Sport Vrouwenpolder mekka beachvolleybal geen enkele maat 8 Timko Lokerse eindigt als tweede in eredivisietoernooi. Riemens zevende in triatlon Leiderdorp SSV'65 zegeviert op Zilveren Canze toernooi Minderhoud vijfde op WK jonge paarden Zege Beltman in wereldbekerwedstrijd Skeeleraar Mesu twee keer in toptien Nystrand razendsnel op 100 meter vrije slag W PZC Maandag 6 augustus 2007 [29 door Pieter van Klinken VROUWENPOLDER - Geen parkeer plek te vinden. Óver de koppen lo pen op het strand zelf Struikelen over scheerlijnen die netten om hoog houden. Tien scheidsrech ters die tegelijk fluiten. Het strand Breezand bij Vrouwenpolder was zaterdag het mekka van het beach volleybal. Het hoogtepunt van het toernooi van afgelopen weekeinde was za terdagmiddag, toen de 106 verschil lende velden allemaal werden be speeld. Het was één van de eerste keren dit seizoen dat al het offi ciële beachvolleybal in Nederland op hetzelfde moment op één plek werd gehouden: in Vrouwenpol der. Niet alleen de eredivisie en eerste divisie speelden op het strand van Breezand. Ook het zogenaamde Beach Circuit meerde aan op het Walcherse Noordzeestrand. De ca tegorieën: 2X2 hoog, 2X2 midden/hoog, 2x2 midden/laag, 2x2 laag, 3X3hoog/midden, 3x3 laag en 4x4 laag. Alle categorieën wa ren ook nog eens verdeeld in een klasse met mannen, een met vrou wen en een met gemengde teams. In totaal verschenen 475 verschil lende teams en ruim 1750 volley ballers. En dat allemaal op een klein stukje strand. Het beachvolleybaltoernooi in Vrouwenpolder was volgens veel spelers die alle toernooien spelen, één van de hoogtepunten van het seizoen. Het strand zelf werd ge roemd. „Het is hier lekker breed en nog schoon ook", aldus een speelster uit de categorie 2x2 hoog. „Er zijn toernooien waar ik sok ken aan moet vanwege schelpen, dat is hier lekker niet nodig." Daarnaast was ook het weer een van de redenen dat het toernooi al- ra^ Het beachvolleybaltoernooi in Vrouwenpolder werd zaterdag en zondag door de spelers bijna unaniem betiteld als beste van het jaar. om werd gewaardeerd. Alleen liep het daardoor ook enorm uit. Zater dag om zes uur waren nog diverse klassen bezig, terwijl volgens de planning alles rond vijf uur klaar had moeten zijn. Op het strand stond weinig wind, waardoor de rally's langer duurden dan nor maal. Bovendien zorgde de tempe ratuur ervoor dat het speeltempo behoorlijk omlaag ging. De Zeeuwse topteams uit de ere- en eerste divisie keken trots om zich heen. Vooral eredivisionist Timko Lokerse. „Ik loop al heel de dag langs alle velden. Ik vond vroe ger het toernooi van Vlissingen het mooist. Dat is er niet meer en nu vind ik deze het mooist. Mooi strand, goed weer, perfect. En er doen lekker veel Zeeuwen mee." En ook Quinten van de Vrie en de broers Thomas en Marijn Meij boom hadden er niets dan goede woorden voor over. Sportief liepen de prestaties wat uiteen. Voor Timko Lokerse en zijn maat Bart Bolsterlee was het een toptoernooi. Zaterdag won het duo alledrie de wedstrijden, waaronder die tegen het hoger geplaatste duo Tim Oude Elferink/Marco Daalmeijer. Zondag haalde het duo de finale, waarin het echter verloor van Jorn Huijskamp/Roland Rademaker. De twee eindigden dit seizoen nog nooit zo hoog. Thomas en Marijn Meijboom kon den zaterdag geen potten breken. De eerste wedstrijd verloor het duo met 2-0 van Lokerse/Bart Bol sterlee. En ook de laatste twee wedstrijden verloren ze, zodat ze als laatste eindigden in de eredivi sie. Dat heeft verder echter geen betekenis meer, omdat dit het laat ste eredivisie-toernooi van het sei zoen was en het duo toch al was geplaatst voor het NK over twee weken in Scheveningen. Quinten van de Vrie/Rini Boutens werd zaterdag derde in het eerste eerstedivisietoernooi. Tomas Bur gers uit Vlissingen en Franke Be- ijer werden vijfde in het tweede eerstedivisietoernooi. Dat stemde Burgers in elk geval tot tevreden heid, omdat Beijer kampte met een schouderblessure. Aanval van de gebroeders Meijboom tijdens het toernooi bij Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel Het verlangen naar de profs is er niet meer. „Ik vind het prima zoals het nu gaat. Het profwereldje is me enorm tegengevallen. Daar wil ik niks meer mee te maken hebben. En dan zeker niet met de mensen met wie ik te maken heb gehad", aldus Hoogerland, die de deur toch nog op een kiertje houdt. „Al leen als er een héél goede ploeg langskomt, valt er misschien te pra ten." De tachtig kilometer lange koers in Burgh-Haamstede, met 85 ren ners aan het vertrek, kenmerkte zich door een ontsnapping die meteen aan het begin door Peter van Agtmaal (Huijbergen) werd opgezet. Hij kreeg Corné Castein (Lopik) en Kasper Schotte (Rozen burg) met zich mee. Castein moest zijn medevluchters na zo'n dertig kilometer laten gaan. Met nog vijftien rondjes van 2,5 kilome ter voor de boeg, vonden Wally Buurstede (Sint Willebrord) Ger hard Klijnhout ('s-Gravendeel) en Jorrit Walgien (Brielle) aansluiting bij de twee koplopers. Het leiden de vijftal kreeg een klein kwartier later gezelschap van Hoogerland, die uit het peloton wegreed en het tempo in de enigszins stilgevallen kopgroep weer opschroefde. De Yersekenaar sloeg in de slotfase van de koers het beslissende gaat je. Klijnhout, in maart winnaar in Oud-Vossemeer, kon een eerste aanval nog wel counteren. Maar de tweede keer moest hij zich gewon nen geven, waarna Hoogerland on bedreigd naar de zege kon rijden. Kleinhout eindigde op enkele se conden als tweede, terwijl Van Agtmaal - een week eerder win naar in Kortgene - beslag legde op derde plaats. Johnny Hoogerland heeft een te leurstellend profavontuur achter zich gelaten. De wielrenner uit Yerseke rijgt de zeges de laatste dagen aan elka ar. LEIDERDORP - Mark Riemens is ze vende geworden in de halve triat lon van Leiderdorp. De Middelburger miste de slag op de 2,5 kilometer zwemmen, waar een groep van zeven man aan de leiding ging. Op de fiets kon Rie mens niet veel goedmaken. Op de 20 kilometer lopen schoof hij nog een enkele plaats vooruit, om na 4 uur 25 minuten en 44 seconden de verlossende finish te passeren. GOES - De voetballers van SSV'65 hebben zaterdag het Zilveren Gan- ze toernooi gewonnen. Op het 'kampioenschap van Goes', dat gehouden werd op de velden van Robur, hield de Goese zater dag-eersteklasser Goes (tweede), Wolfaartsdijk (derde) en Robur (vierde) achter zich. Kloetinge en Arendskerke deden niet mee aan het toernooi. GOES - Dressuurrruiter Hans-Peter Minderhoud is op het WK voor jonge paarden in het Duitse Ver der goed gestart. In de klasse voor vijfjarige paarden eindigde hij met Roosevelt op de vijfde plaats. De Westkappelaar heeft in Verden nog twee ijzers in het vuur: John son en Freebird Ucelli T. Met Flo- rencio greep hij in Verden in 2004 en 2005 de wereldtitel. Ook met Rubels vierde hij successen. VARGARDA - Chantal Beltman heeft gisteren de wereldbekerkoers Open de Suede in het Zweedse Vargarda gewonnen. De wielren- ster van T-Mobile schudde in de slotfase haar medevluchtster Karin Thürig af De Duitse bereikte als tweede de finish. Het was voor Beltman de derde wereldbekerze ge in haar loopbaan. Eerder won ze twee keer de Rotterdam Tour. GOES - Erwin Mesu eindigde dit weeekeinde twee keer in de top tien. De skeeleraar uit Middelburg sprintte in Otterloo in de B-klasse naar de vijfde plaats. Niels Steen bakker uit Biggerkerke werd acht ste, André van Espen uit Axel 27e. In Joure kwam Mesu als achtste binnen. Promotie naar de A-klasse is dichtbij. Nationaal veteranen- kampioen Cees Cijsouw werd acht ste in Otterloo en tweede in Joure. PARIJS - De Zweedse zwemmer Ste fan Nystrand heeft bij internatio nale wedstrijden in Parijs de twee de tijd ooit op de 100 meter vrij ge realiseerd. Hij tikte in de finale aan in 47,91 en bleef hiermee net bo ven het wereldrecord van Pieter van den Hoogenband. Hij vestigde het record op de Olympische Spelen van 2000 in Sydney: 47,84.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31