.GGiariu De rode baret ligt weer even in de la Aantal ligplaatsen in Goes kan stijgen Politieke partijen in Sluis maken verbaal gehakt van het college INTER BORG Nieuwe kansen voor kaartspel makelaar GroenLinks-Statenlid gelooft niets van uitleg over stortplaats TECHNO JANSSEN Om roem is het karikaturist Bram Levi niet meer te doen. KEUKENS OP MAAT M2Makelaars.nl Oppositie rekent af met college, dat volgens haar beloftes niet nakomt. De beste Kansen bij Janssen WASDROGER SIEMENS BESTE WASMACHINE SIEMENS PZC Zaterdag 4 augustus 2007 I 29 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Iedereen die langs komt in hun appartement aan het Zierikzeese Havenpark, wordt door Geertje samen met Bram op de foto gezet. „Iedereen die belang stelling toont", corrigeert Bram Le vi. De digitale plaatjes gaan in de computer en rouleren onafgebro ken op het scherm. De brede woonkamerdeur is beplakt met af drukken van zijn (klein)kinderen. „Leuk toch", mijmert de levens kunstenaar. „Zo heb ik altijd lieve mensen om me heen. Als ik me slecht voel, kijk ik er naar en dat krikt me dan weer een beetje op." 'Het Beest' heeft Bram (64) weer te pakken. Vijf jaar na zijn gene zing is bij de markante karikaturist opnieuw kanker geconstateerd. Dit keer beperkt de ziekte zich niet tot z'n keel, maar heeft hij uit zaaiingen door heel het lichaam. Genezing lijkt uitgesloten, hebben specialisten hem verteld. „Ze kun nen het met bestraling en een che- mokuur alleen remmen." In 2002 bracht de kanker zijn loop baan in een vrije val. Oebele, Pano rama, De Telegraaf, Veronica's Late Night Show, de sneltekenaar speelde een prominente rol in de jetset. „De boekingsbureaus waren me spontaan vergeten." Fotocolla ges in de negen meter lange gang van het appartement geven een in- Zelfportret Bram Levi druk van de beroemdheden die Le vi voor zijn tekenblok heeft gehad. Van René Froger tot Gordon, Katja Schuurman, de voetballende broer tjes De Boer en Willeke Alberti; oude glorie in een persoonlijke walk of fame. Na zijn verhuizing naar Zonnemai- re en (recent) Zierikzee krabbelde Levi overeind en werd hij weer graag gezien op feestjes en evene menten. „Van de gewone mens nu vooral, véél interessanter." Maar de pijn in been en borst belet hem andermaal de straat op te trekken en te tekenen. „Ik heb voor mor gen een optreden moeten afzeg gen, vorige week zelfs drie. Het gaat gewoon niet." De angst opnieuw te worden ver geten, vreet misschien nog wel 'Ik ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft.' meer aan hem dan de slopende ziekte. Hij put onafgebroken verha len uit de rijke geschiedenis van zijn deels zwervende bestaan over de wereld. Over de hoeren in Rot terdam, zijn studentenleven in Pa- rijse kroegen of die keer dat hij in het Madrid van Franco 63 dagen in het gevang doorbracht, voor het dragen van de indertijd verboden rode baret. Die grote pet heeft hij daarna nooit meer afgezet en werd zijn handelsmerk. Nu ligt de pet even in de la. Tijde lijk, houdt de sterk vermagerde Le vi zichzelf voor ogen. Lopen gaat lastig, maar nu Bram en Geertje midden in de stad wonen, zoeken ze hun aanspraak dicht bij huis. Naar Concordia voor een kopje koffie. „Mensen kijken! Ik ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft. Ik teken, dat is mijn leven. Wordt dat van me afge pakt, door wie of wat dan ook, dan is het voor mij pas echt over." Als karikaturist volgt Levi de dis cussie over de majesteitsschennis van Beatrix met extra belangstel ling. Ook hij had ooit een akkefie tje voor de rechtbank, zij het op beduidend lager niveau, met por tretrecht als inzet. Levi trekt zich aan de beugel boven het bed over eind en pakt een geel memo-brief je. In luttele seconden zet hij in een paar lijntjes onmiskenbaar oud-minister Luns neer. „Wie zei je ook al weer dat het was?" Hij trekt z'n duim weg van de boven kant. Een platte pet met klep staat op het hoofd van de kop, die prompt in De Gaulle is veranderd. „Ik vergroot de werkelijkheid, maak karikaturen, geen levensecht portret. Ik bedoel maar..." MEUBELMAKERIJ fm 1 Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Morfiere BIEZELINGE - Gerard Korsuize uit Biezelinge heeft weer hoop dat hij zich met zijn Korpa Kaartspel tus sen de grote landelijke loterijen kan wringen. Korsuize leurt al ja ren met Korpa. De minister van Justitie weigert hem tot nu toe een kansspelvergunning. Dat besluit is nu door de rechtbank van Middel burg vernietigd. Korpa is een spel, waarmee bijvoorbeeld verenigin gen hun kas kunnen spekken. KLEVERSKERKE - Statenlid L. Harpe van GroenLinks gelooft niets van de uitleg van Waterschap Zeeuwse eilanden over de stortplaats bij Kle- verskerke. Een woordvoerder van het schap zei gisteren in de PZC dat het puin nog uit de berg wordt gehaald. Door het slechte weer zou de grond te nat zijn om er een kraan op te laten rijden. „Ze waren gewoon van plan om het zo te laten liggen", zegt Harpe. „Ze verdraaien de boel. Als een kri tisch statenlid (Harpe dus, red.) geen vragen had gesteld dan had den ze het puin gewoon zo laten liggen. Als een burger zoiets doet, dan wordt hij bekeurd. Eigenlijk zou hier ook proces-verbaal van opgemaakt moeten worden." De stortplaats ligt langs de weg van Middelburg naar Kleverskerke. Het is een oude stortplaats. Sane ren van de plek is te duur. Daarom willen het waterschap en de ge meente Middelburg de berg afdek ken met slib dat uit de vesten wordt gebaggerd. Dat zou veiliger zijn. De stortplaats bij Kleverskerke is niet de enige in de provincie die wordt afgedekt met slib. Dat is eer der gebeurd bij een stortplaats aan de Bergweg. De gemeente krijgt subsidie voor het afdekken van de stortplaatsen. door Frank Balkenende GOES - Een forse uitbreiding van het aantal ligplaatsen in Goes brengt natuur en milieu te ver waarlozen schade toe. Daarom lijkt er geen beletsel te zijn om het aantal ligplaatsen op te schroeven van honderd naar vierhonderd. Die spectaculaire groei heeft alles te maken met de ontwikkeling van Waterstad, een wijk met twee duizend woningen op de plek van het havenindustriegebied aan de noordkant van Goes. Troefkaart van Waterstad is wo nen aan het water. Honderden wo ningen staan straks aan de kades, een flink deel ervan krijgt een stei ger voor deur, waar de bewoner zijn bootje kan afmeren. Langs de kades is ruimte gereserveerd voor de bruine vloot en ook is voorzien in een terminal voor (niet al te gro te) rondvaartboten. Voor de tien binnenvaartschepen die Goes als thuishaven hebben, maar er zel den te zien zijn, is straks geen plaats meer. Goes kijkt nog naar een alternatief voor de schippers. Omdat de bestemming van het ha venindustrieterrein op termijn - de eerste huizen worden in 2009 gebouwd - verandert en het aantal vaarbewegingen stijgt, heeft Goes laten onderzoeken of de natuur schade wordt toegebracht. Onderzocht is hoe de scheepvaart zich ontwikkelt en welke gevolgen dat heeft voor de natuur, met na me de vogels aan en in de Ooster- schelde. Dat blijkt mee te vallen. Weliswaar stijgt het aantal recrea tieve vaarbewegingen met zo'n 5300, binnenvaartschepen doen Goes straks niet meer aan. Per sal do groeit het aantal vaarbewegin gen tussen Goes en de Oosterschel- de met een kleine 5000 tot 25.000 per jaar. Een toename van dik 24 procent. Dat lijkt belastend voor de natuur in het Nationaal Park Oosterschelde, ware het niet dat de leefgebieden van vogels en zoogdieren zich buiten 'het bereik' van de scheepvaart bevinden. De kans op verstoring is nihil, stelt het rapport. door Frank van Cooten SLUIS - Aan de vooravond van een nieuw politiek seizoen zijn de mes sen in de gemeente Sluis geslepen. Oppositiepartijen CDA, Gemeente belangen en WD maken in een open brief gehakt van het college- beleid in het afgelopen halfjaar. „Alles zou anders, beter worden. Niets is echter minder waar. We worden geconfronteerd met grote financiële tegenvallers en projec ten die in de uitvoering ver bene den de maat zijn." WD, CDA en Gemeentebelangen vinden dat het democratisch bestu ren momenteel ver te zoeken is in de gemeente Sluis. „Het lijkt erop dat de coalitie als het ware een mandaat opgelegd heeft gekregen 'Het college stelt zo veel eisen dat plannen niet financieel haalbaar zijn' van het college om vooral zo veel mogelijk, ook al gaat het lijnrecht tegen eigen meningen in, college voorstellen te ondersteunen." In de brief staat een opsomming van projecten die mislukt zijn en die ver onder de maat zijn. Het wellnesscentrum gaat niet door, de situatie rondom Groede Po dium en de parkeeronthaalkamer in Nieuwvliet-Bad baart de opposi tie grote zorgen en ze gelooft niet in drastische plannen voor het cen trum van Oostburg. Daarnaast lukt het na tien jaar nog steeds niet te beginnen met de facelift van Cadzand-Bad, stellen CDA, WD en Gemeentebelangen. De partijen hoopten dat het colle ge zou ingrijpen. „Maar dat stelt zo veel eisen dat plannen financieel niet meer haalbaar zijn. We wor den geconfronteerd met enorme verliezen en er is niemand die de verantwoordelijkheid neemt." 6 kg 11 elektr. programma's eenvoudig te bedienen zeer geruisarm 8 kg grote vulpoort supereenvoudige bediening 1600 toeren fluisterstil voorprogr. KOOP BIJ DE MAN... DIE 'T OOK REPAREREN KAN! Scheldestraat 82 Vlissingen, tel. 41 57 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31