Zondig Brussels zoet RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE 1 v7 in het bootje PZC Zaterdag 4 augustus 2007 De komkommertijdberichtgeving bloeit als nooit tevoren. Nu het kabinet veilig met vakantie is en daardoor ook geen stommiteiten kan begaan (behalve dan minister Koenders die volgens de berichtgeving aan vriendjespolitiek heeft gedaan) krijgen wij het mooiste nieuws uitgeserveerd in krant en week blad. Zoals het bericht dat de good old Zeppelin terug keert. Nadat honderd jaar geleden de Hindenburg in vlammen opging, haalde niemand het meer in zijn hoofd dit sprookjesluchtschip te gebruiken voor het vervoer van mensen. In de reclame maak te men nog wel eens gebruik van zo'n goedaardig zwevend vehikel om wervende boodschappen de lucht in te krijgen. En het kindsterretje Shirley Temple zong in de jaren dertig het liedje On the goodship Lollipop, waarbij ze ook nog aanstekelijk tapdanste, maar verder hoorde je er niets meer over. En nu, op mijn nuchtere maag, hoorde ik dat in Duitsland de Zeppelin een nieuwe doorstart maakt. Zuinig, geen lawaai van brullende moto ren, niet meer brandbaar zoals vroeger, meldt men opgetogen over de resultaten van de proeven in het luchtverkeer. Ik kan niet wachten om dit op mijn ouwe dag nog te mogen beleven! Volgende komkommer: een nieuw dier is onze oostelijke grens overgestoken. Het is de wasbeer hond. Op de foto ziet hij er schattig uit, veel plui zig haar, een spitse snuit. Hij stamt uit Zuid- oost-Azië, er zijn diertjes ontsnapt uit fokkerijen in Oost-Europa en met een paar kilometer per jaar breidt hij zijn leefgebied naar het westen uit. Toch schijnt hij officieel te boek te staan als 'roofdier', dus ik weet niet hoe leuk het is deze pluisbeer- hond onverwacht in het bos tegen te komen. En mijn eigen komkommernieuws is, dat ik bij een tweedaags bezoek aan Brussel onder de lei ding van mijn chocoladedeskundige vriend de confiseur bezocht, waar de Belgische koninklijke familie zijn chocolaatjes koopt. Het is maison Ma ry, een knusse, ouderwetse winkel in de Konings straat, die naast de uitgestalde verrukkelijke zoetig heden vele portretten van de Majesteiten heeft hangen. Gezien de veroordeling van de man die onze Majesteit beledigde, durf ik hier niet de bij naam te vermelden die het volk de oude koningin Fabiola geeft. Voor je het weet moet ik in een Bel gisch cachot een straf uitzitten... De zondige zoetigheid die ik bij Maison Mary koop is de Manon blanc, de lekkernij die ook al door Ludwig van Beieren werd gefrequenteerd. Hij bestelde deze creatie van hemelse witte blub ber met in het midden een walnoot en omgeven door krakend glazuur al bij dé confiseur van Mün- chen: Dalmeyer. Hij at er zelfs zoveel van dat hij, net als zijn nicht keizerin Elisabeth van Oosten rijk, er een slecht gebit aan overhield, waardoor hij en zijn nicht, ijdel als ze waren, uitsluitend met samengeknepen lippen op foto's en portretten staan. Na het bezoek aan maison Marydeden wij de gehe le Brusselse chocoladeroute, waarbij wij hier en daar iets kochten en proefden. Helemaal aan ons chocoladegerief kwamen wij bij Frederic Blondeel op de Baksteenkaai, die onze eigen Amsterdamse Kees Raat naar de kroon steekt. Ik overnachtte in het Crown Plaza hotel, niets dan lof Behalve dat ik het moderne badgenot niet be greep. Er waren zoveel kranen en knoppen, dat ik mij onhandig gebukt in het bad bij een pover straaltje heb gewassen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59