opent weer met een bloedbad Jessica Nijpjes domineert dressuurkampioenschap Sterke rentree Marcelle de Kam Knappe vijfde plaats bij eventing in Duitsland na gebroken schouder. Middelburse amazone wint zowel goud als zilver bij titelstrijd. PZC Maandag 6 augustus 2007 27 GOES - Marcelle de Kam is terug aan het front van de even- ting-sport. De amazone uit Dom burg eindigde gisteren bij wedstrij den in Schenefeld (Duitsland) met haar paard Ibouche als vijfde in een zogenaamde driesterrenwed strijd. De Kam was lange tijd uit roulatie omdat ze in mei tijdens Horses by the Sea in Domburg bij een val haar schouder brak. Twee weken geleden maakte ze haat come-back in Sahrendorf, net als Schenefeld in de buurt van Hamburg, met een vijftiende plaats. De Kam en Ibouche waren het af gelopen weekeinde goed op dreef De dressuur was met 71% goed voor de derde plaats in de tussen stand. Bij de cross-country liep de combinatie alleen strafpunten op vanwege tijdsoverschrijding. Op het laatste onderdeel, het sprin gen, kwamen twee balken naar be neden. Ibouche kreeg in Duitsland nog een speciale prijs. Die voor het oudste paard uit de competi tie. De ruin is 17. Voor het EK komt De Kam dit jaar niet in aan merking. Door haar blessure miste ze een se lectiewedstrijd, waardoor ze de ti telstrijd in Italië misloopt. Ze richt zich daarom helemaal op Boekelo, een van de zwaarste wedstrijden ter wereld. De wedstrijden in Schenefeld wer den ontsierd door een dodelijk on geval. De Duitse amazone Tina Richter-Vietor (32) kwam tijdens de cross met haar paard Paulchen Panther zo ongelukkig ten val dat ze later in het ziekenhuis overleed. De wedstrijden werden na het on geluk afgelast, behalve die in de klasse van De Kam. Daar was de cross al helemaal afgewerkt. Ron Blok uit Heinkenszand was de eerste Zeeuw die de twijfelachtige eer had zijn tegenstander te feliciteren, hij Wouter Roggeveen uit Haarlem de hand. Na 45 minuten en achttien zetten schudde foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Jessica Nijpjes stuurde zaterdag op het Zeeuws dressuurkampioenschap in de klasse Z2 Hexagons Replay naar het goud en veroverde met Hexagons Razani zilver. Met brons voor zus Chantal met Hexagons Unchaned werd de overmacht van de tweeling uit Middelburg extra onderstreept. In de klasse Zi ver wees Sandra van der Bijl met Ox bow favoriet Chantal Nijpjes met U've Got It verrassend naar de tweede plaats. Al na het eerste onderdeel was het voor de concurrenten en de op Stal de Kroo aanwezige kenners kenners duidelijk; er moest een wonder gebeuren, wilde Jessica Nijpjes de titel nog ontgaan in de Z2-klasse. De 22-jarige amazone stuurde de uitblinkende ruin Re play in de klassieke proef met 67.21 procent naar de winst. Met een score van 65.59 procent en de twee de plaats liet de amazone van de Hexagon Stal uit Schore zien dat ze met de merrie Razani nog een belangrijke troef in handen had. Al voordat ze als laatste starter met Replay in de ring kwam, wist Jessica Nijpjes zich verzekerd van de titel. Als tweede starter van de acht combinaties die zich voor de 'Ik had mij tot doel gesteld gewoon lekker te rijden en dat is gelukt' beslissende kür op muziek wisten te plaatsen, danste ze op muziek van Boyin the Dubble met de Ru- biquil-dochter Razani naar een to taal van 70.5 procent. Een score waar de concurrentie zich op stuk beet. Met perfect op Replay afge stemde muziek uit de film The Sting zorgde Jessica voor een fraai slot van de strijd om de provincia le dressuurtitel. Met de score van 72.88 procent toonde ze zich ook in de kür de beste. Jessica Nijpjes: „Ik had mij tot doel gesteld lekker te rijden en dat is gelukt. Mijn paarden gaven mij een fijn gevoel en gingen ervoor. Als je dan ook nog wint is dat leuk mee geno men." Sandra van der Bijl bewees in de klasse Zi dat ze met Oxbow niet zo maar mede aan de leiding gaat van de Rabo Topcompetitie. De amazone uit Ooltgensplaat reed de Jazz-zoon met een totaal van 67.50 procent naar de zege. In de klasse M2 ging de titel naar Miranda We- ijermans met de zelf gefokte Krack C-zoon Ultano. Met haar score van 199.5 punten bleef de amazo ne uit Grijpskerke Wilma Salm met Richenelle achttien punten voor. Lucie Louws toonde zich met Uquerna, tot haar eigen ver rassing, de beste in de klasse Mi. De Middelburgse stuurde de zesja rige Matterhorn-dochter met 199.5 punten naar de titel. Ook hier moest Wilma Salm genoegen ne men met zilver. Valesca Lafeber werd negende in de klasse M1 foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29