1 v37 ETALAGE 6 4 7 P2C Zaterdag 4 augustus 2007 Een beetje klagen, daarvan is de Nederlan der niet vies. Toch zijn we met z'n allen zeer tevreden over on ze woonomgeving. Die waarde ren we met een kleine 8. Dat blijkt uit onderzoek van de Post bank. Daarom kiezen woning eigenaren er steeds vaker voor hun woning te verbouwen in plaats van te verhuizen. Zon 70 procent van de huizenbezit ters die wel willen verhuizen, is op zoek naar een woning onder de 300.000 euro. Vorig kwartaal was dat zo'n 50 procent. Het ver trouwen in de woningmarkt is dan ook gedaald, zo blijkt uit het onderzoek. Lichtgewicht, hip van kleur en gemakkelijk aan te passen aan de leeftijd van het kind. Dat zijn de belangrijk ste kenmerken van de Super- slex, een kinderstoel die sinds kort op de Nederlandse markt verkrijgbaar is. In hoogte verstel len gaat gemakkelijk. Door de handvaten in te knijpen kan de hoogte ingesteld worden tussen 40 en 73 centimeter. Dat maakt de stoel niet alleen geschikt voor kinderen, maar eventueel ook voor volwassenen. Super- slex (169 euro) kan een gewicht dragen tot 150 kilo. Hl www.babyzaak-online.nl GANZENDONS De nieuwe col lectie dekbedden van Jensen is gevuld met dons van Siberische ganzen. Dat is volgens de Scan dinavische beddenproducent de beste kwaliteit dons die voor handen is. De grote vlokken houden de warmte niet alleen vast, maar reguleren daarnaast ook de opname en afgifte van lichaamsvocht. Het gevolg is vol gens Jensen een gezonder slaap- klimaat. Een dekbed van 2.60 bij 2.20 meter kost een kleine 900 euro. jonsberg is het eerste ontwerp van Hella Jongerius voor Ikea. De vaas is verkrijgbaar in vier verschillende uitvoeringen, ieder geïnspireerd op een werelddeel. In Nederland zijn de vazen niet aan te slepen, in an dere landen zijn ze vaak beter ver krijgbaar. Prijs: 34,95 euro www.ikea.nl De Superslex. foto CPD Het ontwerphandschrift van Studio job Job Smeets en Nynke Tijna gel} is eigenwijs en monumentaal. Voor Domestic hebben ze dit ver taald naar interieurstickers, die een alternatief zijn voor klassieke ornamenten in het interieur. Panthéon is verkrijgbaar in wit, grijs, zwart en goud. Prijs: vanaf 33 euro www.domestic.fr Kapstok Circus is een ontwerp van Roderick Vos voor Van Esch. Door de haakjes en ringen biedt het ont werp (verkrijgbaar in acht kleuren) tal van opbergmogelijkheden. Vos ontwerpt ook voor Designonstock, een nieuwe Nederlandse producent die betaalbaar design meubilair op de markt brengt. Prijs: vanaf 54,75 euro www.van-esch.ni Thermo Cups van de Amerikaanse ontwerper Karim Rashid voor het Deense Menu. Rashid omschrijft zijn ontwerpen als 'sensueel mini malistisch, zacht, organisch en men selijk'. Zijn ontwerp is verschillen de keren in de prijzen gevallen. Prijs: 45 euro www.nonplusultra.nl www.menuas.eoni Domoor van Richard Hutten is uit gegroeid tot een designkiassieker. De beker met de grote oren is niet alleen te koop in designwinkels maar ook in menig imiseumwinkel. Hutten runt sinds 1991 een eigen ontwerpstudio. Zijn ontwerpen dui ken onder andere op in de collectie van Droog Design. Prijs: 10 euro www.bijzondermooi.nl Cappellini, B&B Italia, Moooi, Moro- so, Flos en Boffi. Het is een beschei den greep uit de bedrijven waar voor Nederlands populairste desig ner Marcel Wanders producten heeft ontworpen. Daartoe behoort sinds eind vorig jaar ook Holland Electro. De collectie bestaat uit on der andere een tv, een home cine ma set en deze draadloze speakers en subwoofer, geïntegreerd in een houten salontafel. Prijs: vanaf 39,95 euro www.hollandelectro.nl Met dank aan zijn sprookjesachtige dessins is de Nederlander Tord Boontje wereldwijd uitgegroeid tot een gewild ontwerper. Voor het Amerikaanse bedrijf Artecnica ont wierp hij onder de naam Table Sto ries een collectie serviesgoed voor zien van de van Boontje herkenba re stijl. Prijs: vanaf 5,90 euro www.dailydesign.nl www.artecRicaine.com Een dekbed gevuld met dons van Siberische ganzen. foto CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91