd het noodscenario uit de kast getrokken en gingen de activitei ten verder in de tent. Een paar kin deren en begeleiders kropen onder een boerenkar om te schuilen. 'Het zijn toch oude schoenen, dus wat maakt een beetje verf uit?' Nadat de kindervakantieweek in 's-Heer Arendskerke vijf jaar gele den behoorlijk op z'n gat lag, is het nu weer springlevend. „Het bij zondere is dat er veel vrijwilligers van zestien en zeventien jaar mee werken", vertelt organisator Wim Westerweele. „Toen het vijfjaar ge leden niet zo goed ging, heb ik de stoute schoenen aangetrokken en hen benaderd. Met succes, want ze doen het geweldig." In Goes-West zat de verf vooral op de handen van de kinderen. door Nadia Berkelder DISHOEK - Het parkeerterrein aan de Strandweg in Dishoek was zon dag overvol. Mensen die hun auto in de berm zetten (en soms zelfs toch gewoon braaf een kaartje kochten) kregen een bon. „Niet zo netjes en ook niet zo vriendelijk voor de toerist", vindt Elian Sim pelaar van strandtent de Zeester. Ook aan de Galgeweg bij West duin stond het parkeerterrein vol en zetten mensen hun auto in de berm. Zij kregen echter geen be keuring. „Op het grondgebied van Veere waren blijkbaar controleurs actief', zegt een woordvoerder van de gemeente Vlissingen. „Op ons grondgebied niet." De Galge weg valt onder Vlissingen. „We wisten dat het druk zou wor den", zegt de Veerse wethouder van verkeer Jaap Melse (SGP). „We hadden het van tevoren doorgeno men. Als er verkeersonveilige situa ties zouden ontstaan, dan moest er gehandhaafd worden. De veilig heid is op de Strandweg niet in het geding geweest, maar er kwam een verzoek tot handhaving. Dan moet je als gemeente wel optre den, want mensen stappen tegen woordig zo naar de rechter als je dat niet doet." En zo gingen de strandbezoekers met een boete van 48 euro naar huis. „Dan hebben we één mooie dag en dan is het meteen bingo", zegt Simpelaar. „Het was de laatste dag van de bouwvak, de Duitsers gingen na zondag ook weer naar huis. Dan kun je natuurlijk ver wachten dat het druk wordt." De ruimte is beperkt langs de Strandweg. Alternatieven voor de volle parkeerplaats zijn er niet, stelt Simpelaar. „Er zijn hier heel weinig overloopterreinen. Mensen die hier beneden wonen hebben op eigen initiatief een weiland opengegooid." Dat is een 'leer punt', erkent Melse. „We moeten in de buurt kijken of er een terrein of een stoppelveld is dat we kun nen gebruiken." Aan de Vlissingse kant zijn geen bonnen uitgedeeld. „We kunnen ons personeel maar beperkt inzet ten", zegt wethouder Ton Croné (WD). „Bovendien zijn we een kustgemeente. Als je gastvrij wilt zijn, dan moet je niet meteen bon nen schrijven. Je kunt van mensen ook niet verwachten dat ze hun au to in Middelburg neerzetten." HULST - De gemeente Hulst en de Zeeuwse zorgstichtingen voor ver standelijk gehandicapten Tragel en Het Gors overwegen in het natuur gebied Groot Eiland een woon vorm in te richten voor een groep verstandelijk gehandicapten met seksueel grensoverschrijdend ge drag. Het natuurgebied ligt ten westen van Hulst. Directielid Jos van Hooydonk van Tragel wil weinig over de zaak kwijt. „Wij zijn met de gemeente Hulst aan het zoeken. Dit is een mogelijke locatie. In september be palen we onze definitieve keuze." Tragel en Het Gors zijn al twee jaar bezig met het project. Eerst wilde men het zorgcomplexje voor verstandelijk gehandicapten met een seksuele stoornis bouwen aan de Plattendijk bij Absdale. De bevolking van die buurtschap sprak zich echter massaal tegen de komst daarvan uit. De terreinen bij Dishoek en hier bij Westduin stonden vol. Mensen die in de berm parkeerden werden in Dishoek bekeurd, in Vlissingen niet. foto Ruben Oreei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24