wat zelfvertrouwen Puntenverlies voor Celtic na slordig begin aan de competitie Nederlanders trefzeker in Duits bekertoernooi en Tweede divisionist Sankt Pauli schakelt Leverkusen uit. Landskampioenen België en Frankrijk maken geen fout. Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/voetbalcoach en geef je op! PZC Maandag 6 augustus 2007 23 KIEL - De Nederlandse spelers van Hamburger SV speelden gisteren een belangrijke rol in de met 0-5 gewonnen bekerwedstrijd tegen Holstein Kiel, dat drie divisies la ger speelt. Aanvoerder Rafael van der Vaart opende na een klein half uur de score. In de tweede helft maakten ook Nigel de Jong en Ro meo Castelen een doelpunt. Michael Lamey bereikte met zijn nieuwe club MSV Duisburg ook de tweede bekerronde. De oud-PSV'er zorgde in de wedstrijd tegen Babelsberg voor het derde doelpunt. Duisburg won met 0-4. Arnold Bruggink was succesvol voor Hannover 96. Hij maakte in de uitwedstrijd tegen Ahlen, dat twee divisies lager speelt, één tref fer. Hannover won met i-3.Sankt Pauli, uitkomend in de tweede di visie, zorgde voor de grootste ver rassing door Bayer Leverkusen uit te schakelen: 1-0. Energie Cottbus was de tweede ploeg uit de Bun- desliga die in de eerste ronde sneu velde. Rot-Weiss Essen nam na een eindstand van 2-2 de straf schoppen beter. Oud-Feyenoorder Ebi Smolarek maakte een doelpunt voor Borus- sia Dortmund in de met 4-1 ge wonnen uitwedstrijd tegen FC Magdeburg. Werder Bremen ont snapte in de laatste minuut tegen Eintracht Braunschweig: 0-1. Angelos Charisteas vervulde een grote rol bij FC Nürnberg. De Griekse oud-spits van Ajax en Feyenoord maakte twee treffers te gen Victoria Hamburg: 0-6. Bayern München komt vandaag in actie. De Duitsers, met Mark van Bommel, treffen Burghausen. België. Moeskroen - AA Gent 1 - 4, Zulte-Wa- regem -Standard Luik 1 - 4, KV Mechelen - An- derlecht 0-1, Club Brugge - FC Bergen 2 -1, Charleroi - Roeselare 1-1, Brussels - Westerlo 0-1, Dender EH - Germinal Beerschot 1 -2, Lokeren - Sint Truiden 2-1 Stand: Gent 1 - 3, Standard L 1 - 3, RC Genk 1 - 3, Brugge 1 - 3, Germinal B 1 - 3, Lokeren 1 - 3, Anderlecht 1 - 3, Westerlo 1 - 3, Charleroi 1 - 1, Roeselare 1-1, Bergen 1 - 0, St.Truiden 1 - 0, FCV Dender 1 - 0, Mechelen 1 - 0, Brussels 1 - 0, Cercle B 1 - 0, Moeskroen 1 - 0, Z-Ware- gem 1 - 0. Frankrijk. Racing Strasbourg - Olympique Mar seille 0 - 0, Girondins de Bordeaux - RC Lens 1 - 0, Caen - Olympique Nice 1 - 0, Lille OSC - FC Lorient 0 - 0, Monaco - Saint Etienne 1-1, Paris Saint Germain - FC Sochaux 0 - 0, Stade Rennes - AS Nancy 0 - 2 Valenciennes - Toulou se FC 3 - 1, OLympique Lyonnais - Auxerre 2-0. Stand: Lyon 1 - 3, Valenciennes 1 - 3, Nancy 1 - 3, Bordeaux 1 - 3, Caen 1 - 3, Monaco 1-1, Saint Etienne 1-1, Lille 1-1, Lorient 1-1, Marseille 1-1, Paris SG 1 -1, Strasbourg 1-1, Sochaux 1-1, Auxerre 0 - 0, Metz 0 - 0, Lyon 0 - 0, Le Mans 0-0, Lens 1 - 0, Nice 1 - 0, Toulouse 1 - 0, Rennes 1 - 0, Auxerre 1 - 0. Schotland. Celtic - Kilmarnock 0-0, Dundee United - Aberdeen 1-0, Saint Mirren - Mother well 0-1, Inverness Caledonian Thistle - Glas gow Rangers 0-3, Gretna - Falkirk 0-4. Stand: Falkirk 1 - 3, Rangers 1 - 3, Dundee Utd 1 - 3, Motherwell 1 - 3, Celtic 1-1, Kilmar nock 1-1, Hearts 0 - 0, Hibernian 0 - 0, Aber deen 1 - 0, St.Mirren 1 - 0, Inverness 1 - 0, Gretna FC 1 - 0. INVERNESS - Celtic is gisteren ma tig begonnen aan het nieuwe Schotse voetbalseizoen. De lands kampioen van 2006 en 2007 kwam in eigen stadion tegen Kil marnock niet verder dan 0-0. Jan Vennegoor of Hesselink deed van af het beginsignaal mee bij Celtic. Evander Sno bleef de hele wed strijd op de reservebank zitten. Rivaal Glasgow Rangers profiteer de op de eerste speeldag direct van het puntenverlies door zaterdag al de uitwedstrijd tegen Inverness Ca ledonian Thistle met 3-0 te win nen. International Barry Ferguson maakte twee doelpunten. Nacho Novo scoorde ook. In 2005 pakte Glasgow Rangers voor het laatst de landstitel. Tim Krul kende zaterdag een droomdebuut in de Schotse com petitie. De 19-jarige Nederlandse doelman was met Falkirk ruim te sterk voor het gepromoveerde De meeste gevestigde ploegen in Schotland, België en Frankrijk maken hun eerste competitie wedstrijd geen fout. Celtic laat als landskampioen punten liggen. Gretna: 0-4. Krulspeelt de komen de zes maanden op huurbasis voor Falkirk. Hij is eigendom van de En gelse club Newcastle United. Daar kwam hij niet aan spelen toe. Krul maakte in 2005 de overstap van ADO Den Haag. In België hebben Standard Luik en Club Brugge net als Anderlecht de eerste wedstrijd in de voetbalcom petitie winnend afgesloten. De nieuwe spits Francois Sterchele, die Brugge verkoos boven SC Hee renveen, maakte direct beide doel punten in de met 2-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Bergen. Ster chele kwam over van Germinal Beerschot Antwerpen. Standard Luik bond Zulte Ware- gem met 4-1 aan de zegekar. Gent versloeg Moeskroen met dezelfde cijfers. Racing Genk, de nummer twee van vorig seizoen, hield ook drie punten over aan het eerste competitieduel. Cercle Brugge had weinig in te brengen: 3-1. Oud-Aja- cied Tom Soetaers maakte een van de drie doelpunten. Landskam pioen Anderlecht won vrijdag al met 1-0 bij het gepromoveerde KV Mechelen. In Frankrijk vvon kampioen Olym pique Lyon met 2-0 van Auxerre. Olympique Marseille, de nieuwe club van Boudewijn Zenden, speel de met 0-0 gelijk tegen Strasbourg. ■V Een duel tussen Feyenoorder Theo Lucius (links) en de kersverse Liverpool-speler Ryan Babel die van Ajax over kwam. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25