De Rooi) stapt op als directeur Rabo-ploeg Word ook abonnee! Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 www.rosada.nl factory outlet A58 ROOSENDAAL WEST OF A17 AFSLAG 19 Bio-weerbericht is populair in Duitsland Luchtige drenkeling Nederland doet in Afghanistan te weinig aan wederopbouw. HET WEER: ^25° 36 t/m 39 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Rosada 70 (Wouwbaan), 4703 TB Roosendaal COSÖClO NOORDWIJKERHOUT - Theo de Rooij heeft besloten terug te tre den als algemeen directeur van de Rabo-wielerploeg. Na de teleurstel lingen in de Tour de France wil hij de tijd en rust nemen om zich op de toekomst te beraden. De Rooij nam tijdens de Tour het besluit om gele-truidrager Michael Rasmussen uit de wedstrijd te ha len, omdat de Deen had gelogen over zijn verblijfplaats in juni. Hoe wel De Rooij de beslissing nam in overleg met de directie van de Ra bobank, riep zijn handelwijze bij verschillende mensen de nodige vraagtekens op. De sponsor liet vlak na de Tour weten een onder zoek te doen naar de gang van za ken tijdens de Tour. Peter Vogel zang werd gisteren aangesteld om dit onderzoek te leiden. De Rooij besloot de bevindingen van Vogel zang echter niet af te wachten. www.pzc.nl Bioweerbericht is flauwekul reageer op www.pzc.nl Werkgever moet oudere werknemer koesteren eens oneens 10% DEN HAAG - Na een lange, natte aanloop is in Nederland de zon doorgebroken. Volgens bio-meteo- rologen concentreert de mens zich daardoor beter, slaapt vaster en heeft een beter humeur. In Duits land is het 'bio-weerbericht' al ja ren een onderdeel van de weers voorspelling. De Duitse meteorolo gische dienst heeft een arts, die de gevolgen van het weer op de men selijke gezondheid voorspelt. pagina 4: mooi weer is goed medicijn tegen rothumeur OUDDORP - Reddingboot Margriet uit Ouddorp is woensdag voor de tweede keer in korte tijd uitgerukt voor een stuk speelgoed. De be manning werd gealarmeerd, om dat een kanovaarder op de Noord zee in de problemen zou zijn. Van een afstand leek het er inderdaad op dat iemand met de armen zwaaiend in het water dreef Een maal ter plekke bleek het gaan om een opblaasbare koe. De beman ning heeft het ding aan boord ge nomen en voor alle zekerheid is nog een extra rondje gevaren om te kijken of er niets aan de hand was. Een paar weken geleden ruk te de KNRM al uit voor voor een opblaasbaar Nijntje dat werd aan gezien voor een surfer in nood. Uruzgan wil daden door Remko Tanis DEN HAAG - Nederland moet einde lijk eens werk maken van de struc turele wederopbouw van Uruz gan. In plaats van projecten voor de korte termijn in de omgeving van de twee legerbases, moet er meer gedaan worden om onder wijs, overheid en economie in de provincie op gang te helpen. Dat zeggen vertegenwoordigers van hulporganistaties in Afghanis tan. Volgens parlementslid Soona Niloofar uit Uruzgan hebben de Nederlanders in het eerste jaar van hun missie voorkomen dat het ge weld in de provincie escaleerde, maar is het nu tijd voor een vol gende stap. „Binnen hun mogelijk heden hebben de Nederlandse mi litairen ons geholpen met enkele kleine projecten", zegt Niloofar. „De inwoners van Uruzgan waren daar blij mee, maar eigenlijk zijn wij er niet echt mee geholpen. Wij willen dat Nederland opbouwpro- jecten begint waar wij jaren wat aan hebben. Laat ze bijvoorbeeld een fabriek bouwen voor de ver werking van zonnebloemolie." Nederland trok sinds het begin van de missie in augustus vorig jaar 19 miljoen euro uit voor de we deropbouw van Uruzgan, tegen 290 miljoen voor het defensiedeel. Van die 19 miljoen zijn onder meer landwegen en irrigatiekana len aangelegd. Ook gaat er geld naar gezondheidszorg en het op knappen van gebouwen. Met der gelijke projecten wil de Nederland se missie de sympathie van de be volking winnen. „Die aanpak is op zich slim", zegt een medewerkster namens de vijf hulporganisaties. „Maar de projec- Volgens hulpverleners schieten de projecten te kort. De bevol king van de Afghaanse provincie Uruzgan snakt naar werk en naar een beter functionerende politie. ten zien er op papier beter uit dan in de realiteit. Het geduld van de mensen raakt op." Morgen begint in Tarin Kowt een conferentie over de ontwikkeling van Uruzgan. Vertegenwoordigers van Afghaanse ministeries praten de hele week met zo'n honderd vertegenwoordigers uit alle distric ten van de provincie, om vast te stellen welk ontwikkelingswerk kan worden opgepakt. Het Neder landse provinciaal reconstructie team ondersteunt de conferentie. pagina 3: commentaar pagina v2: de dubbele waarheid van Afghanistan bP pagina v3: missie van twee jaar is heel kort HONSELERSDIJK - De eerste dag van de tiende edi tie van het Varend Corso in het Westland heeft gisteren veertigduizend mensen getrokken. Dat waren, mede dankzij het mooie weer, zo'n vijf tienduizend mensen meer dan vorig jaar. Bijna zestig met bloemen, groenten en fruit versierde boten van Honselersdijk voeren langs onder meer Vlaardingen en Maasland. Vandaag gaat de vaartocht door het Westland. Een dag later doet het Varend Corso de gemeente Midden-Delfland aan. In totaal leggen de boten ruim tachtig kilo meter af. foto Robin Utrecht/ANP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Buitengebied: 19, 20 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 35; Sport: 41 t/m 47; Bijla gen: Spectrum en Prisma met daar in Televisie: v42 t/m v45. Zaterdag 4 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 182 - los nummer €1,30, zaterdag €1,85 zie pagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1