Zeeland De rode baret ligt weer even in de la Paalkamperen kan straks wellicht ook aan het Veerse Meer Oppositie in gemeente Sluis maakt gehakt van collegebeleid NIEUWfefn '1 ^ockenburgh INTER BORG Politie houdt dieven aan Korsuize ziet weer kansen voor kaartspel na uitspraak rechter Om roem is het cartoonist Bram Levi niet meer te doen. KEUKENS OP MAAT ■M2Makelaars.nl CDA, Gemeentebelang en WD hekelt groot aantal tegenvallers. Augustus Tapasmaand bij Nieuw Ockenburgh! Tapas lunchmenu €12,50 3-gangen keuzemenu 'Espagna' €22,50 BPZC Zaterdag 4 augustus 2007 29 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Iedereen die langs komt in hun appartement aan het Zierikzeese Havenpark, wordt door Geertje samen met Bram op de foto gezet. „Iedereen die belang stelling toont", corrigeert Bram Le vi. De digitale plaatjes gaan in de computer en rouleren onafgebro ken op het scherm. De brede woonkamerdeur is beplakt met af drukken van zijn (klein)kinderen. „Leuk toch", mijmert de levens kunstenaar. „Zo heb ik altijd lieve mensen om me heen. Als ik me slecht voel, kijk er er naar en dat krikt me dan weer een beetje op." 'Het Beest' heeft Bram (64) weer te pakken. Vijf jaar na zijn gene zing is bij de markante cartoonist opnieuw kanker geconstateerd. Dit keer beperkt de ziekte zich niet tot z'n keel, maar heef hij uit zaaiingen over heel het lichaam. Genezing lijkt uitgesloten, hebben specialisten hem duidelijk ge maakt. „Ze kunnen het met bestra ling en een chemo-kuur alleen remmen." In 2002 bracht de kanker zijn loop baan in een vrije val. Oebele, Pano rama, De Telegraaf, Veronica's Late Night Show, de sneltekenaar speelde een prominente rol in de jetset. „De boekingsbureaus waren me spontaan vergeten." Fotocolla ges in de negen meter lange gang Zelfportret Bram Levi van het appartement geven een in druk van de beroemdheden die Le vi voor zijn tekenblok heeft gehad. Van René Froger tot Gordon, Katja Schuurman, de voetballende broer tjes De Boer en Willeke Alberti; oude glorie in een persoonlijke walk of fame. Na zijn verhuizing naar Zonnemai- re en (recent) Zierikzee krabbelde Levi overeind en werd hij weer graag gezien op feestjes en evene menten. „Van de gewone mens nu vooral, véél interessanter." Maar de pijn in been en borst belet hem andermaal de straat op te trekken en te tekenen. „Ik heb voor mor gen een optreden moeten afzeg gen, vorige week zelfs drie. Dat is niks voor mij, maar het gaat ge woon niet." De angst opnieuw te worden ver geten, vreet misschien nog wel meer aan hem dan de slopende 'Ik ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft.' ziekte. Hij put onafgebroken verha len uit de rijke geschiedenis van zijn deels zwervend bestaan over de wereld. Over de hoeren in Rot terdam, zijn studentenleven in Pa- rijse kroegen of die keer dat hij in het Madrid van Franco 63 dagen in het gevang doorbracht, voor het dragen van de indertijd verboden rode baret. Die grote pet heeft hij daarna nooit meer afgezet en werd zijn handelsmerk. Nu ligt de pet echter even in de la. Tijdelijk, houdt de sterk vermager de Levi zichzelf voor ogen. Zijn lange haar is geknipt en de mar kante snor en sik vervagen iets, doordat hij noodgedwongen z'n baard laat staan. Lopen gaat lastig, maar nu Bram en Geertje midden in de stad wonen, zoeken ze hun aanspraak dicht bij huis. Naar Con cordia voor een kopje koffie. „Men sen kijken! Ik ben geen patiënt, maar gewoon Bram die even wat heeft. Ik teken, dat is mijn leven. Wordt dat van me afgepakt, door wie of wat dan ook, dan is het voor mij pas echt over." Als karikaturist volgt Levi de dis cussie over de majesteitsschennis van Beatrix met extra belangstel ling. Ook hij had ooit een akkefie tje voor de rechtbank, zij het op beduidend lager niveau, met por tretrecht als inzet. Levi trekt zich aan de beugel boven het bed over eind en pakt een geel memo-brief je. In luttele seconden zet hij in een paar lijntjes onmiskenbaar oud-minister Luns neer. „Wie zei je ook al weer dat het was?" Hij trekt z'n duim weg van de boven kant. Een platte pet met klep staat op het hoofd van de kop, die prompt in De Gaulle is veranderd. „Ik vergroot de werkelijkheid, maak karikaturen, geen levensecht portret. Ik bedoel maar..." MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere VLISSINGEN - De politie Zeeland heeft gistermiddag een 26-jarige man en een 34-jarige vrouw aange houden wegens winkeldiefstal aan de Lange Zelke in Vlissingen. Het tweetal, afkomstig uit Middel burg, had bij een drogisterij aan de Lange Zelke cosmetica met een to tale waarde van vele honderden euro's weggenomen. Ze werden rond half vier ingere kend. w door Rob Paardekam BIEZELINGE - Gerard Korsuize uit Biezelinge heeft na een gewonnen rechtszaak weer hoop dat hij zich met zijn Korpa Kaartspel tussen de grote landelijke loterijen als de Staatsloterij en de Postcodeloterij kan wringen. Korsuize leurt al jaren met Korpa. Het is een door hem bedacht spel, waarmee bijvoorbeeld sportvereni gingen hun kas kunnen spekken. Het werkt ongeveer zo: Eén lot be vat de afbeeldingen van dertien speelkaarten. Wie er drie of vier goede op een rij heeft, valt in de prijzen. Korsuize wil met Korpa als kans spel op de Nederlandse markt ko men, maar de minister van Justitie weigert hem tot nu toe een kans spelvergunning te verstrekken. Vo rig jaar bepaalde de Raad van State dat het besluit van de minister op sommige punten niet deugde, en dat die opnieuw moest beslissen. Dat deed hij, maar wederom nega tief voor Korsuize. Een nieuwe zaak volgde, en die heeft de inwoner van Biezelinge weer gewonnen. De rechtbank in Middelburg heef het besluit van de minister vernietigd. Die kan te gen de uitspraak in hoger beroep gaan of anders weer een nieuw be sluit nemen. door Raymond de Frel WESTDORPE - Op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen kunnen avon turiers sinds deze zomer legaal wildkamperen. Steeds meer toeris ten weten in Hulst, Koewacht en Westdorpe drie paalkampeerterrei- nen te vinden. Staatsbosbeheer heeft in heel Nederland nu in to taal dertig paalkampeerterreinen. Daarvan liggen er drie in Zeeland, alle in Zeeuws-Vlaanderen. Op de Bevelanden kan later wellicht ook aan palen worden gekampeerd. Paalkamperen is niet meer dan het woord al doet vermoeden: kampe ren rond een paal. De terreinen lig gen in open plekken in bossen of aan bosranden vlakbij lange af stand wandel- en fietsroutes. De plaatsen zijn niet per auto bereik baar. De voorzieningen zijn rond uit sober. De kampeerders kunnen alleen gebruikmaken van een grondwaterpomp, die gemonteerd is op een paal. Het water is om te wassen en te koken. Ongekookt is het water niet drinkbaar. In een straal van tien meter rond de paal mogen maximaal drie trekkers tentjes staan. Overnachtingen zijn gratis, maar een verblijf mag niet langer dan drie dagen duren. De kampeerders moeten hun afval weer meenemen. De kans bestaat dat later ook aan palen gekampeerd kan worden aan de Bevelandse kant van het Veerse Meer. „Maar we moeten eerst maar eens kijken hoe het in Zeeuws-Vlaanderen gaat", zegt Piet de Keuning van Staatsbosbe heer Midden-Zeeland. Op Walche ren ziet hij minder kansen. „Er zijn veel campings en het natuur kampeerterrein bij Veere komt al tegemoet aan kampeerders die wei nig voorzieningen willen." door Frank van Cooten SLUIS - De messen worden gesle pen aan de vooravond van een nieuw politiek seizoen in de ge meente Sluis. Oppositiepartijen CDA, Gemeentebelangen en WD maken in een brief gehakt van het collegebeleid in het afgelopen half jaar. „Alles zou anders en beter worden, aldus het nieuwe bestuur sakkoord. Niets is echter minder waar. We worden de laatste maan den geconfronteerd met grote fi nanciële tegenvallers en projecten die. in de uitvoering ver beneden de maat zijn." In de open brief staat een opsom ming van projecten die mislukt zijn en die ver onder de maat zijn. „Nu het wellnesscentrum defini tief niet doorgaat op de plaats van De oppositie in de gemeenteraad van Sluis maakt zich grote zor gen over financiële missers en projecten die in de uitvoering ver onder de maat zijn. de oude Euregiotuinen hoeven we slechts te wachten op het moment dat de Europese subsidies terugbe taald moeten worden." Zoals het er nu uitziet, komt er in het Hof van Europa (de voormali ge Euregiotuinen) immers alleen nog maar een woonwijk. Ook de situatie rondom Groede Podium en de parlceeronthaalka- mer in Nieuwvliet-Bad baart de oppositie grote zorgen. „Een dele gatie van CDA en WD is ter plaat se geweest en vindt de situatie op beide locaties uitermate bedroe vend. Bij het voormalige herten park in Groede vragen wij ons af, hoe men het voor elkaar heeft ge kregen om er zo'n puinhoop van te maken." Daarnaast lukt het na tien jaar nog steeds niet te beginnen met de facelift van Cadzand-Bad, stellen CDA, WD en Gemeentebelangen, in hun brief (soepje, 5 tapas, nagerecht) Gratis karaf Sangria! Nieuw Ockenburgh Eten Drinken, Van de Spiegelstraat 104, Goes 0113 - 27 08 70, Openingstijden ma - vr vanaf 12:00 uur za-zo vanaf 17:00 uur, woe gesloten, www.nieuwockenburah.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 115