Zeeland PZC Je vist er alles uit, behalve sigaretten Martijn Minderhoud in topvorm te paard 15 WALCHEREN 16 16 Café Tramzicht deelt strandasbakjes uit op Domburgse strand. Aanhoudingen na stelen dure cosmetica Zeelandbrug komende nacht afgesloten Auto gestolen van parkeerplaats Portemonneerover in café aangehouden Bloot Barones speelt hoofdrol in documentaire Maandag 6 augustus 2007 Duinen bij Westduin worden breder Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk DOMBURG - Elk jaar gaan die van Biesen naar Benidorm. Kijken of hun café Tramzicht nog wat kan op snuiven van de Spaanse innovaties. Frits keerde vorig jaar razend en thousiast terug in Domburg. Met een stapel strandasbakjes. „Rookt u, mevrouw?" Verschrikt kijkt de zonaanbidster op van haar badlaken, even geel als haar bikini. Ze schudt haar hoofd en gaat weer liggen. Haar gezelschap schudt auto matisch mee. En dat stel erachter ook al. Een beetje beteuterd staart de Tramzicht-crew over het drukke Domburgse strand. De meiden prik ken met hun tenen kuiltjes in het zand, de jongens tellen hun tasin- houd. En Dave Williamson gaat vooruit. Rookt u, klinkt het in de verte. En nog een keer. En weer. Tot hij blij achterom blikt. „Ik heb d'r een!" Nergens in Nederland heb je ze, ver telt Enrico Biesen - Frits' zoon. Hij legt uit hoe de plastic tuitjes, blauw als de vlag die het Domburgse strand siert, werken. Gewoon in het 'We hebben er gelijk tienduizend laten verschepen uit Spanje' strand steken, beetje zand op de bo dem en je peuk erin uitdrukken. Klepje dicht, inhoud later weg gooien en morgen weer meenemen. Waarom zoiets nooit eerder is be dacht, weet Enrico ook niet. „We hebben er gelijk tienduizend laten verschepen." Met het logo van Tramzicht erop. Ui teraard. „Maar het gaat ons niet om de reclame. Omdat ons café hon derd jaar bestaat, wilden we de ge meente een cadeau geven. Die gun de het aan de Stichting Strandexploi- tatie. De asbakjes liggen nu bij alle badmanposten, tot aan Zoutelande toe. Mensen komen erom in ons ca fé. En vandaag delen we ze zelf uit." Bij Tramzicht staan ze niet te trappe len om een strenger rookbeleid. Wel om een schoon strand. Want hoe vaak je ook met de beach-cleaner over het strand rijdt: de sigaretten blijven liggen. Ermee naar de vuilnis bak lopen gaat voor veel badgasten te ver. Behalve voor Richard Vink dan. Trots toont de Elstenaar zijn frietbakje als provisorische peuken- bak. Dat doet vriendin Martine Vis ser toch anders. „Ik druk ze altijd in het zand", zegt ze verontschuldi gend. Enrico reikt haar een strandasbakje aan. „Voortaan niet meer!" door Marlies Lampert DOMBURG - Tijdens de klassements wedstrijd ringrijden, zaterdag in Domburg, staken de broers Coen en Martijn Minderhoud en Robert Jan Provoost alle dertig ringen. Martijn won overtuigend door de anderen te verslaan in de kamp. De ochtendbekers waren achter eenvolgens voor Sander Willemse en Robert Jan Provoost. Winnaar van de jeugdbeker werd Denise Klap met 27 ringen. Bij de kamp voor de middagbekers kwam de 10 mm-ring er aan te pas. Ook hier pakte Martijn Min derhoud de eerste beker en Coen Minderhoud de tweede. Ramon Vader won zowel de derde beker als de pollepel. Bij de wedstrijd in Koudekerke za ten geen sterren die alle 30 ringen wisten te steken. De strijd om het dagkampioenschap ging uiteinde lijk tussen Suzy de Pagter en Peter de Pagter met allebei 29 ringen. Bij het kampen verdeelden ze de prij zen eerlijk. Peter won het dagklas sement op de 26 mm-ring. Suzy won de ie beker en Peter de 2e be ker. Voor de pollepelkamp waren er 35 deelnemers. Alleen Arjan Bosgra en Lianne de Visser namen de 20 mm mee en vervolgens won De Visser op de 14 mm-ring. Kees de Kroo won de beker voor de zes oudste rijders. VLISSINGEN - Aan de Lange Zelke in Vlissingen heeft de politie vrij dagmiddag twee Middelburgers, een 26-jarige man en een 34-jarige vrouw, aangehouden. Zij hadden in dezelfde straat voor honderden euro's aan cosmetica weggehaald bij een drogisterij. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is aan komende nacht tussen twaalf en vijf uur in beide richtingen dicht. Al het verkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. De provin cie reinigt het wegdek en sleutelt aan steunen en rails, die dienen voor onderhoudswerk aan de be tonnen pijlers van de brug. VLISSINGEN - Een auto die stond ge parkeerd aan de Wielingenlaan in Vlissingen is vrijdagavond tussen 20.30 uur en 23.30 uur gestolen. Het gaat om een rode Mazda van het type 636 wagon met het kente ken PX-TD-45. De waarde van de auto is vooralsnog onbekend. VLISSINGEN - Een 37-jarige man uit Vlissingen is vrijdagnacht rond half drie in een café aangehouden. De man had even daarvoor porte monnees gestolen uit de tassen van een medewerkster en een klant. Toen hij de politie binnen zag stappen, ging hij het toilet in en verstopte daar snel zijn buit. Tip? redactie@pzc.nl Onlangs bracht die moeder uit Goes haar zoontje Robert van vijf op de fiets naar school. Drie puberende jongens van een jaar of vijftien passeerden moe der en zoon. De jongeren discussi eerden over bier, sigaretten en jointjes. Ze deden dit zo luid dat haar zoontje f arden van het ge sprek opving. In het voorbijgaan zei één van de jongeren: „Ik vind dat het moet kunnen in de vakantie een extra biertje en een extra blowtje te nemen." Robert hoorde het gesprek eens aan en zei toen gniffelend: „Ha- ha, mama, die jongen gaat in de vakantie heel de tijd in zijn blootje lopen." Het personeel van café Tramzicht, en dus ook Enrico Biesen, deelde zaterdag strandasbakjes uit op het Domburgse strand. Een cadeautje voor de gemeente Veere. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15