Havens moeten samenwerken Groei van marktleider Albert Heijn vlakt af Numico boekt recordomzet Groningse havens willen in zee met haven Rotterdam. Probleem bij Postbank Royal Bank of Scotland met Intemetbankieren boekt fors meer winst Tomaat met vis Shell verkoopt belang oliemaatschappij RAG Beter resultaat voor British Airways BN/DeStem I PZC PZC Zaterdag 4 augustus 2007 1 5 DELFZIJL - De havens in Delfzijl en gemshaven moeten voortaan Rot terdam-Noord heten. Dat vindt Harm Post, directeur van Gronin gen Seaports. Zowel Groningen als Rotterdam zou hier baat bij heb ben. Rotterdam omdat de overslag- cijfers van Delfzijl en Eemshaven mee kunnen tellen, en Groningen wegens de internationale bekend heid van Rotterdam. Meer samen werking zou in zowel Groningen als Rotterdam tot kostenverlaging moeten leiden. Wegens de goede bereikbaarheid van het Noorden zou het momen teel al aantrekkelijk zijn de lading stromen via deze havens te laten verlopen. Maar omdat dit ten kos te zou gaan van de groeicijfers van Rotterdam voelt de haven daar niets voor. Als de Groninger ha vens bij Rotterdam horen, is dit probleem opgelost. Post voorziet dat het wegennet rond de Randstad dichtslibt. Daar om zou het praktischer zijn zoveel mogelijk lading via het Noorden te vervoeren. Nu worden vrachtwa gens vanuit Rotterdam Europa in gestuurd, terwijl het Noorden veel minder files kent. Voor internatio nale bedrijven ligt Groningen vol gens Post niet ver van Rotterdam. „In het buitenland zien ze Neder land als een delta", aldus de direc teur. Tot nu toe werkt Groningen vooral samen met het Duitse Em- den. Groningen doet dit met Rot terdam al op het gebied van bagge ren. Het Havenbedrijf Rotterdam levert de collega's in het Noorden expertise. Verder werkt het Haven bedrijf Rotterdam (HbR) op dit moment samen met Zeeland Seaports en is het in gesprek met 1^ De directeur van Groningen Seaports vindt dat de havens in Delfzijl en Eemshaven moeten optrekken met de haven van Rot terdam. Moerdijk om te kijken wat zij sa men kunnen doen. „Dat we ons vooral gericht hebben op die twee is logisch, gelet op het feit dat we in dezelfde regio en aan dezelfde achterlandverbindingen (de grote rivieren en de A15) liggen", aldus een woordvoerder van het Haven bedrijf. Volgens, de Rotterdamse haven is de samenwerking met Groningen op korte termijn niet kansrijk. Voor het Havenbedrijf Rotterdam is het meetellen van de Groningse overslagcijfers niet zo interessant. „Niet omdat Groningen te klein zou zijn, maar omdat het HbR aan kunstmatig opgepompte cijfers niets heeft." SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldestraat 98, Postbus"230, 4380 AE Vlissingen Tel: 0118-417500, Fax: 0118-418107 Vestiging Noord-Brabant Bredaseweg 185, Postbus 150, 4870 AD Erten-Leur Tel: 076-5083594, Fax: 076-5083501 info@bleijenbergbv.nl www.bleijenbergbv.nl AMSTERDAM - Klanten van de Post bank hebben gisteren opnieuw last gehad van een technische sto ring bij het internetbankieren. De storing, die uren duurde, werd in de middag verholpen. Volgens een woordvoerder van de Postbank ging het om een storing bij het inladen van klantengege vens. Hij benadrukte dat een en ander niet tot gevolg had dat klan ten inzage hadden in de gegevens van andere klanten. De laatste tijd was het regelmatig raak op mijnpostbank.nl. DEN HAAG - Shell verkoopt zijn belang in de Oostenrijkse olie maatschappij Rohöl-Aufsuchungs (RAG). De Nederlands-Britse olie maatschappij doet zijn aandeel van 25 procent voor een onbekend bedrag over aan EESU, eigendom van onder meer het Duitse ener giebedrijf Eon. Shell verwacht de verkoop, na toestemming van de autoriteiten, eind dit jaar of begin volgend jaar af te ronden. Vorig jaar produceerde het Oostenrijkse bedrijf 85.000 ton olie en 571 mil joen kubieke meter gas. SCHIPHOL - Voedingsmiddelencon cern Numico heeft gisteren een re cordomzet van 730 miljoen euro gerapporteerd over het tweede kwartaal. De top van het bedrijf gaat ervan uit dat het de laatste keer was dat Numico als zelfstan dig concern resultaten bekend maakte. Numico kreeg in begin juli een overnamebod van het Franse Danone. Het bod heeft de steun van de bestuurders en com missarissen. De overnamegesprekken met Da- none, onder meer bekend als pro ducent van toetjes en bronwater, liggen volgens financieel topman lean Marc Huët op schema. Dano ne wil 12,3 miljard euro neertellen voor het Nederlandse bedrijf, dat is gespecialiseerd in baby- en klini sche voeding. Het bod komt neer °P 55 euro per aandeel Numico. Numico is niet benaderd door an dere bieders, zei Huët. Het is de be doeling dat de overname in okto ber afgerond is. DEN HAAG - Royal Bank of Scot land (RBS) heeft in het eerste half jaar van 2007 5,5 miljard euro net towinst gemaakt, twintig procent meer dan in dezelfde periode van 2006. RBS wil samen met Fortis en Banco Santander ABN Amro overnemen. De omzet steeg met 7,6 procent naar 21,8 miljard euro. De verzekersingstak van RBS loopt een tik op door de overstro mingen in Groot-Brittannië. De hogere winst is vooral te dan ken aan de sterke resultaten bij het zakenbankieren LONDEN - De Britse luchtvaartmaat schappij British Airways (BA) heeft in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2007/2008 een bedrijfsresultaat geboekt van 263 miljoen pond sterling (392 mil joen euro). Dat komt neer op een stijging van 28 procent ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar. Het resultaat is beter dan analisten hadden voorspeld. Het bedrijf profiteerde van kosten besparingen die voortkwamen uit een reorganisatie die het voorgaan de boekjaar plaatsvond. BLEISWIJK - Tomaten die groeien dankzij water dat wordt bemest door tilapiavissen die zwemmen in bas sins onder de planten. Het klinkt allemaal erg futuristisch maar in het Improve ment Centre in Bleiswijk draait sinds enkele maanden een proef met het kweken van deze zoetwatervissen in combinatie met tomatenteelt. foto Robin Utrecht/ANP <"*Y JobTrack.nl WBGeNSR dagbladen DEN HAAG - Marktleider Albert Heijn heeft in het tweede kwar taal opnieuw een grotere omzet groei geboekt dan de concurren ten. De groei was met 6,2 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van 2006 iets lager dan in het eer ste kwartaal (plus 8,6 procent), maar wordt gedrukt door de pro blemen met de winkelbevoorra ding in april en mei die leidden tot lege winkelschappen. In totaal steeg de omzet van de AH-supers (dat is inclusief 23 Kon mars die in december werden over genomen van het zieltogende Lau- rus) met 10,3 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van 2006. De omzet kwam uit op 1,7 miljard euro. Dat blijkt uit de presentatie van de kwartaalcijfers van moederbedrijf Ahold. Ahold in zijn geheel zag de kwartaalomzet met 2 procent stij gen naar 6,6 miljard euro. Daarbij had Ahold last van de dollar die wegzakt ten opzichte van de euro. Ook stonden de marges onder druk door de kosten voor het op knappen van Amerikaanse super markten. Het concern verdient meer dan de helft van zijn geld in Amerikaanse supermarkten. Zonder de val van de dollarkoers zou de omzet 5,6 procent zijn gestegen. De Ameri kaanse supermarkten draaien al ja ren slecht. Ahold is druk bezig om met scherpere prijzen het tij te ke ren. Voorlopig levert dat nog niet veel op. De keten Stop&Shop zag zijn omzet stijgen met 1,1 procent, bij Giant-Landover daalde deze met 1 procent. Samen zijn de ke tens goed voor 3,7 miljard euro van Aholds kwartaalomzet. De prijsverlagingen in de Verenigde Staten zullen de winstmarges blij vend onder druk houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15