Vrees dat mkz al in het land is Besmette dieren uit Engeland zijn mogelijk reeds geïmporteerd. Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Maandag 6 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 183 - los nummer €1,30, zaterdag €1,85 Kleurige drukte op het strand van Domburg. foto Ruben Oreel Stormloop naar de kust GOES - De Nederlandse kust was gisteren de plek bij uitstek voor zonaanbidders. Het leek alsof heel Nederland was uitgelopen om naar het strand te gaan. Op de stranden waren de strandwachten vooral bezig met het zoeken naar vermiste kinderen en het 'redden' van weggewaaide luchtbedden en strandballen en mensen die moei lijk terug konden zwemmen van wege de aflandige wind. Rond zes uur gistermiddag botsten vier auto mobilisten tegen elkaar op de A58 bij Goes. Een 26-jarige man uit Antwerpen had te laat in de gaten dat de auto voor hem afremde. Er ontstond blikschade en een file van tien kilometer. Rond tien uur reden de badgasten Zeeland uit. www.pzc.nl door Gert van Harskamp DEN HAAG - Melkveehouders vre zen dat het mond- en klauwzeervi- rus (mkz) al in Nederland is. In de afgelopen zes weken zijn er name lijk tien- tot twaalfduizend kalve ren uit Engeland geïmporteerd. Daaronder kunnen besmette die ren zitten. Ook de Voedsel- en Warenautori teit houdt daar rekening mee. Het spoort de kalveren op en de betref fende bedrijven worden geïso leerd. Het ministerie van Land bouw kon gisteren niet zeggen hoeveel dieren er zijn opgespoord en hoeveel bedrijven verzegeld. In Zeeland is er weinig tot geen veehandel met Engeland. In 2001 waren ook al besmette die ren uit Groot-Brittannië in Neder land aanwezig, toen de ziekte in Engeland werd ontdekt. Land bouworganisaties zijn erg te spre ken over het snelle optreden van minister Gerda Verburg van Land bouw. Zij stelde zaterdag direct een vervoersverbod in voor scha pen, geiten, varkens en runderen. pagina 7: mkz-crisis Mkz is niet te stuiten Bioweerbericht is flauwekul BHHflHMHNI 67% oneens Jg 33% EN Zeeland: 2, 3, 15 t/m 17; Binnen land: 5 en 7; Buitenland: 9; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Te levisie: 38 en 39. jé' éi JL. MJ%J Fiets na gestalde fiets bij Dishoek. foto Ruben Oreel Overvolle open bussen naar het strand in Renesse. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1