Bierkaai kopje kleiner Wedstrijd fotografie over lezen makelaar Rommelmarkt gaat toch door Wat onder de grond van het bouwterrein zit, blijft voorlopig zitten. Moeder Fatima broedt haar eieren zelf uit op struisvogelboerderij in Sluis Hardrijders raken rijbewijs kwijt Dj Polleke draait 100 uur aan een stuk Zeelandbrug in beide richtingen gesloten Vrouw van fiets geduwd en beroofd M2Makelaars.nl Matig weer zorgt voor opvallend grote aanloop in bibliotheken. Nieuwe datum voor door stormschade afgelast evenement. PZC Zaterdag4augustus 2007 29 door Frank van Cooten HULST - De Bierkaaistraat en Over- damstraat in Hulst worden einde lijk een kopje kleiner gemaakt. Vanaf maandag 20 augustus gaan alle panden tussen de Bierkaai straat en Overdamstraat vanaf de Dubbele Poort tot en met de voor malige videotheek tegen de vlakte. De sloopwerkzaamheden nemen twee weken in beslag. In de te slopen panden is nog as best aanwezig. Met het verwijde ren van dit spul wordt op maan dag 13 augustus gestart. Waar schijnlijk zijn geen extra veilig heidsmaatregelen nodig tijdens de verwijdering van het asbest. De panden worden tot op de bega ne grond afgebroken. Wat onder de grond zit, blijft voorlopig nog zitten en wordt daar waar nodig aangevuld met zand. Het vrijkomende gebied wordt ge bruikt als werkterrein tijdens de bouw van de appartementen op de hoek Bierkaaistraat, Godsplein en Dubbele Poort. Hier worden 39 appartementen gebouwd in op dracht van de Woonstichting Hulst. De bouw van de apparte menten is het tastbare begin van het stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai. De afgelopen ja ren zijn gebruikt om plannen te maken, aan te passen of te verfij nen en oude panden aan te kopen. De Nieuwe Bierkaai moet de ver pauperde omgeving tussen Dubbe le Poort en 's Gravenhofplein een impuls geven. Het is nog niet duidelijk of het vrij komende gebied archeologisch wordt onderzocht. Dat is ook nog niet nodig omdat het gebied als bouwterrein wordt gebruikt. Het duurt nog een tijd voordat dit ge bied wordt ontwikkeld. Gemeentelijk archeologieadviseur FM Alle panden tussen de Bierkaai- straat en Overdamstraat vanaf de Dubbele Poort tot aan de voormalige videotheek in Hulst gaan eindelijk tegen de vlakte. Nathalie van Jole adviseerde de ge meente eind juni om alleen uitge breide archeologische onderzoe ken uit te voeren als het vermoe den bestaat dat materiaal van voor de vijftiende eeuw wordt gevon den. Dit om de archeologische kos ten die de gemeente nog moet ma ken, enigszins binnen de perken te houden. De gemeente Hulst wil bij het Rijk een subsidieaanvraag indienen voor de archeologische kosten van het stadsvernieuwings plan. Volgens Van Jole wemelt het van de plaatsen met hoge archeolo gische verwachtingen. Zo is on langs op het bouwterrein op de hoek van de Bierkaaistraat en Godsplein een uniek ambachtelijk kwartier blootgelegd. door Frank Cijsel SLUIS - Beschuit met muisjes en namen voor de aanwinsten waren er nog niet. Toch was de blijd schap groot op struisvogelboerderij Monniken- werve in Sluis. Gisterochtend kropen daar twee jonge struisvogels uit het ei zonder dat er een broedmachine aan te pas kwam. De gelukkige ouders, moeder Fatima en vader Zorro, waken inmiddels vol liefde over hun kroost. Als iemand te dicht bij het hek komt, staat pa met opengesperde bek op om te laten merken dat het stel niet gediend is van al die aan dacht. Regelmatig komen de jongen toch even on der de vleugels van ma uit piepen. Ondanks de matige temperaturen en het gebrek aan zonneschijn in de maand juli is het toch ge lukt de natuur zijn gang te laten gaan. In de tien jaar van het bestaan van Monnikenwerve is het nog niet voorgekomen dat kuikens op eigen hout je uit de schaal zijn gekropen. De broedperiode van de grootste eieren ter wereld duurt normaal veertig dagen. Volgens eigenaresse Suzanne de Bruijckere was het best spannend of het volgens de natuurlijke weg wel zou lukken. „Een signaal kregen we al, toen er eerder al een dood kuiken in het nest lag. Dat gaf ons hoop dat de eieren toch in elk geval uit zouden komen. Dat het op deze manier zon der hulpmiddelen lukt, is bij mijn weten erg zeld zaam in Nederland. Op dit moment liggen er nog acht eieren. Misschien krijgen we nog wel uitbrei ding." De Bruijckere is niet van plan deze kuikens te laten opgroeien voor de slacht. „Zij gaan hier nooit meer weg. Dit zijn ook sterke kuikens. Hun ouders hebben dat al bewezen." foto Camile Schelstraete STELLENDAM - Twee automobilis ten en een motorrijder zijn giste ren het rijbewijs kwijtgeraakt om dat ze te hard reden bij Stellen dam. De automobilisten reden res pectievelijk 52 en 56 kilometer te hard langs wegwerkzaamheden aan de N57 aldaar. De motorrijder had ook het gas flink opengetrokken. Hij reed 147 kilometer per uur op een weg waar 80 is toegestaan. RENESSE - Dj Polleke, ofwel Jean- Paul Kotoun, wil honderd uur on afgebroken muziek draaien om in het Guiness Book of Records te ko men. Hij wil daarmee tussen 14 en 18 augustus 10.000 euro ophalen voor de stichting Bijzondere Hulp voor Leukemiepatiënten. De po ging begint dinsdag om 22.00 uur op camping De Brem. Er zijn diver se eet- en dansfeesten tijdens de re cordpoging. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dins dag tussen 0.00 en 5.00 uur in beide richtingen dicht. Verkeer wordt omgeleid via de Stormvloed kering. De provincie, eigenaar van de brug, reinigt die nacht het weg dek en sleutelt aan steunen en rails die dienen voor onder houdswerk aan de pijlers van de brug. HULST - Een 81-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is gisteravond in Hulst beroofd van haar tas. De vrouw reed rond kwart voor ze ven door het Tivolipark, toen ze door een man van haar fiets werd geduwd. Daarbij bezeerde ze haar schouder en gezicht. Terwijl ze op de grond lag, ging de man er met haar tas vandoor. Daarin zat een portemonnee met een onbekend geldbedrag. JTz door jeanette Vergouwen HULST - Ook omdat het weer alles behalve zomers is, wordt er veel ge lezen door vakantiegangers en thuiszitters. De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen speelt op dit weer in en houdt daarom deze zo mer een wedstrijd met de titel de mooiste 'lekker lezen'-foto. In de vakantieperiode wordt lek ker gelezen op mooie en vreemde plaatsen over de hele wereld. Dat kan in een hangmat op het strand zijn of ondersteboven in een boom in je eigen tuin. De biblio theek vraagt om deze momenten vast te leggen op een foto en deze op te sturen vóór 18 augustus naar j.dobbelaar@bibliotheekzeeuwsvlaa nderen.nl. De foto's mogen ook op gestuurd worden naar de bibliothe ken in Axel, Hulst, Terneuzen en Oostburg. Afgeven mag ook. De mooiste foto's worden beloond met een leuke prijs en zullen bo vendien geëxposeerd worden in de bibliotheek en komen op de website. Bij de ingezonden foto's moeten vermeld worden: naam, en plaats en tijdstip waarop de fo to is genomen is. door Frank Cijsel RETRANCHEMENT - De VOrige maand door hevige storm afgelas te rommelmarkt in Retranche- ment is verplaatst naar zaterdag 18 augustus. De Stichting Evenemen ten besloot de markt te laten sa menvallen met het verlicht Truze- ments weekend. Handelaars kunnen nu vanaf 14.00 uur hun waren uitstallen op het sportterrein in de Noordstraat. Een forse windvlaag zorgde er op 24 juli voor dat alle tentzeilen en kramen over het terrein werden ge blazen. Een grote ravage en een forse schadepost waren het gevolg. Wie moet opdraaien voor de scha de aan de kramen kan stichtingsbe stuurslid Annemie Kruidhof be stuurslid nog niet zeggen. „We zijn nog aan het overleggen. De stichting wil met de standhouders wel een regeling treffen. Ze hoe ven niet twee keer het volle pond te betalen voor de huur van een kraam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121