Randwijck legt tijdbeeld vast j^^or betere beveiliging OPEN 'DELSCHER' DAGEN Man breekt rug bij auto-ongeluk Onrust over brief l'Escaut Nieuwe inbraak vraagt om cameratoezicht in winkelcentrum Goes. ekmatras cadeau SPZC Maandag 6 augustus 2007 1 7 door Frank Balkenende GOES - Bakkerij Boer wil camera toezicht in winkelcentrum De Spinne in Goes. Sjako Boer pleit er voor na (opnieuw) een winkelin braak. Met name aan de achterzij de van het nieuwe winkelcomplex is het 's avonds en 's nachts te don ker. Omdat er ook weinig sociale controle is, kunnen inbrekers er ongestoord hun gang gaan. De inbrekers richtten vorige week bij de bakkerij voor duizenden eu ro's schade aan. „Ze hebben de achterdeur geforceerd en vervol gens geprobeerd de kassakluis open te krijgen. Dat ding is wel he lemaal verwrongen, maar open kregen ze hem niet. Ik snap ook niet dat ze nog inbreken, want er is hier niks te halen", zegt Boer. Boer wil met andere winkeliers in De Spinne én de gemeente overleg gen of cameratoezicht, zoals in de binnenstad van Goes, een oplos sing kan zijn. „We moeten wat doen, want De Spinne begint zo een verkeerde naam te krijgen." Dat imago dankt De Spinne aan een serie overvallen en inbraken. Kort na de opening van het nieu we winkelcentrum in 2005 was het al raak. Bij het Chinese restau rant China Corner, de bakkerij en de bloemist werd ingebroken. Twee weken later werd China Cor ner het slachtoffer van een gewa pende overval, waarbij de eigenaar in de borst werd geschoten. Hij overleefde het wonderwel. Dit voorjaar pleegden vier Goesenaren een overval op Het Kruidvat, waar bij personeel zwaar werd mishan deld. Nu weer een inbraak. Volgens Boer komen de daders vrijwel altijd uit de wijk. „Het zijn bekenden van de politie, die de boel hier verstieren." VLISSINGEN - Zal woningcorporatie l'Escaut ooit leren te communice ren met haar huurders? Bewoners van de Schaepmanstraat in Vlissin- gen wagen dat te betwijfelen. Zij plukten zaterdagmorgen de zo veelste vage brief over de sloop- plannen van de deurmat. Op een zaterdagmorgen, herhaalt bewo ner Bart Luchtmeijer. „Zodat we tot maandag moeten wachten met reageren. Dat is niet voor het eerst dat l'Escaut ons dat flikt." Dan de inhoud. Die is er eigenlijk niet. In de brief staat alleen dat l'Escaut vasthoudt aan de oor spronkelijke sloopplannen, maar nog niet te weten wat er met de Schaepmanstraat gaat gebeuren. „Welke oorspronkelijke sloopplan nen?", vraagt Luchtmeijer zich af „Het convenant of de prestatieaf spraken? Deze brief roept zo veel vragen op dat wij daar ongerust van raken." Bij l'Escaut was dit weekend nie mand bereikbaar voor een reactie. NIEUWERKERK - Een 2o-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Nieuwerkerk. In een flauwe bocht in de Stolpweg kwam hij op de linker weghelft te recht. Om een tegenligger te ont wijken, trok de 20-jarige aan zijn stuur, raakte een boom en een hek en kwam tot stilstand op het erf van een woning aan de West straat. De man is met een gebro ken rug overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Zijn auto raakte onherstelbaar beschadigd. Sophie Booy barones Van Randwijck bij de kampeerwagen waarin zij in de zomer van 1953 toenmalig prinses Beatrix ontving als logé. foto Marijke Folkertsma Bogner van Laack Moschino CHEAPANDCHIC Kenzo Burberry MaxMara Markt 11-13 4461 AH Goes telefoon 0113 227607 Vol nieuwe energie en met veel enthousiasme presenteren wij onze herfst/wintercollectie 2007/2008 tijdens de open 'DELSCHER' dagen van woensdag 8 augustus tot en met zaterdag 11 augustus. (dinsdag 7 augustus gesloten) Onze openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur Kijk ook op www.delscher.nl Mes voor een Hastens sn ontvang een tot maximaal €1800,- Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41