Jong PSV speelt al volwassen PZC 2, M |U 1 SL; 24 Landskampioen wint toernooi Moskou na winst op Real Madrid. 30 en 31 Real: 40 miljoen voor Robben én Ballack Toernooizege Arsenal door treffer Van Persie Feyenoord met twee gelijke spelen derde Documenten Franke verstuurd naar Wada Wij geven u de helft cadeau f j Jacques Schuit wereldkampioen bij de Amateurs A Honkballers Oranje lijden twee nederlagen in Rotterdam Maandag 6 augustus 2007 door Frans van den Nieuwenhof MOSKOU - Ook zonder zijn droom- voorhoede lijkt PSV ineens klaar voor het nieuwe seizoen. Met vijf jonkies in de basis maakte het elf tal van trainer Ronald Koeman gis teren voor rust opnieuw een pri ma indruk tijdens het Railway Tournament in Moskou. PSV klop te Real Madrid in de finale van het toernooi met 2-1 en moet daarom vanmiddag een heel grote beker mee naar Eindhoven nemen. Jeugdig elan en puur voetbaltalent gaven lange tijd de doorslag in het duel met de kampioen van Spanje. Was het duel tegen AC Milan vrij dag nog evenwichtig, gisteren was PSV in de eerste helft gewoon de betere ploeg. Met een juweel van een afstandsschot, precies in de kruising, zorgde uitblinker Aissati voor het hoogtepunt van de avond. Na een halfuur bracht hij PSV zo op 1-0. Niet alleen de achttienjarige Aissa ti voelde zich thuis op dit prachti ge podium. Ook Da Costa (21), Af- ellay (21), Bakkal (22) en Jonathan (18) brachten flair en durf in het spel van PSV. Koeman was wel ge dwongen om voor de jeugd te kie zen. PSV kon drie aanvallers van wege blessures niet opstellen (Farfan, Koné en Perez) en speelde zonder Lazovic. Jonathan maakte zijn debuut als basisspeler. Het goede spel van PSV was niet gebaseerd op bevliegingen, maar PSV domineert in de eerste helft van de toernooifinale tegen Real Madrid en komt op 2-0. Na rust blijven de Eindhovenaren over eind. Het wordt 2-1. op kwaliteit. De Eindhovense ploeg bepaalde lange tijd het tem po tegen Real Madrid, dat enkele van zijn grootste sterren (onder wie Robinho, Guti en Baptista) op de bank liet. Van Nistelrooij zat niet eens bij de selectie. Maar Raül en Saviola speelden wel. Belangrijker dan de prestatie van gisteren is voor Koeman dat er structureel veel veranderd is bij zijn ploeg. De onderlinge concur rentie is enorm groot. „Mede daar door ligt het niveau op trainingen veel hoger dan vorig seizoen", ver wees Koeman naar de periode waarin spelers als Kluivert, Tardel- li en Reiziger weinig ambitie meer uitstraalden. Ondanks een gemiddelde leeftijd van 23,5 jaar maakte PSV een vrij volwassen indruk. Koeman liet zijn ploeg dicht bij elkaar spelen en dankzij de balvaardigheid van vooral Afellay en Aissati werd vaak de vrije man gevonden. Jonathan kreeg direct een riante kans uit een voorzet van Bakkal, die diep was gestuurd door Simons. Real Madrid was dicht bij een tref fer ha een veel te riskant overstap je van Afellay, waarvan Raül bijna profiteerde. Later zorgde een voor zet van Higuain voor veel gevaar, maar PSV liet zich daardoor niet imponeren. Kansen van Bakkal en Da Costa hadden een tweede tref fer moeten opleveren. Die kwam er toch: uit een directe vrije trap van Zonneveld werd het 2-0. PSV kwam na rust meer onder druk te staan, maar bleef overeind. Een indirecte vrije trap, waaruit Saviola de 2-r maakte, bracht Ma drid terug in de wedstrijd. Guti tor pedeerde kort daarna de lat. Een sublieme Gomes hield daarna zijn hand echter op de beker met uit stekende reddingen op schoten van Robinho en Saviola. Zaterdagvoetballers Kloetinge zweten op zondag Tip? sport@pzc.nl MADRID - Real Madrid wil behalve Arjen Robben nu ook Michael Ballack van Chelsea overnemen. De Spaanse club heeft volgens de Spaanse kranten in totaal ruim 40 miljoen euro geboden voor beide spelers. Real is al langer in onder handeling met Chelsea over Rob ben. De Engelse club vindt het bod op de Nederlandse internatio nal tot nu toe echter te laag. Reals trainer, Bernd Schuster, wil nu ook graag zijn landgenoot Ballack in de deal betrekken. AMSTERDAM - Robin van Persie heeft Arsenal zaterdagavond de ze ge van het Amsterdam Tourna ment bezorgd. De oud-speler van Feyenoord tekende in de 87e mi nuut voor de enige treffer in het duel met Ajax: o-r. Ajax eindigde achter Atletico Ma drid als derde. Lazio Roma werd laatste. De Italianen verloren zaterdagavond van Atletico Ma drid: 3-1. pagina 22: spanning neemt toe bij Ajax ROTTERDAM - FC Porto heeft giste ren het eerste Port of Rotterdam Tournament gewonnen. De Portu gese ploeg speelde vrijdag doel puntloos gelijk tegen Feyenoord en won gisteren met 3-0 van het Chinese Shanghai Shenhua. Liverpool werd met een overwin ning (2-0) op de Chinese topclub en het r-i-gelijkspel tegen Feye noord op doelsaldo tweede. Feye noord zelf werd derde. pagina 22 en 23: Feyenoord doet ver trouwen op HEIDELBERG - De Duitse dopingex- pert Werner Franke heeft de naar zijn zeggen belastende documen ten voor Tourwinnaar Alberto Contador opgestuurd naar het we- reldantidopingbureau Wada. Hij noemde de winst in de Ronde van Frankrijk van de Spanjaard de grootste zwendel in de sportge schiedenis. Hij verklaarde in het bezit te zijn van documenten die bewijzen dat Contador verboden middelen heeft gebruikt. De papie ren zouden in beslag zijn geno men bij een huiszoeking bij de Spaanse arts Eufemiano Fuentes. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. door Jasper Harthoorn HILLEGEM - Souburger Jacques Schuit is gisteren in het Belgische Hillegem wereldkampioen wielren nen geworden bij de amateurs A. Schuit reed in de 118 kilometer lan ge wedstrijd solo naar de eind streep. De Belgen Geoffrey Luys- sen en Cristof Marien flankeerden Schuit op het erepodium. De wedstrijd werd al in de tweede ronde van 9,9 kilometer openge broken. Johnny van 't Klooster uit Lewedorp behoorde tot de kop groep van vijf man. Het zware par koers, gecombineerd met de hitte, eiste echter zijn tol. De vijf wer den bijgehaald en er ontstond een nieuwe kopgroep van achttien man. Schuit voelde zich de hele dag al sterk en ging aan op een lan ge strook vals plat zo'n tien kilo meter voor de finish. „Ik hou van zware omstandigheden. Dat is in mijn voordeel. Ik demarreerde en sloeg gelijk een behoorlijk gat. Daarna was het door de omstan digheden wel zwaar om door te trekken, maar gelukkig bleef ik de concurrentie voor." De voetballers van het jonge PSV vieren de onverwachte zege op Real Madrid in de finale van het Railway Tournament in Moskou, foto Alexander Wilf/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23