PZC Bakker wil cameratoezicht Jonge trucker uit Kapelle eindigt in achterhoede rijderswedstrijd 15 Man slaat agent met kabelslot bij aanhouding Minderhoud wint ringrijden Man berooft gehandicapte van handtas EN-l HOLEN 16 16 17 Nieuwe inbraak vraagt om betere beveiliging winkelcentrum Goes. Erik Bouma behaalt 14e plek in competitie voor chauffeurs tot 35 jaar. nrr Bloot Barones speelt hoofdrol in documentaire Dag van 't Ouweland trekt veel volk naar Oud-Sabbinge Maandag 6 augustus 2007 1# //ff Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Bakkerij Boer wil camera toezicht in winkelcentrum De Spinne in Goes. Sjako Boer pleit er voor na (opnieuw) een winkelin braak. Met name aan de achterzij de van het nieuwe winkelcomplex is het 's avonds en 's nachts te don ker. Omdat er ook weinig sociale controle is, kunnen inbrekers er on gestoord hun gang gaan. De inbrekers richtten vorige week bij de bakkerij voor duizenden eu ro's schade aan. „Ze hebben de ach terdeur geforceerd en vervolgens geprobeerd de kassakluis open te krijgen. Dat ding is wel helemaal verwrongen, maar open kregen ze hem niet. Ik snap ook niet dat ze nog inbreken, want er is hier niks te halen", zegt Boer. Boer wil met andere winkeliers in De Spinne én de gemeente overleg gen of cameratoezicht, zoals in de binnenstad van Goes, een oplos sing kan zijn. „We moeten wat doen, want De Spinne begint zo een verkeerde naam te krijgen." Dat imago dankt De Spinne aan een serie overvallen en inbraken. Kort na de opening van het nieu we winkelcentrum in 2005 was het al raak. Bij het Chinese restaurant China Corner, de bakkerij en de bloemist werd ingebroken. Twee weken later werd China Corner het slachtoffer van een gewapende overval, waarbij de eigenaar in de borst werd geschoten. Hij overleef de het wonder boven wonder. Dit 1^ Bakker Boer pleit voor camera- toezicht in De Spinne in Goes, het winkelcentrum waar twee ge wapende overvallen en een reeks inbraken zijn gepleegd. voorjaar pleegden vier Goesenaren een overval op het Kruidvat, waar bij personeel zwaar werd mishan deld. Nu weer een inbraak. Volgens Boer komen de daders vrijwel altijd uit de wijk. „Het zijn bekenden van de politie, die de boel hier verstieren." De politie wil dat niet bevestigen. Wel staat in de Goese jeugdnota dat jonge ren in de Goese Polder vaker en op jongere leeftijd strafbare feiten plegen dan hun leeftijdgenoten el ders in de gemeente. Burgemees ter D. van der Zaag wil zich niet uitlaten over de veiligheidssituatie in de Goese Polder. GOES - Er moest zondagnacht in Goes pepperspray aan te pas ko men om een 48-jarige man uit de gemeente Reimerswaal tot beda ren te brengen. Agenten wilden de man rond mid dernacht aanhouden omdat hij er van wordt verdacht dezelfde avond een 23-jarige vrouw uit Goes in een café te hebben mis handeld. Bij zijn aanhouding op de J. A. van der Goeskade verzette de man zich hevig. Hij probeerde met een kabelslot tegen het hoofd van één van de agenten te slaan. Eén keer lukte dat, maar de agent droeg een helm en bleef ongedeerd. Pepper spray schakelde de man uit. door Marlies Lampert DOMBURG - Tijdens de klassements wedstrijd ringrijden, zaterdag in Domburg, staken de broers Coen en Martijn Minderhoud en Robert Jan Provoost alle dertig ringen. Martijn won overtuigend door de anderen te verslaan in de kamp. De ochtendbekers waren achter eenvolgens voor Sander Willemse en Robert Jan Provoost. Winnaar van de jeugdbeker werd Denise Klap met 27 ringen. Bij de kamp voor de middagbekers kwam de 10 mm-ring er aan te pas. Ook hier pakte Martijn Min derhoud de eerste beker en Coen Minderhoud de tweede. Ramon Vader won zowel de derde beker als de pollepel. Bij de wedstrijd in Koudekerke za ten geen sterren die alle 30 ringen wisten te steken. De strijd om het dagkampioenschap ging uiteinde lijk tussen Suzy de Pagter en Peter de Pagter met allebei 29 ringen. Bij het kampen verdeelden ze de prij zen eerlijk. Peter won het dagklas sement op de 26 mm-ring. Suzy won de ie beker en Peter de 2e be ker. HULST - Een 37-jarige vrouw uit Venray is gistermiddag rond twee uur in de Overdamstraat in Hulst slachtoffer geworden van een bru tale tasjesrover. De vrouw, die in een rolstoel zit, had haar handtas op haar schoot gelegd. Er naderde een fietser, die plotseling de tas uit haar handen griste. Ze moest hem loslaten, omdat ze anders met haar rolstoel om zou vallen. De politie is op zoek naar getuigen van de brutale beroving. Zij wor den gevraagd contact op te nemen met 0900-8844. Ze kunnen ook bellenn met het plaatselijke politie bureau. door Frank Balkenende ASSEN - Echt lekker ging het niet. Daarom eindigde de Kapelse vrachtwagenchauffeur Erik Bou ma zaterdag op het TT-circuit in Assen in het achterveld tijdens de Young European Truck Dri- ver-competitie. „Veertiende van de twintig, da's niet goed." De competitie voor jonge vracht wagenchauffeurs (tot 35 jaar) is een initiatief van vrachtwagenfa brikant Scania en de Europese Unie. Doel is de chauffeurs zo bij te slijpen dat ze veiliger rijden. Ze moeten allerlei manoeuvres uitvoe ren, maar bijvoorbeeld ook hun la ding goed zekeren. Ook theorie hoort bij de tweejaarlijkse wed strijd. Van de vijfhonderd deelnemende jonge, Nederlandse chauffeurs was Erik Bouma doorgedrongen tot de finale, die zich zaterdag afspeelde tijdens het Truckstar Festival op het circuit van Assen. Daar wacht ten hem zware opdrachten, zoals [J| De Kapelse trucker Erik Bouma heeft zaterdag op het circuit van Assen een veertiende plek be haald in de Young European Truck Driver-competitie. het parkeren 'in de nauwste gaat jes'. Uiteraard ging het erom wie dat goed en veilig, maar ook zo snel mogelijk volbracht. „Ik zat me een beetje op te fokken omdat het niet lekker liep. Als je niet ontspannen bent, rij je min der soepel en scoor je minder. Wil je in deze competitie bovenaan eindigen, dan moet je op elk on derdeel veel punten halen." De jonge truckers moesten ook 25 theorievragen beantwoorden. Toen bleek dat zijn tegenstanders die vooraf al op internet hadden opgezocht. „Ik ben niet zo'n sur fer, dus dat had ik niet gedaan." Bouma kan over twee jaar nog één keer meedingen naar de titel. Tip? redactie@pzc.nl Onlangs bracht die moeder uit Goes haar zoontje Robert van vijf op de fiets naar school. Drie puberende jongens van een jaar of vijftien passeerden moe der en zoon. De jongeren discussi eerden over bier, sigaretten en jointjes. Ze deden dit zo luid dat haar zoontje f arden van het ge sprek opving. In het voorbijgaan zei één van de jongeren: „Ik vind dat het moet kunnen in de vakantie een extra biertje en een extra blowtje te nemen." Robert hoorde het gesprek eens aan en zei toen gniffelend: „Ha- ha, mama, die jongen gaat in de vakantie heel de tijd in zijn blootje lopen." Het Goese winkelcentrum De Spinne is geliefd bij overvallers en inbrekers. Een viertal jonge Goesenaren wordt ervan verdacht 26 april een gewapende overval te hebben gepleegd op het Kruidvat. Daarbij werd bruut geweld gebruikt tegen personeelsleden. De vier zitten nog vast. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33