Ondernemer Op Johnny Hoogerland staat Zwakke start breekt Jong Zeeland op in duel met Jong Willem II: 2-8 HVV in oefentoernooi te sterk voor MOC'17, RCS en Heinkenszand Van Housselt grijpt naast de titel Tweedeklasser uit Souburg verliest alleen van toernooiwinnaar. Zierikzee-speler Mathijs Hage scoort twee keer voor selectie. Joke Ganseman grijpt zege vrouwendubbel in Reimerswaaltoernooi. Wielrenner uit Yerseke wint drie koersen in vier dagen. Adverteren? Bel: 0113 - 315 548 28 Maandag 6 augustus 2007 PZC W -«-lp Een speler van Yerseke schermt tijdens het Reimerswaaltoernooi de bal af voor een speler van Krabbendijke. foto Willem Mieras door Armando Langebeke heinkenszand - Aftasten, uitprobe ren en overleven. Dat waren de trefwoorden voor de vier deelne mende teams van het derde Zee land Assurantiën toernooi. HW'24 werd de verdiende eind winnaar van het toernooi dat zater dagavond in Heinkenszand gehou den werd. Van de vier ploegen die elkaar in een halve competitie troffen, is HW'24 duidelijk het verst in de voorbereiding. Trainer Michel Leonhart beschikt over een be hoorlijk ingespeelde ploeg en met spitsen Christoph Praet en Jary Vyaene is er voorin steeds dreiging aanwezig. Dat bleek al in de eerste wedstrijd. RCS, dat vrijdagavond al een wed strijd had gespeeld tegen Terneu- zense Boys (2-1 winst) en niet kon den beschikken over zes selec tiespelers, kwam op een i-o-voor- sprong, maar die werd via een prachtige boogbal van Praet en een droge knal van Vyaene omge zet in een 2-1-einduitslag. In de tweede wedstrijd werd er met dezelfde cijfers gewonnen van MOC'17. Voor de toernooiwinst had de Zeeuws-Vlaamse ploeg aan één punt genoeg in de laatste wed strijd tegen Heinkenszand, dat de eerste twee wedstrijden al kans loos had verloren. Heinkenszand nam via Dennis Kok nog wel bru taal de voorsprong, maar dit werd als snel rechtgezet. De kersverse zondag-tweedeklasser liep eenvou dig uit naar een 4-2. Bij RCS bleek Dennis de Nooijer al goed in vorm. Met vier doelpun ten had hij een belangrijke bijdra ge in de zeges van zijn club in de wedstrijden tegen Heinkenszand en MOC'17 uit Bergen op Zoom. In Yerseke werd een begin ge maakt met het Reimerswaal-toer- nooi, voor clubs uit de gemeente. Krabbendijke verraste Yerseke met o-i. pW HW'24 lijkt op weg naar een goed debuut in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Leonhart wint het Zeeland Assurantiëntoernooi. ZOUTELANDE - De voetballers van Jong Zeeland hebben zaterdag in Zoutelande flink klop gekregen van Jong Willem II: 2-8. De start van de selectie was zwak, maar na de 0-5 bij rust volgde een meer dan verdienstelijke tweede helft. Dat was ook de conclusie van de beide begeleidende trainers van het Zeeuwse team. Ad Roovers: „Voordat de organisatie op zijn plaats stond konden wij weinig te genstand bieden. We lieten Jong Willem II wel erg makkelijk spe len." Edwin Kriens: „In de rust hebben wij het systeem veranderd en enkele wisselingen toegepast. Het baltempo werd opgevoerd en als je dan ziet hoe fraai het tweede doelpunt van Mathijs Hage tot stand komt, zie je gelijk het rende ment. Na de 0-6 was het de beurt van de na rust ingebrachte Mathijs Hage (Zierikzee), de dispensatiespeler uit het Zeeuwse elftal. Dankzij twee doelpunten bracht hij de stand op 2-6. In de slotminuten was weer de beurt aan de bezoe kers. door Sven Bakker vlissingen - Rogier van Housselt is er bij het Schuitema Open Schel- detoernooi niet in geslaagd de overwinning te pakken. De Souburger verloor in de 3-fina- le bij de mannen in twee sets van Luke Hoogesteger: 4-6 en 5-7. Van Housselt had in de halve finale Bernd van Quekelberghe verslagen (6-3 6-4), terwijl Hoogesteger van tennisclub Tilburg met 6-1 6-2 van GPC oefende nu wel, na overleg met de nabestaanden van de deze week overleden ere-voorzitter An ton Hendrikse. Donderdag werd het duel met Kloetinge afgelast. Te gen VCK werd het 2-0, door tref fers van Kevin Franken en Jimmy Pinas. Arnemuiden oefende tegen BVCB, een tweedeklasser uit Bergschen- hoek. Het was een aardige wed strijd, waarin na een uur spelen via een prachtig schot van Arjan Kats een eerder opgelopen achter stand werd goedgemaakt. Het duel Serooskerke-Colijnsplaat- Domburg schiet met scherp in oefenwedstrijd tegen RKAVIC: 11-0. se Boys eindigde in 3-3. De met veel invallers opererende thuisclub werkte tot drie keer toe een achter stand weg. Bij rust was het 0-1 door een doelpunt van Dave Bout Na de thee scoorden Ruud Bu- teyn, Leondro de Neef, Ezra de Korte, Bertus Siereveld en Alex de Visser. Veere-Kapelle eindigde in een 3-2-stand. De bezoekers namen via Ferdy Tilroe en Rob Oosterom een 0-2 voorsprong, maar net voor de als eerste geplaatste Thierry Mooring had gewonnen. Van Housselt kon ondanks zijn plaat sing geen beslag op de titel op de banen van De Schelde, de club waarmee hij afgelopen voorjaar districtskampioen in de hoofdklas se werd. In de vijfde categorie was er weer succes voor Alex Lourens van ten nisclub DOS. In de finale versloeg hij met 6-0 6-1 Joost Raamsdonk. Debbie Boudewijns en Michel Ko kelaar pakten de overwinning in het gemengddubbelspel 4. Tegen Nancy Baecke en Ruben Hendrikse hadden zij wel een drie rust werd het door Ronnie Lou- werse vanaf elf meter 1-2. Halver wege de tweede heflt werd het 2-2 door Giovanni Wattel en vlak voor tijd 3-2 door nieuweling Sil- vian Urani. Het naar de tweede klasse gepro moveerde Nieuwdorp kende en moeizame start. De ploeg verloor op eigen veld van FC Dauwendae- le met 2-4. De Meeuwen was niet opgewas sen tegen hoofdklasser FC Lisse. In Zoutelande werd het 3-6. MZVC kon het doel zo vroeg in het seizoen al goed vinden. De Middelburgers wonnen bij Volhar ding met 6-1. Walcheren was minstens gelijk waardig aan Aardenburg, maar kwam op Zeeuwse-Vlaamse bo dem scorend vermogen tekort: 2-1. Domburg was gisteren op eigen veld op schot tegen RKAVIC uit Amsterdam. Het werd 11-0. In Yerseke werd een begin ge maakt met de Reimerswaal Cup, een toernooi voor ploegen uit de gemeente. Krabbendijk begon de strijd met een zege op Yerseke (0-1), terwijl Rillandia en Kruinin- gen met 2-2 gelijkspelen. In Zeeuws-Vlaanderen speelden Zaamslag en Terneuzen zaterdag een aardige wedstrijd. Terneuzen won op de valreep met 4-3. setter nodig, maar Kokelaar en Boudewijns sloten die winnend af: 7-5 0-6 en 6-3. Monique Flipse en Marcel Baljeu wonnen het ge mengddubbelspel 5 door in de fi nale met 2-6 6-3 en 6-2 van Sonja en. Erik van Broekhoven te win nen. In het vrouwendubbelspel 5 van het Reimerswaaltoernooi greep Jo ke Ganseman van De Schelde uit Vlissingen samen met Annie Eek- hard uit Kruiningen de titel. Els Ars en Helen Clausing werden in de finale geklopt: 6-4 7-6. Dick de Koek en Kees van den Engel won nen het mannendubbelspel 6. Johnny Hoogerland aan de leiding in de Ronde van Burgh-Haamstede. foto Marijke Folkertsma door René van Stee BURGH-HAAMSTEDE - Het is onge twijfeld wel eens eerder gebeurd, maar dat maakt het niet minder bijzonder: binnen vier dagen in drie wielerkoersen starten en ze winnen ook. Johnny Hoogerland tekende de afgelopen week voor dit huzarenstukje. Want na Chaam (woensdag) en Waterin gen (donderdag) was hij zaterdag ook de sterkste in de Ronde van Burgh-Haamstede. Het betekende dit seizoen meteen ook zijn eerste zege op Zeeuwse bodem. En dat werd volgens de in topvorm verke rende Yersekenaar wel eens tijd. „Ik ben nog nooit zo goed geweest als nu. De afgelopen weken eindig de ik ook steeds voorin. Een over winning zat er dus aan te komen. Maar dat dit drie keer achterelkaar zou gebeuren, had ik natuurlijk ook weer niet verwacht", verklaar de hij na afloop. De succesweek van Hoogerland staat in schril contrast met eind vo rig jaar toen zijn contract - on danks diverse toezeggingen - bij de Belgische profploeg Jartazi niet werd verlengd. Hoogerland maalt er niet meer om. Zijn teleurstellen de avontuur bij de profs heeft hij verwerkt. Hij vindt het belangrij ker dat hij het plezier in het fiet sen weer heeft teruggevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30