e weinig wind voor zeiler Erwin Veldman Wiskerke prolongeert sprintitel Honkbalteam wint, maar speelt gelaten 44 Zaterdag 4 augustus 2007 PZC Middelburgse zeiler zakt op slotdag van WK naar de 22e plaats. Oranje boekt in Rotterdam kleine zege op Taiwan. Barrage nodig om kampioenschap in klasse ZZ te beslissen. Sonnemans al uitgeschakeld Turninteriand in Ipswich W door Roeland van Vliet GOES - Het was jammer dat het in de afgelopen dagen niet zo hard waaide langs de Nederlandse kust, zei zeiler Erwin Veldman gisteren. Anders had de 23-jarige Middelbur ger mogelijk een grotere rol kun nen spelen op het WK Laser Ra dial in Scheveningen. Veldman eindigde op de ietwat teleurstellende 22e plaats. „Van daag ging bijna alles fout", liet hij na de vijfde en laatste dag van de mondiale titelstrijd weten. Hij kwam in de zevende race als 33e over de finish en in de achtste race werd hij 23e. Daardoor duikelde hij acht plaatsen in het klassement. „De week begon nog wel zo goed. Na dag één stond ik vierde", vertel de Veldman. „Maar toen was het windkracht 5. In de dagen erna was er beduidend minder wind, waardoor ik met mijn gewicht van 80 kilo in het nadeel was. Na don derdag, toen ik in één van de races 41e werd, wist ik dat mijn kansen op een hoge notering verkeken wa ren." De Laser Radial is eigenlijk een boot voor mensen met een gwicht van 65 a 70 kilo. Die maken, ook als er maar een briesje staat, nog een behoorlijke snelheid. „Maar ik moet 10 kilo extra meevoeren. Dat is naar verhouding best veel. Nu heb ik op het gebied van techniek en tactiek wel het een en ander kunnen compenseren, maar niet genoeg." Normaal zit Erwin Veldman niet een Laser Radial. Dit WK was zijn eerste toernooi in die boottype. Met 80 kilo heeft de Middelburger juist een ideaal gewicht voor de La ser Standard. „Vanuit de Flash-klas- se ben ik enkele jaren geleden ge lijk overgestapt op de Laser Stan dard, ook al had ik toen nog niet het goed gewicht. Maar ik wilde in deze klasse uitkomen omdat die olympisch is. Het afgelopen jaar heb ik echter weinig tijd gehad om te zeilen. Mijn studie architectuur aan de TU Delft - ik moet nog één jaar - neemt al mijn tijd in beslag. Ik heb daardoor de selectiewedstrij den voor het EK en WK gemist. Gelukkig kwam er nog een plaats Erwin Veldman is eigenlijk te zwaar voor de Laser Radial, maar de Middelburgse zeiler sluit het WK in Scheveningen toch nog af als 22e. vrij op het WK Laser Radial, zodat ik in mijn vakantie toch nog een mooi internationaal toernooi had." Hoe de zeiltoekomst van Veldman, in 2001 wereldkampioen in de Splash-klasse, er uitziet, weet hij niet. „Ik ga eerst afstuderen, daar na richt ik mij misschien weer wat meer op het zeilen." Zijn broer Stephan (26) eindigde het WK als 81e. Hij vaart al jaren in de Laser Radial, maar traint be duidend minder. „Ik zit meer op het water als bondstrainer dan als actief zeiler. Ik geniet gewoon van de wedstrijden waaraan ik mee doe." Laser-klassen Het Laser-zeilen kan in drie ver schillende klassen: Laser 4.7, Laser Radial en Laser Standard. De verschillen zitten met name in de zeilgrootte. De Standard heeft een zeiloppervlak van 7.06 m!. Voor de Radial en de 4.7 is dat 5,76 en 4,7 m2. Voor de mannen is de Laser Standard een olympische klas se, voor de vrouwen is de La ser Radial dat. door Monne Reitsma ROTTERDAM - Het Nederlandse honkbalteam is het World Port Tournament in Rotterdam gistera vond begonnen met een 3-0-zege op Chinees Taipei. In een verre van vol Familiesta dion kwam Nederland op de twee de dag van het toernooi voor de eerste maal in actie. De formatie van bondscoach Robert Eenhoorn pakte in zowel de tweede (Ivanon Coffie) als derde inning (Dirk van 't Klooster) een punt mee. In bei de slagbeurten had Oranje meer kansen op succes, maar deze wer den niet verzilverd. Een solohome run van Harvey Monte in de zesde slagbeurt betekende 0-3. Verdedigend kwam Oranje geen enkel moment in de problemen. Startend werper Leon Boyd, een Canadees met Nederlands pas poort, zag in zes innings slechts één Aziatische tegenstander op het derde honk komen. Ook zijn opvolgers Dave Draijer en Michiel van Kampen wisten de nul vast te Het Nederlands honkbalteam wint met 3-0, waar het kansen heeft een hogere score neer te zetten. Dirk van 't Klooster is re cordinternational geworden. houden. Al maakte Draijer het in de achtste inning nog wel even spannend door de eerste drie men sen, met tweemaal vier wijd en een honkslag, op de honken toe te laten. Maar Van Kampen stelde met drie slag en een fraai dubbel spel orde op zaken. Robert Eenhoorn was na afloop eerlijk in zijn commentaar. „We hebben gewonnen en dat was het belangrijkste. De ploeg speelde wat gelaten. Ik weet niet waar dat door komt. Ik weet dat we beter kunnen en ik denk dat we dat in de komende dagen ook nog wel zullen laten zien. We hebben geen punten tegen gekregen en dat is een belangrijk pluspunt van deze wedstrijd." Dirk van 't Klooster mag zich sinds gisteren recordinternational noemen. De honkballer van Kin- heim, die in de basis stond, speel de zijn 164e interland speelde. Hij lost Marcel Joost af, die tot 163 wedstrijden voor het Nederlandse honkbalteam kwam. Vanavond speelt Nederland zijn tweede wedstrijd van het toernooi tegen de Verenigde Staten. De Amerikanen hadden gisteren vrij af Morgen stuit Oranje op Cuba dat na twee wedstrijden koploper is. De Cubanen wonnen gistermid dag vrij eenvoudig met 11-3 van Ja pan, nadat ze donderdag al met 2-1 van Chinees Taipei (Taiwan) had den gewonnen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In een spannende barrage prolongeerde Chayenne Wiskerke gisteren in Nieuw- en Sint Joosland met VDL Oraya haar springtitel in de klasse ZZ. In de klasse Z greep Carolein van de Plasse met Delta Mossels Upgrader het kampioenslint. De titelstrijd in de klasse ZZ kreeg een verrassend slot. Chayenne Wiskerke bleef met VDL Rocksina in de eerste manche als enige fout loos. Daarmee leek het voor de achttienjarige amazone uit Krui- ningen 'kat in het bakkie'. Maar het pakte anders uit. Carolein van de Plasse, die met Delta Mossel So Lovely in de eerste manche een springfout aan de de broek kreeg, hield in de tweede omloop de nul op het strafblad. Als laatste starter leek Chayenne Wiskerke met Rocksina moeiteloos de titel veilig te stellen, maar met de finish in zicht schopte de bruine merrie een paal naar beneden. Dat maak te een barrage tussen de vierfou- ters noodzakelijk. Die barrage begon voor Wiskerke slecht met een springfout van haar eerste troef Rocksina. Met een fout loze en een snelle tijd gooide Van de Plasse met So Lovely de knup pel in het hoenderhoek. Het bleek voor de amazone uit Yerseke niet PJJj Chayenne Wiskerke en Carolein van de Plasse pakken de belang rijkste titels tijdens het Zeeuws kampioenschap springen in Nieuw- en Sint Joosland. voldoende. In een bloedstollende rit stuurde Wiskerke de Voltai- re-dochter Oraya naar haar twee de titel op rij. Van de Plasse stuurde vorig sei zoen Upgrader naar de titel in de klasse M. In de piste van Stal de Kroo eiste ze gisteren met de ta lentvolle hengst het kampioen schap op in de klasse Z. Na een pechfoutje in de eerste omloop en een rit uit het boekje in de tweede ronde toonde de combinatie zich onbetwist de beste. Met broer Christiaan met Utah Beach eiste de Delta Mossel Stal een hoofdrol op. Met een verdienstelijke tweede plaats wist Michelle Evertse met Uzelma de hegemonie van de Van de Plasses de doorbreken. Met sterk gereden basisparcours en een matige barrage was het wis selvalligheid troef in de klasse M. Met drie springfouten in de barra geronde ging de titel naar de Kapel- se Emily Wiskerke met Nirvana. Met het veroveren van de titel Z pony's kon Thiery Vermunt met Winning Star Virtuose op een droomdebuut terugkijken. In de klasse ZZ prolongeerde Ma rieke Bart met Kroonjuweel haar ti tel. Carolein van de Plasse is op weg naar haar zege in de klasse Z. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Ferry Sonnemans kan al vroeg naar huis. De Vlissing- se tennisser van DOS verloor tij dens het Schuitema Open Schelde- toernooi al in de eerste ronde. In de 3-categorie van het mannen- enkel was hij niet opgewassen te gen Luke Hoogesteger: 3-6 2-6. Bernd van Quekelberghe uit Bres- kens bereikte wel de halve finales door een zege op thuisspeler Mi chel Kokelaar van De Schelde: 6-0 en 6-4. Vandaag neemt Van Que kelberghe het op tegen Rogier van Housselt uit Oost-Souburg. In het mannendubbelspel 6 bereik ten Jeroen Albregtse en Ramses Ja- kobsen de eindstrijd door een over winning op Michel l'Abee en Ste ven de la Cousine: 7-6 7-5. GOES - De Nederlandse turnploeg begint vandaag in Ipswich met de laatste voorbereidingen op het WK in Stuttgart. Het team met daarin Sassenaar Anthony van As- sche en Goesenaar Carlo-van Min de neemt het tijdens een interland op tegen Groot-Brittannië en Zwit serland. Over een kleine maand begint het WK. Tijdens dat toernooi worden de olympische startbewijzen ver deeld. Een sterk resultaat is nodig om Yuri van Gelder, Epke Zonder land of Jeffrey Wammes naar Pe king te kunnen sturen. In twee interlands worden de puntjes op de i gezet. De eerste is vandaag in Ipswich, de tweede op 8 augustus in Madrid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46