BINNEN v39 Oproep PZC Zaterdag 4 augustus 2007 rr^i b - «ij Wie: Rob Reerink (43), eigenaar van dierenspeciaalzaak en print- en copyservi- ce, en zijn vriendin Juliette Olde Daalhuis (39), werkzaam in de print- en kopieerwinkel Waar: Haerstraat 143, Oldenzaal Type huis: voormalige jachtopzienerswoning in Chaletstijl (rijksmonument), ge bouwd naar een ontwerp van architect Karei Muller voor textielfabrikant H.J.H. Gelderman, behorend tot het (door Leonard Springer ontworpen) landgoed Kal- heupink, nu in beheer van de Geldermanstichting Bouwjaar: 1893, verbouwd in circa 1950 en 2005/2006 inhoud woning: circa 380 kubieke meter Perceelgrootte: circa 970 vierkante meter door jan van Mullem foto's Charel van Tendeloo Metamorfose Selectie Rob Reerink en Juliette Olde Daalhuis behoorden in 2005 tot de circa twee honderd geïnteresseerde huurders van de oude jachtopzienerswoning op landgoed Kalheupink in Oldenzaal. „Wij reageerden op een advertentie waar in de Geldermanstichting (die het huis en landgoed beheert, red.) op zoek was naar nieuwe huurders. De jachtopziener was al lang overleden. Zijn vrouw ook, die samen met hun zoon de laatste jaren het huis bewoonde", ver telt Rob. „Het huis zag er aan de buitenkant redelijk uit. Binnen was echter flink wat werk te doen. In de jaren vijftig had de jachtopziener het gerestau reerd. Maar daarbij zijn veel authentieke kenmerken van de woning bescha digd of achter dekplaten verborgen. Volgens de stichting zou het ongeveer 75.000 euro kosten om het huis in oude glorie te herstellen en keuken en badkamer up to date te brengen." Dat bedrag kwam bovenop de huurprijs. Het weerhield Rob en Juliette, die tot die tijd boven de eigen zaak in het cen trum van Oldenzaal woonden, er niet van hun aanmelding door te zetten. Rob: „De plek in het groene park, ontworpen door Springer, is fantastisch. Toen we vijf dagen later hoorden dat wij de selectie hadden overleefd en het huis mochten huren, waren we enorm blij." Juliëtte: „Maar we hadden ook zo iets van... 'waar beginnen we aan'." Op 1 oktober 2005 kregen Rob en Juliëtte de sleutel van hun droompa- leis. Althans, dat moest het gaan worden. Rob: „Ik heb de tekeningen gemaakt voor de werklui en ervoor gezorgd dat zij steeds de juiste bouwmaterialen hadden. Juliëtte heeft zich geconcentreerd op de in richting." Op 1 april 2006 was alles klaar. In die maanden is onder meer de slechts 60 centimeter hoge, ge dateerde keuken vervangen door een modern exemplaar met kookei- land en ingebouwde espressomachi ne. De vloeren in de woonkamer en woonkeuken kregen eikenhouten kasteelplanken. En natuurlijk wer den de muren en het houtwerk ge- schilderd, zowel binnen als buiten. Veranda Binnenkomen in de voormalige jachtopzienerswoning is prachtig, buitenkijken is even zo goed fantas tisch. Via de openslaande deuren in de woonkamer gaat dat heel gemak kelijk. Ze leiden naar de veranda aan de zijkant van het huis. „Hier kun je zó lekker zitten", zegt Juliët te. „Een boek lezen, beetje kijken naar de fietsers en wandelaars op de weg, wat eten... echt genieten." In de slachtkelder - onder de veran da en de woonkamer - is plek voor opslag. Als de jachtopziener vroe ger een haas had geschoten, werd het beestje daar zijn jasje uitge daan. De tuin aan de voorzijde is be wust eenvoudig gehouden met groene planten en kleurige horten sia's. Rob: „Die eenvoud past goed bij het huis, dat van oorsprong na tuurlijk maar een simpele jachtop zienerswoning is, zonder opsmuk." Heeft u een bijzonder huis - bijvoor beeld qua architectuur, inrichting of historie - en wilt u dat laten zien in de ze krant, stuur dan een e-mail (met een foto van het huis) naar featureredactie@wegener.nl Bellen kan o.ok: 024-3650509. Mozaïektegels De badkamer op de eerste (en enige) verdieping is een ont werp van Juliëtte. Zij koos het sanitair en de lichtgrijze mozaïek tegels. „Het zijn van die matjes. De tegelzetter moest wel even slikken toen hij zag dat ik met deze tegeltjes het grote badka mermeubel wilde bekleden." Het vrijstaande bad staat met de kopse kant in een kleine nis, die is voorzien van een raam. Ach ter de badkamer bevinden zich nog de twee slaapkamers die het huis rijk is. Niet veel misschien, maar ze zijn wel redelijk royaal qua afmeting. „En de onze heeft een inloopkast. Ideaal." Garderobekastjes De garderobekastjes in de voorzijde van woonkamer, aan beide kanten van de kamerhoge schuiframen, werden ook aangepakt. Juliëtte: „Die garderobekast jes zijn een stijlkenmerk van de architect, Karei Muller. We hebben ze een an dere functie gegeven; de deurtjes weggehaald, spotjes erboven en een leuk kunstwerk eronder." Ook de schouw in de woonkamer kreeg een tweede leven. Rob: „De schouw was verborgen onder een mdf-afdekplaat met een gat erin voor de buis van de gaskachel. Zonde. Toen we zijn gaan renoveren, heb ik de schouw uit el kaar gehaald en alle delen bewaard in een zak. Hij is gemaakt van 'Naamse steen'. De enige steengroeve (in België, red.) waar deze soort werd gewon nen, ligt al jaren plat. Gelukkig was-ie nog compleet, en hebben we hem weer kunnen opbouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93