Sport zweten op zondag met oudjes naar de Spelen Kaécenstudb fle Looff 40-jarige verrast op vijftig meter vrij Tien Nederlanders bij Dynamo-Zenith PZC Maandag 6 augustus 2007 I 31 RBC-Kloetinge RBC Roosendaal-Kloetinge 6-1 (4-1). 2. Mervin Niemants- verdriet 0-1, 22. Kees Kwak man 1-1, 24. Bennie Kerstens 2-1, 34. Saa Stojanóvic (straf schop), 40. Laurens ten Heuvel 4-1, 46. Danny Guijt 5-1, 81. Danny Guijt 6-1. Scheidsrech ter: L. Cairo (Den Bosch). Aan tal toeschouwers: 1000. Voor RBC vormde de oefen wedstrijd tegen Kloetinge een laatste test in de aanloop naar de competitie. Er deden bij de Brabanders twee Zeeuwen mee. Aanvaller Benjamin Mart ha begon op links in de basis. Frits Paap viel in de tweede helft op het middenveld in. De innige band tussen Zeeland en Kloetinge uit zich niet al leen in het feit dat veel Zeeuw se jeugdvoetballers de over stap naar Roosendaal hebben gemaakt, maar onder meer ook doordat Roem van Yerse- ke shirtsponsor van de club is geworden. Daarmee wil het schelpdierenverwerkende be drijf uit Yerseke meer landelij ke bekendheid krijgen. „We steunen in Zeeland de wieler club Theo Middelkamp al 23 jaar en zijn sponsor van de voetbalclub Yerseke, maar met RBC krijgen we straks tv-aan- dacht", vertelde directeur Bert Hoogerland dik een maand ge leden na het tekenen van spon sorcontract. Roem van Yerseke was overigens al twee jaar wed strijdsponsor van RBC. foto Con Clasquin Kloetingedeed vooral in de eerste twintig minuten meer dan behoor lijk mee. Mervin Niemantsverdriet mikte na een splijtende pass van Corné Schilperoort al in de twee de minuut hoog in het doel raak: o-i. Daan Esser had alleen voor doelman Erwin Friebel de 0-2 op zijn schoen, maar te veel tijd no dig om aan te leggen. Dat het uiteindelijk 6-1 werd, was een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. De thuisploeg was vanzelfsprekend de bovenlig gende partij, creëerde meer kan sen en liet er een aantal onbenut. Met technisch verzorgd voetbal do mineerde RBC Roosendaal naar mate de eerste helft vorderde. Maar Kloetinge gaf in de eerste oe fenwedstrijd ook een aantal tref fers nogal eenvoudig weg. „Toch", vond Hiensch, „hebben we het niet onverdienstelijk gedaan." De trainer sprak vooral van een nutti ge partij. „Ik heb veel nieuwe jon gens voor het eerst zien spelen. Voor ons wordt het na het vertrek van Giovanni Siereveld belangrijk het centrum achterin goed weg te zetten." Met nieuweling Arjan van der Smissen (van RBC Roosen daal) en Erwin van der Woerdt centraal achterin liep Kloetinge in een tijdsbestek van krap twintig minuten nog voor rust tegen vier doelpunten aan. De eerste twee te gendoelpunten ontstonden uit een identieke situatie. Beide keren werd de defensie inclusief doel man Van der Schee bij een hoge bal aan de tweede paal door de lucht geklopt. Hiensch: „Door de lucht zijn we zwak, omdat we lengte tekort ko men. Daarom is dit nuttig. Als je tegen een derdeklasser speelt, is dat niet aan de orde." denken. Carl en Erben hebben op groeiende kinderen en ook Renate heeft andere interesses. Ergens zul len ze een beslissing moeten ne men, want als ze niet doorgaan moet ik daar op anticiperen. Bij Ajax en PSV gaan ook wel eens spitsen weg en komen anderen te rug. Ik zou het prettig vinden om met de kern van dit team door te kunnen." Kemkers werkt met zijn trainings schema's voor de drie nu al duide lijk richting Vancouver. „Olym pisch goud lonkt nog steeds." Alle drie missen nog goud op hun ere lijst. „Dat is wel een reden om door te gaan", zei Verheijen, die nu echter nog geen beslissing wil nemen om nog drie jaar verder te gaan. Maar als zijn thuisfront er achter staat is de kans groot dat hij doorgaat. Datzelfde geldt voor Wennemars. „Het is nu aan TVM", zei hij. Ook Renate Groene- wold is „voor tachtig procent ze ker" dat ze de Spelen in Canada wil halen. Kemkers denkt dat alle drie nog voor goud kunnen gaan. „Volgens mij hebben ze alle drie potentie ge noeg en hebben ze ook nog hon ger. Erben boekte vorig seizoen weer progressie, Renate won weer World Cups en Carl draaide zijn beste seizoen ooit." Ook Sven Kramer traint in Hamar fanatiek en spaart zichzelf niet. Aan niets is te zien dat deze spor ter een paar maanden geleden de ziekte van Pfeiffer onder de leden had. Coach Gerard Kemkers be aamt dat. „In de trainingen heb ik er niets meer van kunnen zien. Ik denk niet dat het hem in het sei zoen nog parten gaat spelen. Je kunt het ook nauwelijks een tegen slag noemen. Misschien wordt hij er juist wel meer gedreven door." Kramer wil zijn wereldtitels verde digen, weer Europees kampioen worden, constantere 1500 meters rijden, zijn techniek verfijnen en nummer één van de Adelskalen- dern worden. Doelen genoeg. Uit eindelijk moet er in 2010 Olym pisch goud volgen in Vancouver. Als dat lukt heeft hij op zijn 23ste alles gewonnen en zijn de Spelen in Canada wellicht zijn eindsta tion. „Maar als dat niet gebeurt, ga ik zeker nog door tot de Spelen van vier jaar later in Rusland." „Het voetbal in België is hard achteruit gegaan. Dat komt omdat wij altijd te laat anticiperen op ontwikkelingen." Walter Meeuws, voormalig bondscoach van de Rode Dui vels in De Volkskrant. „In het verkeer krijg je keurig voorrang als je daar recht op hebt, middelvingers zie je daar niet." Volgens Roy Makaay lijken Duitsland en Nederland aardig op elkaar, behalve in het verkeer. In VI. „Ik had geen goed gevoel bij het eerste contact." Makaay, waarom hij niet voor PSV koos, in de Volkskrant. „Mijn gevoel zei dat ik het niet moest doen." Makaay, waarom hij niet voor Ajax koos, in de Volkskrant. „Ik was bereid geld in te leveren, maar het verschil tussen wat ik verdiende bij Bayern en wat AZ bood was veel te groot." Makaay, waarom hij niet voor AZ koos, in de Volkskrant. „Ach, vorig seizoen bleek de weg naar Liverpool ook lastig te vin den voor de bondscoach. Dat bewijst maar weer dat het er voor hem niet toe doet bij welke club je speelt." Boudewijn Zenden wil zich via Olympique Marseille weer in Oranje spelen, in het AD. Het is frustrerend om je te moeten verdedigen als je olympisch kampioen wordt, puur en alleen omdat een aantal idioten een loopje neemt met de waarden en normen in de sport." Charles van Commenée, Nederlandse chef de Mission voor de spelen in Peking, in De Telegraaf. De 40-jarige Dara Tor res heeft bij de Ameri kaanse zwemkam- pioenschappen verrassend het nationale record op de 50 meter vrij aangescherpt. Met een tijd van 24,53 dook ze on der de oude toptijd die ze sinds zeven jaar met 24,63 in handen had. De tijd van Tor res was de een na beste tijd van 2007. Torres was de oudste winna res in de geschiedenis van het toernooi. Haar eerste titel won ze 26 jaar geleden. Nooit eerder zal een Russische competitie wedstrijd zo veel be langstelling van Nederlandse coaches hebben getrokken als Dinamo Moskou-Zenith St. Petersburg van afgelopen za terdag. Ronald Koeman, Jan Wouters, Tonny Bruins Slot, Jan Reker, Piet de Visser, Stan Valckx en Guus Hiddink wa ren toeschouwer. Aan de zij lijn stond Dick Advocaat, geas sisteerd door Cor Pot. Tussen de lijnen liep dan nog Fernan do Ricksen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gaat vol gend jaar bij de Olympische Spelen in Peking een re cordaantal dopingcontroles uitvoeren. De vice-voorzit- ter van het IOC, Thomas Bach, heeft dit gezegd in een inter view met de Duitse krant Welt am Sonntag. „We hebben in Athene 3667 controles gedaan. In Peking wor den dat er 4500. We gaan ons systeem, dat we sinds Salt Lake City 2002 ontwikkeld hebben, nog verder verfijnen", aldus Bach. Het IOC gaat in de aanloop naar de Spelen de prestaties van sporters ook extra in de gaten houden. „Vooral atleten die zich de komende maanden opvallend snel verbeteren, gaan we in het vizier houden." Keukens in alle maten en kleuren Eigen inmeetservice en montagedienst Zeer korte levertijden 5 jaar garantie op keukens Rechtstreeks van de fabriek www.keukenstudiodelooff.nl Keukenstudio De Looff Bedrijfsweg 11 (bedrijventerrein Vrijburg) 4387 PD Vlissingen Telefoon: 0118 - 491929 Fax: 0118 - 491900 Email: info@keukenstudiodelooff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53