Deze week in de winkel voor slechts Een jaar lang Autoweek voor slechts €1 per week? Het HZ-toernooi Tegenvallende scores Van Assche en Van Minde Motorcrosser Boot sterkste in Vlissingen Krappen verliest finale Volleyballers winnen van Hoenselaar twee keer van België Waterpoloërs zesde in achtlandentoernooi Remy Vasseur 26e in Eupen Topschakers drogen de mindere goden binnen de kortste keren af. Maandag 6 augustus 2007 PZC Sport GOES - Karin Krappen is zaterdag tijdens de open Belgische dart kampioenschappen in Temse als tweede geëindigd. De Vlissingse verloor in de finale van Francis Hoenselaar, die het toernooi voor de zesde keer op haar naam schreef De wedstrijd tussen de twee Ne derlandse vrouwen eindigde in 4-1. Daarvoor had Krappen de hal ve finale met 3-1 van de Britse Dee Bateman gewonnen. ROTTERDAM - Het Nederlandse mannenvolleybalteam heeft giste ren ook de tweede oefenwedstrijd van België gewonnen. Het team van bondscoach Peter Blangé zegevierde wederom met 3-0 (25-21 25-22 25-21). Een dag eer der waren de setstanden 25-21 25-17 en 25-23. Beide landen berei den zich voor op het Europees kampioenschap begin september in Rusland. Oranje speelde zonder publiek rustig te kunnen oefenen. door Roeland van Vliet IPSWICH - De Nederlandse turn- ploeg is zaterdag als derde (en laat ste) geëindigd tijdens een inter land in Ipswich. De ploeg met daarin Anthony van Assche uit Sas van Gent en Carlo van Minde uit Goes kwam uit op een totaal van 344,90 punten. Groot-Brittannië (354,55) won de driekamp. Zwiterland (353,85) bleef Nederland ook ruim voor. Verrassend is dit echter niet: op het WK van 2006 werd Oranje 23e, waar Groot-Brittannië en Zwitserland respectievelijk 19e en zevende werden. De individuele score van Jeffrey Wammes sprong eruit. Hij zette een persoonlijk record neer (89,55) en was daarmee de beste meer kampen Ringenkoning Yuri van Gelder kreeg op zijn specialiteit 16,50 en zette zo de hoogste toe stelscore neer. Anthony van Assche werd dertien de en was de nummer drie van Ne derland. De Zeeuws-Vlaming viel tijdens een sprongencombinatie op vloer. Mede daardoor behaalde hij een wat tegenvallende score van 82,30. Carlo van Minde kon maar niet wennen aan de Engelse toestellen en moest zich tevreden stellen met 79,85 punten. Voor de turners was Ipswich de eerste test op weg naar het WK, dat begin september in Stuttgart is. De tweede interland is over an derhalve week in Madrid. NETANYA - De Nederlandse water poloërs zijn als zesde geëinigd bij het achtlandentoernooi in het Is raëlische Netanya. Servië versloeg Oranje zondag in het duel om de vijfde plaats na strafworpen: 11-10 (2-1, 2-2,1-2, 2-2, 0-0, 0-0/ 4-3). Na de reguliere speeltijd, waarin Nederland een groot aantal overtal- situaties onbenut liet, stond er een 7-7 stand op het scorebord. Beide ploegen kwamen in de verlenging niet tot scoren. GOES - De Vlissingse triatleet Remy Vasseur is gisteren tijdens het open Belgisch kampioenschap in Eupen als 26e geëindigd. Hij deed over de halve triatlon 4 uur en 25 minuten. Vasseur (26) zit in zijn opbouw voor de hele triatlon van Almere, die over tweeënhalve week is. „Ik zit nu aan het einde van een heel zware trainingstijd", vertelde hij. „Daardoor ging het in Eupen niet zo goed. Na het zwemmen lag ik 25e, maar tijdens het fietsen wil den mijn benen niet meer. Als 45e begon ik aan het lopen." De komende twee weken test Vas seur zich nog in Kamperland en Westkapelle. „Ondertussen bouw ik het aantal trainingsuren af De bedoeling is dat ik straks in Alme re een stuk scherper ben." Ga dan snel naar www.autoweek.nl/abonnement en vul uw gegevens in. U kunt ook gratis bellen met 0800-5567777. U krijgt dan elke week 50% korting! door Koen de Vries VLISSINGEN - Ze komen graag naar Vlissingen, de Nederlandse schaak fanaten. Het HZ-toernooi zat dit jaar weer binnen de kortste keren aan zijn maximum van 250 deelne mers. Voor de mindere goden is het wel even op de tanden bijten. In de beginfase treffen ze vaak spe lers door wie ze op gruwelijke wij ze in de pan gehakt worden. Het systeem in Vlissingen is bij zonder. Bij de meeste toernooien worden spelers van gelijke sterkte in groepen ingedeeld. In Vlissin gen is dat anders. Daar wordt voor af een sterktelijst gemaakt, die in tweeën wordt gehakt. De beste 125 staan op de eerste lijst, de 125 met minder capaciteiten op de tweede. Op de eerste dag speelt de num mer 1 tegen nummer 126, 2 tegen 127 enzovoorts. Vanaf dag twee zoekt de computer de tegenstan ders bij elkaar, volgens het Zwit sers systeem. Spelers met evenveel punten worden aan elkaar gekop peld, waarbij de op papier sterkste speler een zo zwak mogelijke te genstander treft. Dankzij dat systeem kwam het bloed op de openingsdag van de elfde editie van het HZ-toernooi weer uit allerlei kieren van het ge bouw aan de Edisonweg gesijpeld. Bijna zonder uitzondering won de sterkere speler, veelal binnen de kortste keren. Dit ondanks de woorden van de Schotse groot meester Motwani, ooit tijdens een voordracht het HZ-toernooi. „The amateur is very dangerous", zei de speler van HWP uit Sas van Gent destijds, om vervolgens partijen te laten zien waarin spelers van naam zich bij de neus lieten ne men door simpele huis-tuin -en-keuken-schakers. Motwani moet er lang naar heb- IW Op de eerste dag van het HZ-schaaktoernooi vielen nauwe lijks verrassingen te noteren. Top pers als Kasimdhzanov, Stellwa- gen en Tiviakov waren snel klaar. ben gezocht. Tijdens het HZ-toer- nooi zijn in de loop der jaren in de eerste ronde nauwelijks verras singen geweest. Ook zaterdag niet. Geen van de David-schakers slaag de erin Goliath een steentje tegen de slaap te schieten. Ron Blok uit Heinkenszand was de eerste Zeeuw die de twijfelachti ge eer had zijn tegenstander te feli citeren. Na 45 minuten en acht tien zetten schudde hij Wouter Roggeveen uit Haarlem de hand. Ondanks zijn bijna veertig jaar er varing speelde Blok een onbeken de variant: het aangenomen ko ningsgambiet. „Het ging lange tijd goed", keek Blok terug. Maar toer nooidirecteur Paul van Rooijen gaf tijdens de analyse aan dat Bloks derde zet al van twijfelachtige kwa liteit was. „Na een potje of drie wordt het toernooi pas leuk", gaf Blok aan „Pas dan ontmoet je spe lers tegen wie je een kans maakt." Johan de Wolf deed het een stuk beter. Hij was een van de eersten die zich naar de kantine begaf met een overwinning op zak. Hij had daarvoor slechts zestien zetjes no dig. Hij beloonde zichzelf met een biertje. Het eerste afwijkende resultaat werd pas na drie uur spelen geno teerd. De partij tussen de als 149 genoteerde Limburger Jack Thora en de nummer 24, een zekere Pq Mohd Omar Ak Hirawan uit Bah rein, eindigt in remise. HZ-schaaktoernooi In de eerste drie ronden van het HZ-schaaktoernooi maak ten de toppers geen fouten. De top tien staat op drie pun ten uit drie wedstrijden. Ook de beste Zeeuw Koen Leenhouts heeft nog geen ave rij opgelopen. Vlissinger Jeroen Hekhuis en Joey Grochal uit Goes doen het verrassend goed. Beiden hebben 2,5 uit 3. Hekhuis hield gisteren de ster ke Braziliaan Van Riemsdijk op remise, Grochal speelde gelijk tegen de Belg Maenhout. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft de zesde clubwedstrijd van MSV De Uitlaat op zijn naam geschre ven. Bij de senioren was hij op het Sloehavencircuit de sterkste. De CPB-coureur moest in de eer ste manche het onderspit delven tegen Dave de Jonge. In de tweede manche wist hij echter te profite ren van een slippertje van de cros ser uit Heinkenszand en de over winning te grijpen. De uitslag van de tweede manche plaats is bepa lend bij gelijke puntenstand. Ondanks de zomerse omstandighe den en de vakanties was er een re delijke opkomst van de deelne mers. Zoals gewoonlijk ging de meeste aandacht uit naar de sterk ste klassen, de senioren. Zij waren in één groep ingedeeld maar wer den afzonderlijk geklasseerd. In de eerste manche pakte De Jon ge meteen kopstart en de rest van het deelnemersveld zag hem eerst terug aan de finish. Boot werd knap tweede. Eerst rekende hij af met Erik van de Wekken en daar na was Martin Stroo eraan voor de moeite. Arno Ruttinger kende een ongelukkige start. Hij verremde zich en kon als laatste vertrekken. Toch wist hij nog veel terrein goe de te maken. De tweede manche begon met op nieuw De Jonge aan de leiding ge volgd door Ruttinger en Boot. In de derde ronde wist Boot op te rukken naar de tweede plaats. In de tiende ronde van de zestien die in beide manches werden verre den kwam Boot als eerste door. De Jonge was bij het dubbelen van een achterblijver ten val gekomen. In vervolgde nog wel zijn weg maar een pijnlijke rug verhinderde hem om nog de aanval op Boot in te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28