de Kreekraksiuizen goede doel De belangrijkste stremmingen op een rij Ziekenhuizen op verkenning Vechtmissie Ambulancedienst zet directeur aan de kant na onenigheid www.autovermeulen.nl PZC Zaterdag 4 augustus 2007 3 Nederland moet binnenkort een besluit nemen over de militaire activiteiten in Afghanistan. Dat wordt heel lastig. Want van het oorspronkelijke plan komt weinig terecht. Het was de bedoeling om veel met de wederopbouw bezig te zijn en weinig met vechten. Maar het gaat andersom. De wederopbouw loopt vast en de gewelddadigheden nemen toe. In het zuiden van Afghanistan zitten de Nederlanders feitelijk opgesloten in hun forten. Buiten heersen de Taliban. Ondertussen verslechtert de humanitaire situatie. Hulpverleners worden doelwit. Vooral het gebrek aan steun van de Afghaanse bevolking moet voor Nederland een teken aan de wand zijn. Zonder die massale en onvoorwaardelijke steun kan een interventiemacht de Taliban niet verslaan. En zelfs als de Afghaanse bevolking echt voor het westen zou kiezen, kunnen de islamitische strijders blijven opereren vanuit het buurland Pakistan. Daarbij hebben ze alle tijd. Ondertussen barst Afghanistan nog van de lokale krijgsheren met hun legertjes. Ook die kiezen geen partij. En wat er aan Afghaans bestuur en politie is, helpt niet en is door en door corrupt. In dit doemscenario lijkt handhaving van de ellendige status quo het hoogst haalbare. Daarvoor zal waarschijnlijk meer moeten worden gevochten. Met meer en meer slachtoffers. Ook aan Nederlandse kant. Kabinet en Kamer moeten zich ernstig afvragen of in Nederland wel voldoende draagvlak is om zo'n hoge prijs te betalen. Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 GOES - Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen ver kennen de gevoelens en belangen van patiëntverenigingen rond hun doel om één ziekenhuis te vor men. Directeuren Hans Simons en Rob Zomer peilen de stemming tijdens twee informatiebijeenkomsten, op maandag 3 september in Hotel Arion in Vlissingen en op dinsdag 4 september in De Stenge in Hein- kenszand, steeds van 20.00 tot 22.00 uur. Het Ziekenhuis Zeeland in oprichting wil de intensieve me dische behandelingen concentre ren in Goes en de spreekuren, een voudiger zorg en onderzoeken en de planbare operaties handhaven op de drie locaties in Zierikzee, Vlissingen en Goes. I COMMENTAAR wijk en makelaar Sonja Boogaard. Familie, vrienden en bedrijven sponsoren hun inspanningen. De fietstocht moet tussen de 25.000 en 50.000 euro opbrengen. De doe len zijn: t. aangepaste fietsen voor De Kring in Goes (school voor kinderen met taal- en gehoorpro blemen); 2. ontwikkelen van fiet sen voor gehandicapten; 3. steun aan uitzending van drie Zeeuwen naar Special Olympics in Shang hai; 4. aangepaste fiets voor de blinde en dove 16-jarige Freek van Benthem uit Goes. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Directeur Jacob van de Velde van de Regionale Ambu lance Voorziening Zeeland is op non-actief gesteld door de raad van toezicht. £r wordt onderhan deld over zijn vertrek, zegt voorzit ter D. van der Zaag. Peter Bou- man, van 1985 tot* 1999 algemeen directeur van de Stichting Ooster scheldeziekenhuizen, is tijdelijk di recteur. De Ondernemingsraad van de RAVZ zegde in mei het ver trouwen op in Van de Velde. Er was kritiek op de man om zijn aan koopbeleid van materieel, ontsla gen van medewerkers, zijn stijl van leiden en zijn pogingen om onder het vervroegd pensioen voor ambulancemensen uit te komen. Van de Velde werd direc teur in 2003 bij de vorming van de Regionale Ambulancevoorziening Zeeland, waarin de diensten voor Walcheren en de Oosterschelde- regio samenkomen met de ZorgSaam-ambulancedienst in Zeeuws-Vlaanderen. In het kader van Van A Naar Be ter neemt Rijkswaterstaat verschil lende sluizen onder handen. De belangrijkste op een rij: Kreekraksiuizen: Wat? Diverse onderhoudswerkzaamheden aan hefdeuren, tevens verwijderen van tussendeuren en aanpassing aan het loopwerk van de hefdeu ren, Wanneer? Tot en met 25 oktober 2007 zijn de west- en oostsluis af wisselend afgesloten of gestremd. Bij stremming kan er minder vaak worden geschut. Sluis Hansweert: Wat? Reguliere onderhoudswerkzaamheden waar onder reparaties en inspecties. Wanneer? Tot 2 oktober 2008 be perkte hinder voor de scheep vaart. In september en oktober 2007 stremming van één kolk. Krammersluis: Wat? Reguliere werkzaamheden waaronder repa raties deurkassen, en inspectie en reparatie van beton. Wanneer? Tot 30 december 2008 zijn er diverse stremmingen. Noordbrug Westsluis Terneu- zen: Wat? Verplaatsen van de brug om aanvaringen in de toe komst te voorkomen, tevens om het schutten van bredere schepen mogelijk maken. Wanneer? Tot 25 maart 2008. Zeeuwse sluizen in cijfers De Kreekrak- en de Krammersluizen, en de sluizen bij Hansweert en Ter- neuzen zijn de grootste sluizen in Zeeland. 69.335 binnenvaartschepen passeerden vorig jaar de Kreekraksiuizen. Ze vervoerden bij elkaar 67 miljoen ton lading. Het aantal schepen dat de sluizen passeert daalt, zo verwacht Rijkswater staat. Wel neemt de grootte van de schepen toe. Voor de afwikkeling van het scheepvaartverkeer geldt voor sluizen op de hoofdvaarwegen als norm een gemiddelde wachttijd van 30 minuten (voor beroepsvaart). De gemiddelde wachttijd normaal voor zowel Kreek rak west- als oostsluis schommelt tussen de 7 en 8 minuten. Het passeren van de Kreekraksiuizen duurt circa 41 minuten. Bij de tien belangrijkste Zeeuwse sluizen passeerden in 2006 468.000 schepen, te verdelen in 224.000 binnenvaart, 17.000 zeevaart en 227.000 recreatievaart. De totale goederenstroom (zeevaart en binnenvaart) door de vier groot ste sluiscomplexen bedroeg ruim 197 miljoen ton, een stijging met 5 mil joen ton ten opzichte van 2005. Gemeten naar het aantal gepasseerde recreatievaartuigen zijn de Kram mersluis en de Grevelingensluis de drukste sluizen in Zeeland. De Krammersluis heeft in 2006 de meeste recreatievaartuigen geschut: 62.811. In totaal zijn in Zeeland ruim 6% meer recreatievaartuigen ge schut in vergelijking tot 2005. www.vananaarbeter.nl foto Willem Mieras Schippers moesten lang wachten bij de Kreekraksiuizen in het Schelde-Rijnkanaal. Ook schepen staan wel eens in de file. .Oraison

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3