a rt Zaterdagvoetballes'. Kemkers v! Beste wint? Selectie van Kloetinge hoofdgast op open dag van RBC Roosendaal Ook Sven Kramer na ziekteperiode weer volop in training. 30 Maandag 6 augustus 2007 PZC DQ3 VKAviv CEES VAN LIERE* De band tussen RBC Roosendaal en Zee- land is innig. De hoofdsponsor van de club komt zelfs uit de provincie. Naam: Cees van Liere Woonplaats: Kortgene Leeftijd: 59 Functie: tot zijn vervroegde pensionering, bur gemeester van Noord-Beveland en sinds enkele jaren ambassadeur van RBC in Zeeland. door Peter van Kouteren Hebt u zelf ooit gevoetbald „Ik heb in het eerste elftal van Bruse Boys gespeeld en ben er ook be stuurslid geweest." Hoe is uw band met RBC Roosendaal ontstaan? „Als burgemeester van Noord-Beveland heb ik Willem II, dat toen door Robert Maaskant werd getraind, uitgenodigd om op trainingskamp te komen. Toen Maaskant naar RBC ging, is het contact met de club ont staan." In hoeverre is Zeeland voor RBC Roosendaal belangrijk? „Voor Zeeuwen is het de dichtstbijzijnde club in het betaalde voetbal, dus Zeeland is toch een beetje hun achterland. Wat jeugdspelers betreft is daar veel in geïnvesteerd, maar wat het bedrijfsleven betreft was dat een beetje verwaarloosd." Waaruit bestaat uw takenpakket? „Ik probeer het bedrijfsleven te interesseren. Dat heeft het afgelopen jaar geresulteerd in Zeeland's Roem als nieuwe hoofdsponsor en dertig Zeeuwse bedrijven, die stoelen hebben in het stadion. Ik probeer ook binding te maken en nodig af en toe Zeeuwse jeugdspelers en hun lei ders uit om naar een wedstrijd te komen kijken." Gaat u zelf wel eens naar RBC Roosendaal kijken? „Elke thuiswedstrijd. Ik ben een echte supporter." Nog voordat is uitge zocht of hij juist heeft gehandeld, neemt Theo de Rooij ontslag als alge meen directeur van de Ra- bo-wielerploeg. Er was al snel kritiek op het besluit om gele-truidrager Mi chael Rasmussen uit de Tour de France te halen omdat de Deen had gelogen over zijn verblijfsplaats in juni. De Rooij nam die beslissing in overleg met de directie van de Rabobank. Vreemd genoeg geeft die di rectie nu opdracht tot het on derzoek. De top van de bank is blijkbaar niet zeker van zijn zaak en wil de onderste steen boven hebben. De Rooij kiest al bij voorbaat eieren voor zijn geld. Nog dit jaar zullen we weten of zijn terugtreden een moe dig besluit bleek of dat het niet meer dan terecht was. Veel wielerfans zijn hier be nieuwd naar. Maar een heel grote groep zal het werkelijk worst wezen. Het maakt die mensen hele maal niks uit of Rasmussen al dan niet de kluit heeft bela zerd. Ook vinden ze het to taal niet belangrijk dat de prestaties van - nog steeds - Tourwinnaar Alberto Conta- dor zijn omgeven met een do- pinglucht. Want wel of geen doping, de beste in de Tour - een kleine uitzondering daar gelaten - wint altijd. Dat was al zo in de tijd van groothe den als Coppi, Bobet en An- quetil en later ook tijdens de heerschappij van achtereen volgens Merckx, Hinault, Le- mond, Indurain en Armst rong. De algehele opinie is bo vendien dat de renners in de Tour bovenmenselijke presta ties moeten leveren en het niet anders kan om de natuur af en toe een handje te hel pen. Daardoor voelen de fans zich ook niet bedrogen. De heroïek rondom het wielren nen, dat is wat ze grijpt. Dat blijkt ook tijdens de mas saal bezochte kermiskoersen, criteriums en rondjes rond de kerk na de Tour. Hun helden van dichtbij bekijken en mis schien wel aanraken, handte keningen jagen, fotootjes ma ken en ze twintig, dertig of veertig keer voorbij zien rij den in plaats van die schame le flits in de Touretappes. Dat is waar het om draait. Wie er dan wint, maakt ook niet zo veel uit. Maar in eigen land toch liefst een Nederlan der. Wat dit betreft, komt ie dereen tot dusver aan zijn of haar trekken. Weliswaar was er voor het tweede achtereenvolgende jaar geen enkele Nederlandse etappezege in de Tour, in de criteriums zijn onze jongens niet te houden. Boxmeer: Boogerd, Stiphout: Dekker, Chaam: Moerenhout, Wate ringen: Boogerd, Heerlen: Dekker, Steenwijk: Boogerd, het kan niet op. Vandaag rijden de renners in Roosendaal de Draai van de Kaai. Wie verstandig is, zet zijn of haar geld op een Nederlan der. Waarschijnlijk wordt het Tankink, een aardige kerel die je zo'n succes gunt. En hij hoeft vandaag niet eens de beste te zijn. Net zoals die an dere winnaars van de crite- René van Stee door Peter van Kouteren ROOSENDAAL - Voor de voetballers van Kloetinge is de zondag door gaans een rustdag. Bij één van de spaarzame mogelijkheden om naar het strand te gaan, werkte het elftal zich gisteren echter tijdens de open dag van RBC Roosendaal uit eigen wil in het zweet. De formatie van Diederik Hiensch nam brutaal de leiding, maar kreeg uiteindelijk met 6-1 klop.De Brabanders presenteerden zich gis teren aan hun aanhang en onder houden al jaren nauwe contacten met Kloetinge. Hiensch: „Ik heb het aan de jongens voorgelegd en gezegd dat het voor niemand con sequenties zou hebben, als ze niet wilden spelen. Niemand vond het een bezwaar. We hebben wel een sponsor van de trainingspakken, die liever niet had dat zijn naam op zondag vermeld zou worden. Dat respecteren we." Terwijl de mussen van het dak vie len, bond Kloetinge de strijd aan met de pretentieuze club uit de Ju- piler League. Met maar liefst ne gen spelers in de gelederen die in de jeugdopleiding of in de hoofd macht ooit voor de Brabanders uit kwamen, werd de Zeeuwse hoofd klasser afgetroefd. Dat was geen schande, omdat RBC klaar dient te zijn voor de competitiestart, vrij dag thuis tegen Fortuna Sittard. Kloetinge neemt in de oefenwed- strijd tegen RBC Roosendaal bru taal de leiding. Uiteindelijk krijgt de Bevelandse zaterdaghoofdklas ser met 6-1 klop. Gerard Kemkers (rechts) en Erben Wennemars. foto Vincent Jannink/ANP HAMAR - De schaatsploeg van TVM heeft zijn 'oudjes' nog lang niet afgeschreven. Coach Gerard Kemkers liet tijdens het trainings kamp van zijn team in het Noorse Hamar weten met zijn routiniers Erben Wennemars (31), Carl Ver- heijen (32) en Renate Groenewold (30) door te willen naar de Olym pische Spelen van Vancouver in 2010. Beslissingen zijn nog niet geno men, maar wat Kemkers betreft blijven de drie ook na het seizoen 2007-2008 bij zijn team. „Ze zul len ook aan de thuissituatie gaan Een speler van Kloetinge geeft de RBC'ers Jungschlager en Guijt het nakijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32