met vanaf het water Rust en reinheid rond het meer mannetje n Mannen gewond Grote zoekactie naar vermiste zwemmer Veroorzaker ongeval Yerseke meldt zich bij de politie Controles voorkomen duizenden euro's aan schade voor waterschap. na www.nice-goes.nl GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl PZC Maandag 6 augustus 2007 3 THOLEN - De politie is een on derzoek begonnen naar een inci dent dat zaterdagavond rond acht uur plaatsvond op een recreatie terrein op de Oesterdam op Tho- len. Zeven mannen, allen afkomstig uit de gemeente Noord-Beve land, hadden in verband met een vrijgezellenfeest quad gereden en waren daarbij vies geworden van de modder en het stof Ze beslo ten zich te douchen in de buiten douches op het recreatieterrein. Op een gegeven moment kwam er een aantal mannen zeer agres sief naar hen toelopen. Blijkbaar stoorden zij zich aan de ontblote lichamen. Er ontstond een handgemeen waarbij over en weer werd gesla gen. Twee mannen (van de groep van het vrijgezellenfeest) zijn hierbij in hun arm gestoken. Hierna is een van de belagers in een auto gestapt en is ingereden op twee anderen. Door weg te springen konden ze aan de auto ontsnappen. De gewonde personen zijn door het ambulancepersoneel behan deld en doorgestuurd naar de HAP. 'O'y.. Een bezoeker die met zijn camper bij de haven van Kamperland staat, moet ook zijn visvergunning laten zien. Alles blijkt in orde. foto Izaak Verkeste door Maurits Sep SEROOSKERKE - Rustiger, veiliger, schoner. Dat zijn de redenen om scherp te controleren op en rond het Veerse Meer. En geld. Water schap Zeeuwse Eilanden, dat de oevers en de eilanden van het meer beheert, is ieder jaar duizen den euro's kwijt aan schade door vernielingen en diefstal. Op een parkeerplaats van het wa- groep. „Ik pak regelmatig de kop hoor. Je moet wel zorgen dat je vol doende drinkt en eet. Gelukkig heeft elke groep een volgwagen. Je krijgt voortdurend water, banaan tjes en reepjes. Elke dag staat er een heerlijke lunch klaar. Dat ver zorgen Anneke en Marga perfect." De tweede etappe, zondag, van Oraison naar Bollene (155 kilome ter) was een eitje. „Redelijk vlak, gemiddeld 26,6 gereden, veelal door de lavendelvelden. Prachtig." terschap langs het Veerse Meer bij Kamperland blijken tijdens een controle afgelopen vrijdagavond diepe sporen te zijn getrokken door crossen met motoren. „Dat moet maandag weer worden her steld", zegt controleur Peter Blan ker. „Anders gaat het van kwaad tot erger. En het duurt jaren voor dat de natuur op de plek van een kampvuur zich heeft hersteld." Voorkomen is het devies van de ge zamenlijke controles met politie, Staatsbosbeheer en gemeenten. Daarom worden eerst folders uitge reikt aan toeristen die met hun camper of caravan 's avonds op een parkeerplaats staan. „We wil len ze echt geen oor aannaaien", zegt Peter Blanker van het water schap. Illegaal kamperen is door het ver scherpt toezicht flink afgenomen, zegt Jaap van der Hiele van de re giopolitie. De laatste jaren komt het gemiddeld vier tot zeven keer per nacht voor, voordien werden per nacht wel tachtig recreanten betrapt. Visstroperij blijft een hardnekkig probleem. Vooral Nederlanders vis sen na zonsondergang of zonder Yerseke - De man die verantwoor delijk is voor het ongeval vorige week vrijdagavond op de Korringa- weg in Yerseke heeft zich bij de po litie gemeld. Het betreft een 38-jari- ge man uit Yerseke. Op vrijdag 27 juli werd een 15-jari ge jongen uit Yerseke in de berm van de Korringaweg aangetroffen. Getuigen hadden gezien dat een donkere auto de jongen, die op zijn fiets reed, van achteren had aangereden. Volgens de getuigen was de auto vergunning. Blanker: „Belgen heb ben alles goed geregeld. Die zeg gen zelf ook: een paar boetes kos ten meer dan die vergunningen." De controles op en rond het Veer se Meer worden sinds 2003 uitge voerd. Ze vinden vooral plaats in de avonduren en in de weekein den. Er doen dertien buitenge woon opsporingsambtenaren en zes toezichthouders aan mee. Dit jaar zijn sinds half juni 75 zaken aangepakt, uiteenlopend van waar schuwingen voor illegaal kampe ren tot visstroperij en illegale hou- se-feesten in de open lucht. komen aanrijden vanuit de rich ting Molendijk/Havendijk en was hij er, na het veroorzaken van de aanrijding, vandoor gegaan in de richting van het industrieterrein. De technische recherche heeft ter plaatse sporenonderzoek uitge voerd. Toen het thuisfront van de jongen werd gewaarschuwd bleek dat de jongen ook nog een hond bij zich had gehad. Later werd dujidelijk dat omwondenenden de hond hadden opgevangen. RENESSE - De kustwacht heeft zon dag voor de kust bij Renesse een vergeefse zoekactie ondernomen naar een vermiste zwemmer. Nadat de melding van de vermis sing omstreeks half zes bij het kust wachtcentrum in Den Helder was binnengekomen, werden de KNRM-reddingboten Koopmans- dank en Harder van station Noord- land en de Griend van Ouddorp gealarmeerd. Zij kregen steun van de drie reddingboten van de strandreddingsbrigade van Schou wen. Later werd ook een helikop ter vanuit Den Helder ingescha keld. Nadat het kustgebied van de Stormvloedkering tot aan de Brou- wersdam enkele malen was afge zocht zonder een spoor van de ver miste zwemmer te vinden, werd de zoekactie omstreeks half negen gestaakt. Op dat moment waren de melders van de vermissing eveneens spoorloos. Bollene .Oraison AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstroat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3