smal voor de eerste auto weSin^ rr i nog weer iets breder OPEN DELSCHER* DAGEN Man breekt rug bij auto-ongeluk Incidenten in Renesse Overheden willen voorbereid zijn op nog een duinverzwaring. B PZC Maandag 6 augustus 2007 17 door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De duinen bij West duin bij Vlissingen moeten met een zo breed worden dat er over vijftig jaar geen ingrijpende maat regelen meer nodig zijn als de kust nog extra versterkt moet worden. Dat vinden de gemeente, het wa terschap Zeeuwse Eilanden en de provincie. De duinversterking bij Westduin begint volgend jaar. Het Westduingebied is een zoge naamde 'zwakke schakel', een plek in de duinen die niet sterk genoeg is. Langs de hele kust worden die zwakke schakels de komende jaren versterkt. Op Walcheren gaat het behalve om Westduin bijvoor beeld ook om het gebied tussen Westkapelle en Domburg en dat tussen Zoutelande en Westkapel le. Het Rijk wil het Westduingebied zo aanpassen dat het sterk genoeg is voor de komende vijftig jaar. Ge meente, waterschap en provincie wilden een versterking die hon derd jaar mee kon, maar gaan nu akkoord met een compromis. Er wordt alvast rekening gehouden met een nieuwe kustversterking over vijftig jaar. Dat betekent dat de duinen breder en lager worden dan aanvankelijk de bedoeling was. Het voordeel is dat het gebied maar één keer op de schop moet, omdat de duinen alleen opge hoogd moeten worden als nieuwe kustversterking nodig is. Dat be spaart kosten en in de toekomst blijft de overlast beperkt. Boven dien kan de begroeiing op het duin gespaard blijven, waardoor de bestaande natuur minder wordt aangetast en de omgeving minder last heeft van zandverstui vingen. Ringsteken met tractoren, ballonnen oppompen, een smid die zijn ambacht demonstreert en een meisje dat een antieke tractor bewondert, het was zaterdag te zien op de Dag van 't Ouweland. foto's Willem Mieras NIEUWERKERK - Een 20-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Nieuwerkerk. In een flauwe bocht in de Stolpweg kwam hij op de linker weghelft te recht. Om een tegenligger te ont wijken, trok de 20-jarige aan zijn stuur, raakte een boom en een hek en kwam tot stilstand op het erf van een woning aan de West straat. De man is met een gebro ken rug overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Zijn auto raakte onherstelbaar beschadigd. RENESSE - Zoals altijd in de zomer had de politie dit weekend haar handen vol in Renesse. Twee 16-jarige jongens uit Lottum verschaften ook ambulanceperso neel en de brandweer extra werk. Ze belden in een dronken bui in de nacht van vrijdag op zaterdag de politie met het bericht dat er een drenkeling in het water lag. Dat bleek niet zo. De jongens zijn bekeurd wegens openbare dron kenschap en moeten door naar Halt. Dezelfde nacht hield de politie drie mannen uit Middelburg aan van 18, 19 en 23 jaar oud. Ze had den een Duitse man geslagen. Twee van de mannen beledigden ook nog de agenten, de 23-jarige uitte zelfs bedreigingen. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Daarna hield de politie een 33-jari- ge man uit Sommelsdijk. Hij zat dronken achter het stuur. Zijn rij bewijs werd daarop in beslag geno men. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory), Breda Meer informatie: bel 0900 - 225 0 225 Vol nieuwe energie en met veel enthousiasme presenteren wij onze herfst/wintercollectie 2007/2008 tijdens de open 'DELSCHER' dagen van woensdag 8 augustus tot en met zaterdag 11 augustus (dinsdag 7 augustus gesloten) Bogner van Laack Moschino CHEAPANDCHIC Kenzo Burberry MaxMara Kijk ook op www.delscher.nl Onze openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35