D66: afluisterwet van VS gaat te ver Binnenland Contact Groep Islam is 'verdacht' Gif in Maas is over piek heen Single ouders massaal samen op vakantie Washington krijgt meer inzage in Europees internetverkeer. Hongertochten opnieuw beleefd Jongen van veertien verdrinkt in Nederrijn Hond komt om door hitte in auto Fransen Dievegge stopt geld in papierversnipperaar Automobilist verwondt vijf fietsers in Gulpen Geen waakhond aanbestedingen PZC Maandag 6 augustus 2007 5 OUDDORP - Eenoudergezinnen kunnen terecht op de camping van Port Zé- lande bij Ouddorp. De campingleiding houdt overdag de kinderen bezig. Alleenstaande vaders en moeders hebben massaal de eenoudervakantie ont dekt. Kindercampings moeten dit zomerseizoen extra velden inrichten om aan de enorme vraag te voldoen. Reisorganisaties die zich op single ouders en hun kinderen richten, hebben meer boekingen dan ooit. Dat blijkt uit een rondgang langs reisorganisaties en campings die vakanties voor eenou dergezinnen verzorgen. Het aantal alleenstaande ouders in Nederland groeit explosief. In 1995 wa ren er nog 360.000 eenouderhuishoudens, vorig jaar waren dit er al ruim 450.000. Veel eenoudergezinnen blijken het prettig en praktisch te vinden om met elkaar op vakantie te gaan. foto Phil Nijhuis/CPD DEN HAAG - D66 vindt het veel te ver gaan dat de Verenigde Staten mails mogen inzien en telefoonge sprekken mogen afluisteren in an dere landen zonder rechterlijke toestemming, als de verbinding via de VS verloopt. Het Ameri kaanse Congres heeft daar zater dag mee ingestemd. „De VS kunnen ons onbegrensd af luisteren, zonder dat wij enige rechtsbescherming of democrati- ROTTERDAM - Zaterdag is in Rotter dam-Zuid de heruitvoering van de hongertochten begonnen: de strooptochten op zoek naar voed sel aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Afhankelijk van de lichamelijke gesteldheid lopen, fiet sen of rijden deze week tientallen overlevenden van de hongerwin ter en hun naasten weer de barre tochten naar het oosten. OPHEUSDEN - Een 14-jarige jongen is zaterdagmiddag verdronken in de Nederrijn bij Opheusden. De jongen, die volgens de politie niet kon zwemmen, sprong uit een plastic bootje om te voorkomen dat het vaartuig lek zou slaan te gen een krib in de rivier. De ver geefse zoektocht naar de jongen uit Opheusden trok veel bekijks. sche invloed hebben: wij kunnen hier immers niet over stemmen in de VS", meldde Europarlements lid Sophie in 't Veld gisteren. D66 zal vragen stellen in de Twee de Kamer en het Europees Parle ment, meldde In 't Veld. De partij wil weten wat de regering en de Europese Unie hiertegen zal onder nemen. „De Amerikaanse spionage begint de spuigaten uit te lopen", vindt In 't Veld. De Verenigde Staten hebben al inzage in het Europese geldverkeer en in de privégegevens van vliegtuigpassagiers naar de VS, voor allerlei doeleinden. D66 MAASTRICHT - Een achtergelaten hond in een auto van Franse toe risten is zaterdag dood aangetrof fen op de Avenue Ceramique in Maastricht. Het dier had de hitte niet overleefd, maakte de politie gisteren bekend. De Franse baas jes, een 23-jarige vrouw en 28-jari- ge man, hadden hun viervoeter in de auto achtergelaten. Het warme weer werd het dier fataal. DEURNE - Een medewerkster van een supermarkt in Deurne pro beerde zaterdag te verbloemen dat zij 410 euro uit de kassa had gesto len door het geld in een papierver snipperaar te stoppen. Zij hoopte hiermee het bewijsma teriaal te vernietigen. Later beken de de achttienjarige vrouw de ver duistering. ageerde ook vergeefs tegen deze rechten. Binnen EU-landen mogen veilig heidsdiensten al de contactgege vens van mail-, internet- en belver- keer inzien. Maar de inhoud blijft daarbij ongemoeid. Bij de Ameri kaanse afluisterwet gaat het wel om de inhoud. Een deel van het Europese internetverkeer gaat via grote computers in de VS. In 't Veld vraagt zich af wat Neder land zal doen als de Verenigde Sta ten om uitlevering vragen van een Nederlander op basis van door de VS afgeluisterde gesprekken of af gekeken mails. GULPEN - Bij een ernstig verkeers ongeval in het Zuid-Limburgse Gulpen zijn zaterdagavond om kwart over elf uur zeker vijf men sen gewond geraakt, van wie twee ernstig. Een auto heeft mogelijk enkele fietsers geraakt en sloeg ver volgens over de kop. Het is ook mogelijk dat de wagen eerder over de kop sloeg en daarbij de fietsers raakte, zei de politie. DEN HAAG - De ophef over het over treden van de Europese aanbeste- dingsregels door de Nederlandse overheid leidt niet tot het oprich ten van een nieuwe toezichthou der. Minister Van der Hoeven van Eco nomische Zaken (CDA) voelt niets voor het opzetten van 'weer een nieuwe autoriteit'. MAASTRICHT - Vervuiling van ri vier de Maas met een giftig insec tenbestrijdingsmiddel heeft zater dag geleid tot een negatief zwem- advies. Ook raadde de overheid het ten stelligste af om in de rivier te vissen. Zaterdagmiddag werd het negatie ve zwemadvies ingetrokken, nadat uit metingen was gebleken dat de concentratie gif sterk afnam. De vervuiling bereikte vrijdagavond zijn piek. Het ministerie van Bin nenlandse Zaken, dat het advies in de nacht van vrijdag op zaterdag gaf, benadrukte dat het een voor zorgsmaatregel betrof. Waterlei dingmaatschappij Limburg liet ech ter weten vandaag pas weer drink water uit de rivier te halen. Op 31 juli verloor het chemisch be drijf Chimac-Agriphar uit het Bel gische Ougrée ruim 80 kilogram insecticiden in de Maas. Het be drijf waarschuwde donderdag de Waalse milieupolitie. De Waalse minister van Milieu liet zaterdag weten zeer ontstemd te zijn over de late melding. De Belgische over heid maakte bekend dat het be drijf moet opdraaien voor alle kos ten. Mogelijk volgt ook een straf rechtelijke vervolging. DEN HAAG - De Partij voor de Vrij heid (PW) wil opheldering over de Contact Groep Islam. De voor zitter van deze organisatie, een offi ciële gesprekspartner van de rege ring, zou door inlichtingendien sten worden gezien als een spin in het web van de fundamentalisti- RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 ZITTINGEN IN FAILLISSEMENTEN sche Moslim Broederschap. De PW heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan de ministers Vo gelaar (Integratie) en Hirsch Ballin (Justitie). Ook WD-leider Rutte vraagt zich af of minister Vogelaar zorgvuldig heeft doordacht wie zi; als gesprekspartner heeft. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES ALGEMENE INFORMATIE In alle verificatievergaderingen dienen de schuldvorderingen uiterlijk vijftien dagen voor de vergadering bij de curator of bewindvoerder te zijn ingediend. Een ontwerp akkoord ligt gedurende acht dagen voor de behandeling ter inzage op de betreffende rechtbank. verificatievergadering en akkoordbehandeling: - op 1 oktober 2007 om 10:00 uur inzake (F.04/123) Hans Peter Willems, woonadr. Kloosterstraat 30, 4521 AR Biervliet, geb. Leiden 7 maart 1964, hodn INTEGRATED MOVES, vest.adr. 's Gravenstraat 280, 4567 AR Clinge, KvK Zeeland 21015854. Cur: mr. R.R.E. Nobus, Postbus 1020, 4530 GA Terneuzen, tel. 0115-617733. EINDE FAILLISSEMENTEN door verbindende uitdelingslijst: - op 27 juli 2007 inzake (F.04/114) Adrianus Marinus Paauwe, woonadr. 's-H Hendrikskinderenstraat 67, 4461 BT Goes, geb. Wemeldinge 17 februari 1959. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5