Goes geeft scholieren wat respijt gitat. #fWjidercl„Ljidetd Arduin trekt als koper De zich terug Rode Hoeve i.v.m, dien iiBlPPflj Auto's gestolen op Zuid-Beveland -TH Gemeente verwijdert fietsen bij station pas na aanvang schoolseizoen. Asfalteren If AN I i. Film by the Sea begint nieuw seizoen met 'Infamous' Koelkastmagneet is populair als Zeeland-souvenir Dinsdag 7 augustus 2007 Hoewel de borden anders suggeren, haalt de gemeente Goes bij nader inzien pas 27 augustus fietsen weg bij het NS-station. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes stelt de herinrichting van het Stations plein twee weken uit om scholie ren de kans te geven hun fiets weg te halen. Doel was vanaf maandag 13 augustus geparkeerde fietsen te verwijderen, maar dan zijn veel scholen nog niet begonnen. Leer lingen zouden dan vergeefs naar hun fiets zoeken. De fatale datum van 13 augustus staat op borden die aan beide zij den van het NS-station zijn ge plaatst. De gemeente dacht na de bouwvakantie te kunnen begin nen met de aanleg van nieuwe fietsparkeervoorzieningen. Veel middelbare scholen en ver volgopleidingen zoals het ROC Zeeland en de sportopleiding Cios trappen pas 27 augustus het nieu we schoolseizoen af „Daar heb ben we even geen rekening mee gehouden", laat een woordvoer ster van de gemeente Goes weten. Alle fietsen moeten echter weg zijn voordat het karwei begint. Om te voorkomen dat scholieren die hun rijwiel tijdens de vakantie bij het station hebben gestald, de ze straks kwijt zijn, heeft de ge meente besloten de aanpak van het Stationsplein twee weken uit te stellen, in elk geval tot 27 augus tus. Ze is ook van plan scholen op de hoogte te stellen van de nade rende ontruiming. Overigens be gint het werk aan de zuidkant wel op 13 augustus. 1^ De gemeente Goes heeft de aan- pak van het Stationsplein twee weken uitgesteld om vooral scho lieren de gelegenheid te geven hun fiets weg te halen. De aanleg van nieuwe fietsparkeer voorzieningen aan zowel de noord- en zuidzijde van het spoor, moet een einde maken aan de par- keerchaos bij het station. Bij ge brek aan voldoende klemmen staan de fietsen daar zo'n beetje overal, ook op looproutes. Op het Stationsplein stijgt het aan tal fietsparkeerplaatsen van 460 naar 729. De gemeente plaatst er zogeheten 'twin tulip-rekken', die elders in de stad al te vinden zijn. Je kunt er vrij gemakkelijk een fietsslot aan vastmaken. Een nieuwigheidje voor Goes wor den twee hekluchtpompen. De naam zegt het al: het is een fiets- leunhekje met aan één kant een in gebouwde fietspomp. Het ont werp won vorig jaar de hoofdprijs voor het beste, nieuwe product voor de openbare ruimte. Aan de zuidkant van het station verschijnen ook twin tulip-rekken. In totaal kunnen er 168 fietsen staan. De herinrichting van beide gebie den duurt zes weken. Fietsers kun nen tijdelijk parkeren naast het TNT-gebouw aan het Stations plein. Het project kost 315.000 eu ro, waarvan Prorail een groot deel betaalt. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Vereniging Na tuurmonumenten moet op zoek naar een andere gegadigde voor monumentale boerderij De Rode Hoeve in natuurgebied Zwaakse Weel bij Kwadendamme. Stichting Arduin, één van de grootste organi saties voor gehandicaptenzorg in Zeeland, heeft zich teruggetrokken als kandidaat-koper. „Het wordt te duur", geeft direc teur P. van den Beemt van Arduin als reden voor de beslissing. „De boerderij is een monument. Aan de restauratie worden hoge eisen gesteld. Dit geeft zo'n prijsopdrij vend effect dat wij ervan hebben afgezien." A. Boon van Natuurmonumenten betreurt het besluit van Arduin. „Wij wilden graag dat De Rode Hoeve een maatschappelijke func tie zou krijgen. Dat dreigt helaas te mislukken." Arduin wilde jonge ren met gedragsproblemen in de hoeve onderbrengen om in een rustige omgeving op adem te ko men. De stichting heeft eerder dit jaar een boerderij bij Nisse ge kocht. Natuurmonumenten is van plan De Rode Hoeve weer op de markt te brengen. Boon verwacht belangstelling van particulieren. Tot juni 2005 was De Rode Hoeve in gebruik als veeteeltbedrijf. De schuur is vervallen, de woning is slecht onderhouden. LEWEDORP - Dieven zijn er in de nacht van zondag op maandag van door gegaan met auto's in 's-Heer Arendskerke en Lewedorp. In dat laatste dorp werd aan de Pa rallelweg een zwarte Seat Leon ge stolen, nadat de inbrekers eerst in huis waren geweest. Daar namen ze ook nog mobiele telefoons, por temonnees en een computer mee. In 's-Heer Arendskerke werd inge broken aan de Lange Achterweg. Behalve een Citroen gingen de in brekers daar aan de haal met tele foons en een laptop. Uit een twee de auto werd de radio gestolen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze kiantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. ItlHiSg Tip? redactie@pzc.nl Alle begin is moeilijk. Zo ook voor die twee Zeeuwse journalis ten in spe. Een eerste opdracht van school luidde: 'het nieuws ligt op straat, ga op pad'. En zo slenterde dit vrolijke duo door de straten van hun nieuwe stad. Nieuws was er aanvankelijk niet te ontdekken. Totdat de een plots stil stond en naar de opengebro ken straat wees. De eerste de bes te bouwvakker werd aange klampt. Gaan jullie hier asfalte ren?", was de vraag van de en thousiaste speurneus. Waarop de man en de medestudent haar met mededogen aankeken en we zen naar de enorme stapel ste nen die achter deze 'slimme' meid lag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23