Zeeland Voor liefhebbers van speciaal bier .3 1 boek online of bel 0900 - 9697 l)e tmcM 1$eooköeliaé} waarom zou je verder zoeken PZC Zaterdag 4 augustus 2007 31 Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel zoeken deze maand naar gezellige terrassen in Zeeland. Raymond ging naar de Markt in Groede voor een etentje bij brouwerij-brasserie De Drie Koningen. Het is ongrijpbaar. Ik hoor van alles, maar tegelijkertijd helemaal niets. Klette rend bestek, opvallend veel dure auto's, duiven die af en aan vliegen: er is genoeg 1/6W itlx 6< geluid. Maar op een of andere manier hoor je het hier niet. De Markt in Groe de heeft een bijzondere kracht: hoeveel lawaai er ook is, het is er op onverklaar bare wijze toch altijd stil. Zou het de her vormde kerk op het midden van het plein zijn die al het geluid doet verstom men? Of zijn de reusachtige kastanjebo men het geheim van de Groe? Bij het minste briesje ritselen de bladeren, bij een wat hardere zucht wil er nog wel eens een kastanje op de kinderkopjes kletsen. Het zal inmiddels duidelijk zijn: op een terrasje op de Markt vergeet je dat je overdag hebt gewerkt. Zeker in het hoog seizoen, als het dorp vanwege de vele toe risten in vakantiesfeer is. Van die groep moet De Drie Koningen het in de zomer natuurlijk ook hebben, maar de brasserie wil ook in de andere jaargetijden een trekker zijn. Daarom hebben uitbaters Ronny Clijncke, Adinda de Zeeuw en Hannelore de Vries het roer omgegooid. De Drie Koningen is niet langer alleen een ideale plaats voor liefhebbers van muziek en een goede maaltijd, maar ook voor liefhebbers van speciale bieren. In twee grote ketels achter in de brasserie wordt Groes'n en Groese Witt'n gebrou wen. Leuk en apart om te zien, maar vooral verrassend om te proeven. Ik zet aan een houten tafeltje naast de in gang het witbier, een prima, zurige va riant op het Duitse Weissen (2,20 euro), aan mijn lippen. Zo, als al die andere brouwsels van De Drie Koningen net zo verfijnd zijn, dan zitten we hier van avond goed. De kaart is allesbehalve alle daags. „Hannelore is ons creatieve brein in de keuken", vertelt Adinda de Zeeuw. „Zij heeft volledig de vrije hand. Daar door is het hier toch wat anders dan an ders." Dat mag je wel zeggen. Neem nou een warme Zeeuwse bolus met geitenkaas, stroop en een zomerse salade (10,50 eu ro): ik zou er niet op zijn gekomen. De gekke combinatie blijkt heerlijk. De gei tenkaas is gelukkig niet al te sterk van smaak, althans: de zoete bolus mag zich de smaakwinnaar van het bord noemen. Mijn tafelgenote proeft de zee in haar bouillabaise, bereid met Groese Witt'n en pikante rouille (11 euro). Ja, deze vis- mix kan haar goedkeuring wegdragen, net als het bijgerecht: eigengemaakte bierbostelbrood, waarin het gerstemout- papje is verwerkt dat na het brouwen overblijft. Dat in combinatie met olij- Op het terras van De Drie Koningen is het heerlijk bijkomen. foto Peter Nicolai ven... smullen geblazen! Het voorgerecht valt bij haar meer in de smaak dan de hoofdgang: een cadeau van zeewolf en gekookte hesp met een saus van Groese Witt'n en een vleugje Zeeuwse babbe laar (17,75 euro). Niet dat het slecht is, maar een ander waardeert misschien de overheersende ham meer dan zij. De zee wolf wordt zo teveel naar de achtergrond verdrongen. Maar nogmaals, ieder zijn smaak. Mijn oerhammetje (16,75 euro) valt, zoals de kaart al beloofde, zo van het bot. Dit malse stuk vlees is heerlijk, zeker in combinatie met een stevige saus van Groes'n (als je iets eigens in huis hebt, moet je het natuurlijk ook veelvul dig gebruiken), grove mosterd en ho ning. Brouwerij-brasserie De Drie Koningen, Markt 30, Groede. Tel: 0117-371511. www.de- driekoningen-groede.nl. Open: in hoogsei zoen dagelijks van 11.00 tot 21.00 uur. Daar na op ma en di dicht. Pinnen: ja. Rokers- vrij: nee. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: twee prachtige, glimmende brouwketels achter glas in de brasserie, waarin de Groes'n en Groese Witt'n het levenslicht zien. Ook leuk: 'koninklijke' barkrukken, met kroontjes als rugleuningen. Conclusie: Het terras van De Drie Ko ningen ademt ook bij drukte rust uit. In combinatie met een verrassend, ori gineel maal is het hier heerlijk bijko men. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Vertrekdata: dinsdag van 5/9 t/m 17/10 3 personen Sept. 5-12- Okt. 3-10- 19-26 17 2 personen Sept. 5-12-19-26 Okt. 3-10-17 8 dagen v.a. 449 v.a. 449 8 dagen v.a. 539 v.a. 539 15 dagen v.a. 689 v.a. 689 15 dagen v.a. 939 v.a. 939 Prijzen zijn per persoon, op basis van een 3-/2-persoonsbezetting.Voor meer informatie en prijzen l-/4-persoonsbezetting zie: Reisnr. EZ 24.212, zie www.kras.nl/24212 Ontdek de prachtige Cöte d'Azur! Met KRAS natuurlijk... want een 8-daagse fly-drive naar het mondaine zuiden van Frankrijk boekt u bij ons al vanaf slechts 449! Deze spotprijs is inclusief de vliegreis, taxen, het ontbijtbuffet en 7x24 autohuur! Uw uitvalsbasis is Toulon, heerlijk aan zee gelegen en het is dé perfecte ligging voor het maken van uitstapjes! Geniet van het zonnige klimaat en bekende steden zoals Cannes, St. Tropez, Nice en Monaco. Maar let op: wacht niet te lang met boeken want voor deze bodemprijzen verwachten wij een enorme belangstelling! DIT MAG U NIET MISSEN Ontdek de vele hoogtepunten van de Cöte d'Azur! Breng zeker een bezoek aan Nice met de prachtige oude stad met kleine straatjes en het vorstendom Monaco. Bezoek hier zeker de botanische tuinen, het Koninklijk Paleis en de kathedraal. Ook kunt u hier belastingvrij winkelen. Absolute aanraders zijn ook de schit terende Grand Canyon du Verdon, de mon daine filmstad Cannes, de parfumstad Grasse en het luxe St. Tropez. Als laatste noemen we het schilderachtige Port Grimaud en het mooie kunstenaarsdorp St. Paul de Vence. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Toulon v.v., per transavia.com, luchthavenbelastingen, brand stoftoeslagen, reserveringskosten, verblijf in Mercure Toulon Centre Congres*** in een 2- persoonskamer, ontbijtbuffet en 7/14 x 24 uur autohuur. MERCURE TOULON CENTRE Dit comfortabele hotel*** ligt in het centrum en dichtbij de haven van Toulon, de markt en het Nationale Maritiem Museum. Het strand ligt op ca. 10 minuten rijden met de auto. Het hotel beschikt o.a. over restaurant en bar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33