Een eigen strandhuisje is altijd al mijn droom geweest' 38 Samen delen door Anoeska Gijzel Hotelkamer, tent, caravan, bungalow, appartement, strandhuisje of blokhut. Tijdens de zomermaanden verrui len veel mensen hun woning tijde lijk voor een ander onderkomen. Soms voor een week, soms voor een paar maanden. Maar hoe kort of lang iemand ergens woont, de drang om de ruimte een persoon lijk tintje te geven is vaak onbe dwingbaar groot. „Nou vooruit", antwoordt Rina Marinisse uit Brielle op de vraag of even binnengekeken mag wor den. Tien jaar geleden kocht Rina samen met echtgenoot Kees het strandhuisje bij Dishoek. Een be slissing waar ze nooit spijt van heeft gehad. „We huurden hier re gelmatig wat en het was altijd mijn droom om een eigen huisje te hebben." Daarom heet het nu ook 'De droom'. Het echtpaar is vaak in het huisje te vinden, in principe van april tot half september. Geen wonder dat het interieur van 'De droom' bijna gelijk is aan dat van een gewoon huis, maar dan in het klein. Er is een stapelbed, douche, toilet en een keuken met aanrecht, fornuis, minuscuul oventje en een koel kast. Vooral dat laatste vindt Rina absoluut onmisbaar. „Maar wel met een klein vriezertje hoor", zegt ze er nog bij. „We hebben ook een kleine tv. Tja, thuis heb je meer luxe dingen, maar daar kun je goed zonder." De wanden zijn betimmerd met grenenhout, volgens Rina nog van de vorige eigenaar. Plannen om het over te schilderen zijn nooit tot uitvoering gebracht. Het is wel mooi zo, aldus Rina, het geeft een warme uitstraling. Brandbaar is het natuurlijk wel, maar ook daar aan is gedacht. Branddeken en brandblusser hangen aan de muur. Voor het grote raam aan de voorzij de is de zithoek ingericht. Logisch. „Je zit hier om wat te zien", meent Rina. „Je verveelt je nooit." Het balkon strekt zich uit van de ach terdeur tot de voorzijde aan de strandkant. Ook daar staat een paar gemakkelijke stoelen want als het even kan zitten de Briellena- 'Thuis heb je meer luxe dingen, maar daar kun je goed zonder' ren buiten. Door de weersomstan digheden laten ze zich niet zo snel afschrikken, behalve als het drie da gen aan een stuk regent. Rina: „En net als we denken 'We gaan naar huis', wordt het weer mooi weer." Echt bijzondere dingen hebben Ri na en Kees nog niet meegemaakt in of rond het huisje. Ze houden van de alledaagse dingen. Een gro te boot die voorbij komt, het inval len van de'avond met de stilte, de lichtjes aan de overkant, het verla ten strand en het gladde water. Ook het opspuiten van het zand vinden ze mooi om te zien, even als het opruimen van het afval met paard en wagen. Voorlopig wil Rina nog niet weg, al is ze bang dat de gezondheid op den duur roet in het eten gooit. „Ik hoop dat we hier nog tien jaartjes mogen blijven. Lekker genieten." Rina Marinisse heeft nooit een moment spijt gehad van de aankoop van het strandhuisje. Als het warm is, hebben niet al leen mensen trek in ijs. Dat ont dekte Ineke de Bat uit 's-Graven- polder die op een terras in Vlissin- gen vastlegde hoe deze meneer zijn ijsje deelde met zijn Jack Rus sell. „Net als de mensen genoot dit beestje met de ogen dicht al likkend van het ijsje", schrijft ze. „Het terras genoot mee...zo ook ik." Met deze foto verdient Ineke het PZC T-shirt van vandaag. Wilt u ook kans maken op dit spe ciale zomershirt, stuur dan uw zo- merfoto op naar zomer@pzc.nl. Op de site www.pzc.nl vindt u nog meer zomerfoto's van lezers. foto's Lex de Meester De keuken, hoe klein ook, is van alle gemakken voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40