Urenlange files vooi v Monstertocht van Nice naar Goes voc A De Gouden Kooi PZC 2 I Zaterdag 4 augustus 2007 PZC Ctrcbc rynot r,r,rr hier t0Cl1 niet na3r' 'Als de achterstand in onderhoud niet wordt ingehaald, is de kans groot dat de boel spontaan in elkaar zakt.' Een groep van 38 Zeeuwen fietst voor het goede doel in acht dagen van Nice naar Goes. De PZC brengt elke dag verslag uit van de gereden etappe(s). Vandaag: het vertrek. I H C/L. MAIKEL HARTE Er is de laatste tijd weer volop commotie rond het televi sieprogramma De Gouden Kooi. Het programma waarin een aantal mensen in een villa zit opgesloten en tiental len camera's het leven in die villa vastleggen. Het programma was al in opspraak wegens vechtpartijen tus sen bewoners en zelfs een aanranding. Toen kwam er een handtekeningenactie om John de Mol, op wiens zender Tien het programma te zien is, over te halen het programma stop te zetten. John de Mol - dat is toch een handige zakenman die als geen ander weet hoe je iets moet verkopen? Hij zal toch niet zelf achter deze (inmiddels weer gestopte) actie zitten? Im mers, ook negatieve publiciteit is publiciteit en levert wellicht hogere kijkcijfers op. Want, en misschien sla ik de plank volle- dig mis, zoveel mensen kijken Straks gaat, door dit soort acties, kijken naar deze iemand nog vragen of ik gister- avond de Gouden Kooi heb ge- real-life televisie zien. Iets wat me nog niet is overkomen. Als mensen werkelijk willen dat een programma stopt, dan kunnen ze er beter geen aandacht aan besteden. Dan verdwijnt het programma vanzelf, net als de zender. Wat dat betreft heb ik eigenlijk nu al spijt van deze column. Straks gaat u nog kijken naar deze zogenaamde real-life televisie. Totaal misplaatste naam trouwens voor zo'n programma, want het staat ver weg van het werkelijke leven. Voor de liefhebbers van het echte real-life genre zijn er nog altijd alternatieven. De documentaire van Jos de Putter bijvoorbeeld over het laatste jaar van zijn ouders op hun boerderij in Zeeuws-Vlaanderen. Hard werken en een paar spaarzame woorden aan het einde van de dag, tevens de titel van deze real-life soap: 'Het is een schone dag geweest.' Een wachttijd van acht uur zorgde gisteren voor enorme files voor de Kreekraksluizen. Eén van de twee kolken is gesloten voor groot onderhoud. Tientallen schippers meerden af. door Jeffrey Kutterink Vervelend, maar brood nodig, vinden zowel Rijkswaterstaat als bin- nenvaartvereniging Schuttevaer. „De afge lopen jaren is er niets aan de slui zen gedaan." Al weken waarschuwt Rijkswater staat voor de stremming in het Schelde-Rijnkanaal. Want de slui zen, de belangrijkste schakel voor de scheepvaart tussen Rotterdam en Antwerpen, moeten nodig wor den opgelapt. Net als bij grooton- derhoud van wegen, worden soms ook vaarwegen afgesloten. Afgelo pen dagen lag de westsluis er uit. Omdat nog maar één kolk over bleef, ontstonden wachttijden van zeven tot acht uur. „We renoveren de hefdeuren, de torens en de aandrijfwerken, zoals motoren en kabels", legt Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat Zee land uit. „Ook worden de tussen deuren in de kolk verwijderd. Die zijn ooit aangebracht om de kolk in twee stukken te kunnen verde len. Op die manier konden we klei nere schepen sneller en efficiënter schutten. Maar doordat schepen steeds groter worden, maken we er geen gebruik meer van." De ko- derhoud wordt nu ingehaald. Als het niet gebeurt, is de kans groot dat de boel spontaan in elkaar zakt." Volgens Schuttevaer zijn schippers voldoende geïnformeerd. „Wie de vakbladen een beetje bijhoudt, weet het", zegt De Visser. Schutte vaer heeft bovendien afspraken ge maakt. „Als de Kreekraksluis is ge stremd, wordt er niet gewerkt aan de Krammersluizen. Zo kunnen schippers via Hansweert omvaren. Bij de Volkeraksluizen staan bor den waarop de stremming staat aangekondigd. Schippers kunnen dan nog besluiten om om te va- mende maanden wordt in beide sluizen nog gewerkt. Af en toe kan er minder worden geschut, en soms is een sluis gesloten. „Vervelend, maar het moet gebeu ren", reageert regiovertegenwoordi ger Jan de Vries van Schuttevaer. „De jarenlange achterstand in on ren." Dat kost drie tot vijf uur extra, zegt De Vries. „Afhankelijk van de stroming, de vaarsnelheid en waar je moet zijn, kan het lo nen om een andere route te kie zen. Wij adviseren dat bij een wachttijd van langer dan 4,5 uur. Maar dat is aan de schippers zelf." COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg. Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95! Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie In de buurt van Nice begint vandaag de dik 1400 kilometer lange monstertocht, die zater dag 11 augustus eindigt op de Gro te Markt in Goes. Vanuit Chateau- neuf-de-Grasse fietst het gezel schap naar Oraison. De loodzware, 161 kilometer lange etappe voert langs de Grand Canyon du Ver don. Het gaat flink bergopwaarts. Nu zijn er onder de deelnemers, nogal wat klimgeiten. Drie jaar te rug begon namelijk een groepje en thousiaste spinning-liefhebbers (spinning is fietsen op de rollen- bank, op de maat van de muziek) de Mont Ventoux te beklimmen voor een goed doel. Daarvoor richtten ze de Stichting Fietsers voor Fietsers op. Gaandeweg wer den de uitdagingen heftiger. De stichting organiseerde Alpen Chal lenges, waarbij reuzen als Alpe d'Huez en Galibier moesten wor den bedwongen. Met Nice-Goes verleggen de fiets- liefhebbers hun grenzen ander maal. Het deelnemersveld kent be kende en minder bekende namen: ex-profwielrenners Patrick Tol- hoek en Kees Bal, technisch di recteur Kees Zwamborn van Wil lem II, maar ook politieagent Jo- han Kokké, gymleraar Alex Hanne- lansweert lanswee rl brug Sluiskil Vaarwegen in zuidwest Nederland Sluizen verkeerspost k sluis Stellendam Noordzee Roompotsluis Greveiingensluis Volkerak sluizen^ Krammersluizen V" Schelde- Rijnverbinding V'Zeelandbrug Zandkreeksluis Bergsediep sluis uoesesas^ Z^Wemiidmge^ j °P* /LdnUKfccKilUlb Veere Middelburg Meer M. Stationsbrug Schroebrug-G) p brU8<dnehml «4- Kanaal door Walcheren Postbrug 1 Sloebrug 5 kanaal door Petersluis Keersluisbrug^ Zuid-Beveland Bergen op Zoom e-ve/. ^sluizen Terneuzen Kanaal van Terneuzen Kreekrak- 'sluizen brug Sas van Gent PZC Felix Binicewicz bron Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2