Buitenland Watersnood treft Aziaten Precisiebombardementen slaan in op Taliban-strijders én burgers Wit-Rusland betaalt gasnota India, Bangladesh en Nepal zuchten onder zware overstromingen. Tientallen doden onder toeschouwers van executie en rebellen. Passagiers urenlang vast in Kanaaltunnel Brooklyn-brug slechter dan ingestorte brug Nederlanders langer vast in Sri Lanka Medan beboet geld géven aan bedelaars PZC Zaterdag 4 augustus 2007 7 de Rechtspraak Rechtbank Middelburg De griffier van de rechtbank Middelburg roept op: Peter Uijl, geboren te Vlissingen, op 15 november 1956, om te verschijnen voor de kantonrechter op donderdag 13 sep tember 2007 te 13.30 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg, aan de Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord op het door mr. V. Jongepier namens mevrouw W. Uijl-Steketee, inge diende verzoekschrift tot vaststelling van rechtsvermoeden van overlijden. U kunt tot bovengenoemde behande lingsdatum een verweerschrift indienen ter griffie. Als u geen verweerschrift wilt indienen, maar wel bezwaar heeft tegen het verzoekschrift, kunt u op die zitting verschijnen en uw bezwaar daar bekend maken. Middelburg, 30 juli 2007 L. Vader, griffier NEW DELHI - Ruim twintig miljoen inwoners van India, Bangladesh en Nepal zijn getroffen door zwa re overstromingen die deze drie landen al enkele weken teisteren. Tweehonderd mensen kwamen om in drie weken van bijna onop houdelijke regenval en de overstro mingen die daarop volgden. De regio heeft elk jaar te maken met overstromingen door zware moessonregens, maar dit jaar wordt het zwaarst sinds mensen- MINSK - Door op het nippertje een deel van zijn gasrekening aan Rus land te betalen heeft Wit-Rusland gisteren een dreigend energiete kort voorlopig voorkomen. Het Russische staatsgasbedrijf Ga zprom had gedreigd de leverantie aan Wit-Rusland bijna te halveren als dat land zijn rekening van 334 miljoen euro niet voor gistermid dag zou voldoen. Donderdag zei president Loekasj- enko dat er geld uit de staatsreser- ves zou worden gehaald. Boven dien zouden westerse banken en de Venezolaanse president Chavez hebben beloofd te helpen door Wit-Rusland leningen te verstrek ken tegen gunstige voorwaarden. Wit-Rusland zei het nog open staande bedrag spoedig te storten. heugenis genoemd. Sinds het be gin van het moessonseizoen in juni kwamen ruim duizend men sen om het leven. Vele dorpen in de genoemde lan den zijn geëvacueerd en miljoe nen mensen zijn afgesloten van de buitenwereld of zijn hun huizen kwijtgeraakt. Het leger is ingezet om te helpen, maar de hulp komt maar moeizaam op gang, omdat ook de infrastructuur behoorlijk is aangetast. Ondertussen gaan er stemmen op dat de overheid niet genoeg doet. Het hooggerechtshof in India be kritiseerde de regering, omdat zij er niet in slaagde voldoende hulp- KANDAHAR - Bij Amerikaanse luchtaanvallen in de Zuid-Afghaan- se provincie Helmand zijn tiental len Taliban-strijders en burgers omgekomen of gewond geraakt. Zij waren op dat moment juist be trokken bij het ophangen van twee dorpelingen of waren daarbij toeschouwer. Dat zeiden de Af ghaanse autoriteiten gisteren. Volgens een plaatselijke politie chef kwamen donderdag zowel Ta liban als burgers om het leven bij een bombardement in het gebied goederen te leveren. Een van de ministers beschuldigde de over heid zelfs van 'criminele verwaarlo zing'. Op sommige plekken waar voedsel en materiaal werd uitge deeld aan de getroffenen, kwam het tot opstootjes met de politie. In India zijn vooral staten in het noordoosten van het land zwaar getroffen, waaronder de dichtstbe volkte staat Uttar Pradesh. Alleen al in India vielen de afgelopen da- Veel dorpen en regio's zijn geëva cueerd en daarnaast zijn veel mensen afgesloten van de buiten wereld of zijn hun woning en be zittingen kwijtgeraakt. Shah Ibrahim in het district Baghran, in Helmand. De door de Verenigde Staten gelei de coalitie bevestigde dat donder dag in Baghran, waar een bijeen komst gaande was van Taliban, precisiebombardementen zijn uit gevoerd op twee Taliban-leiders, maar zij gaf geen informatie over slachtoffers. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Defensie zei dat drie Taliban-leiders zijn ge- Bij Amerikaanse luchtaanvallen in Afghanistan zijn zowel Taliban als burgers getroffen. De VS la gen al onder vuur vanwege het bombarderen van burgerdoelen. gen 132 doden. Behalve Uttar Pra desh, zijn ook de deelstaten As sam en Bihar zwaar getroffen. De rivieren in het lagergelegen Bangladesh, waar zeven miljoen mensen zijn getroffen, krijgen de komende dagen te maken met gro te hoeveelheden water vanuit In dia. In Bangladesh kwamen in de afgelopen drie weken zeker 54 mensen om. Het moessonseizoen in Zuid-Azië duurt van juni tot september. Delen van India en Bangladesh worden regelmatig getroffen door overstromingen, tropische cyclo nen, wervelstormen en vloedgol ven. dood, evenals zo'n tien strijders. Taliban-strijders waren juist bezig twee dorpelingen op te hangen die waren beschuldigd van spiona ge voor de Afghaanse regering, zei de politiechef Andere dorpelingen waren komen kijken toen de bom bardementen begonnen. Zeker twintig gewonden zijn naar het ziekenhuis in de provinciehoofd stad Lashkar Gah gebracht, zei hij. Volgens het hoofd van de gezond heidsdienst in Helmand was het jongste slachtoffer 8 jaar oud. Een arts in een ziekenhuis in Kan dahar zei dat daar nog eens twaalf mannen waren binnengebracht die bij de luchtaanvallen gewond raakten. LILLE - Door een stroomstoring hebben gisteren honderden passa giers urenlang vastgezeten in de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Groot-Brittannië. Dit heeft Eurotunnel, de exploi tant van de Kanaaltunnel, laten weten. Twee treinen zaten door de sto ring van 10.30 uur tot 15.15 uur (Nederlandse tijd) vast in de ver binding onder Het Kanaal. NEW YORK - De historische Brooklyn-brug in New York ver keert in een slechtere toestand dan de brug in Minneapolis voordat die instortte. Bij controles door de overheid kreeg de 116 jaar oude ver binding tussen Manhattan en Brooklyn een onvoldoende. De brug in Minneapolis was door inspecteurs ook als onvoldoende bestempeld, maar op sommige punten scoort de Brooklyn-brug slechter. Nog 165 andere bruggen in New York gelden als gebrekkig. COLOMBO - De voorlopige hechte nis van een Nederlands stel dat in Sri Lanka vastzit op verdenking van illegale adoptie, is gisteren met twee weken verlengd. Een rechter in de Srilankaanse hoofdstad Colombo verlengde de hechtenis om de politie meer tijd te geven voor het onderzoek naar de vermeende adoptie van een twee weken oude baby. Het kop pel zou een fors geldbedrag heb ben betaald voor de adoptie van de baby. MEDAN - Toeristen en anderen die bedelaars in de Indonesische stad Medan geld geven, lopen het risico op een forse boete. De bedelaars zelf kunnen zes weken achter de tralies verdwijnen. De hoofdstad van de provincie Noord-Sumatra trekt niet alleen toeristen, maar tot irritatie van de lokale autoriteiten ook duizenden bedelaars. Als het voorstel van het stadsbestuur zoals verwacht wordt aangenomen, kun nen overtreders beboet worden met omgerekend 480 euro. Twee Indiase mannen houden elkaar in evenwicht op ondergelopen rails in de deelstaat Bihar, die zwaar door overstromingen is getroffen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7